Book Review 2.2.0 - en to sr_RS translation catalogue (72 entries)

en: Please enter an ISBN.
sr_RS: Unesite ISBN.

en: A book with this ISBN was not found in the Google Books database.
sr_RS: Knjiga sa ovim ISBN brojem nije pronađena u Google Books bazi podataka.

en: <p>Sorry, but something went wrong. Please check to ensure that you have entered your Google API Key correctly on the <em>Advanced</em> tab of the <a href="%s">Book Review Settings</a>, and that you have selected a <em>Country</em> from the dropdown.</p><p>Please also check to ensure that the correct IP address of your server has been entered into the <a href="%s" target="_blank">Google Developers Console</a>. See the <a href="%s" target="_blank">documentation</a> for more information.</p><p>If you are still having trouble, please leave a message in the <a href="%s" target="_blank">General Support forum</a>. Be sure to include the URL of your web site in your post. Thanks!
sr_RS: <p>Žao nam je, ali nešto nije u redu. Proverite da li ste pravilno uneli svoj Google API ključ na tabulatoru <em>Napredna <a href="%s">Book Review Podešavanja</a> i da li ste odabrali <em>Državu</em> iz opadajućeg menija.</p><p>Proverite i da li je uneta ispravna IP adresa vašeg servera u <a href="%s" target="_blank">Google konzolu programera </a>. Pogledajte <a href="%s" target="_blank">dokumentaciju</a> za više informacija.</p><p>Ako i dalje imate problema, napišite poruku na <a href="%s" target="_blank">Opštem forumu za podršku</a>. Ne zaboravite da unesete URL svog web site-a u svoj post. Hvala!

en: Book Review Settings
sr_RS: Book Review Podešavanja

en: Appearance
sr_RS: Izgled

en: Rating Images
sr_RS: Slike ocena

en: Links
sr_RS: Linkovi

en: Advanced
sr_RS: Napredna

en: Settings
sr_RS: Podešavanja

en: Review Box Border Width must be numeric.
sr_RS: Širina ivice okvira za pregled mora biti numerički podatak.

en: Rating Image URLs are required fields when not using the default rating images. Please ensure you enter a URL for each rating.
sr_RS: URL za slike ocena su obavezna polja kad se ne koriste podrazumevane slike ocena. Proverite da li ste uneli URL za svaku ocenu.

en: Link Text is a required field. Please ensure you enter text for each link.
sr_RS: Tekst linka je obavezno polje. Proverite da li ste uneli tekst za svaki link.

en: Rating
sr_RS: Ocenjivanje

en: Book Info
sr_RS: Podaci o knjizi

en: Select...
sr_RS: Odaberi...

en: the
sr_RS: taj

en: a
sr_RS: neki

en: an
sr_RS: neki

en: This plugin uses the Google Books API to automatically populate the details of a book. In order to take advantage of this feature, you must first sign up for and enter an API key as described <a href="%s" target="_blank">here</a>.
sr_RS: Ovaj plugin koristi Google Books API za automatsko unošenje detalja o knjizi. Da biste koristili ovu funkcionalnost, prvo morate da se prijavite i da unesete API ključ kao što je opisano <a href="%s" target="_blank">ovde</a>.

en: Google API Key
sr_RS: Google API ključ

en: Your Google API key obtained from the <a href="%s" target="_blank">Google Developers Console</a>.
sr_RS: Vaš Google API ključ koji ste dobili iz <a href="%s" target="_blank">Google konzole programera</a>.

en: Country
sr_RS: Država

en: Review Box
sr_RS: Pregledaj okvir

en: Position
sr_RS: Pozicija

en: Top
sr_RS: Početak

en: Bottom
sr_RS: Kraj

en: Whether to show the review box at the top or bottom of a post.
sr_RS: Treba li prikazati okvir za pregled na početku ili na kraju posta.

en: Background Color
sr_RS: Boja pozadine

en: Border Color
sr_RS: Boja ivice

en: Border Width
sr_RS: Širina ivice

en: Post Types
sr_RS: Vrste postova

en: Select the post types to show book information for.
sr_RS: Odaberite vrste postova da biste prikazali podatke o knjizi.

en: Configure the images to use for displaying ratings.
sr_RS: Konfigurišite slike kako biste ih koristili za prikazivanje ocena.

en: Excerpts
sr_RS: Odlomci

en: Show the rating in excerpts
sr_RS: Prikaži ocene u odlomcima

en: Default Rating Images
sr_RS: Podrazumevane slike ocena

en: Use the default rating images
sr_RS: Koristi podrazumevane slike ocena

en: Rating Image URLs
sr_RS: URL slika ocena

en: To use your own rating images, enter the URL of an image for each rating below (1-5).
sr_RS: Da biste koristili svoje slike ocena, unesite URL slike za svaku ocenu koja sledi (1-5)

en: One-star Image URL
sr_RS: URL slike jedne zvezdice

en: Two-star Image URL
sr_RS: URL slike dve zvezdice

en: Three-star Image URL
sr_RS: URL slike tri zvezdice

en: Four-star Image URL
sr_RS: URL slike četiri zvezdice

en: Five-star Image URL
sr_RS: URL slike pet zvezdica

en: Link Target
sr_RS: Ciljni link

en: Open links in a new tab
sr_RS: Otvori linkove u novom tabulatoru

en: Custom Links
sr_RS: Prilagođeni linkovi

en: Configure the links that you would like to display with every book review. For every link added here, a new field will be shown in the <em>Book Info</em> section when editing a post. If you leave the <em>Link Image URL</em> field blank, links will be shown as text by default. Please see the <a href="%s" target="_blank">documentation</a> for additional details.
sr_RS: Konfigurišite linkove koje biste želeli da prikažete sa svakim pregledom knjiga. Za svaki link koji ovde dodate, biće prikazano novo polje u delu  <em>Podaci o knjizi</em> kad se uređuje post. Ako ostavite prazno polje za <em>URL link slike</em> linkovi će se, po standardu, prikazivati kao tekstovi. Za dodatne detalje pogledajte <a href="%s" target="_blank">dokumentaciju </a>.

en: Link Text (required)
sr_RS: Tekst linka (obavezan)

en: Link Image URL (optional)
sr_RS: URL slike linka (opcioni)

en: Active
sr_RS: Aktivan

en: Add Link
sr_RS: Dodaj link

en: Get Book Info
sr_RS: Nađi podatke o knjizi

en: Title
sr_RS: Naslov

en: Series
sr_RS: Serijal

en: Author
sr_RS: Autor

en: Genre
sr_RS: Rod

en: Publisher
sr_RS: Izdavač

en: Release Date
sr_RS: Datum objavljivanja

en: Pages
sr_RS: Broj stranica

en: Source
sr_RS: Izvor

en: Cover URL
sr_RS: URL korica

en: Upload Cover
sr_RS: Otpremi korice

en: Synopsis
sr_RS: Sadržaj

en: Include post in archives
sr_RS: Obuhvati post u arhivama

en: Thank you!
sr_RS: Hvala vam!

en: Want to monetize your book reviews? <a href="%s" target="_blank">Enter to win</a> the <span class="linkalizer">Affiliate Linkalizer for Amazon</span> plugin free for 12 months!
sr_RS: Želite da unovčite svoje preglede knjiga?  <a href="%s" target="_blank">Unesite da biste osvojili</a> <span class="linkalizer">Affiliate Linkalizer for Amazon</span> besplatan plugin za narednih 12 meseci!

en: <a href="%1$s" class="dismiss"><span class="screen-reader-text">Dismiss this notice.</span></a>
sr_RS: <a href="%1$s" class="dismiss"><span class="screen-reader-text">Isključi obaveštenje.</span></a>

en: Book Cover
sr_RS: Korice knjige

en: Products
sr_RS: Proizvodi

en: Product
sr_RS: Proizvod

note: Description of the plugin/theme
en: Add book information such as title, author, publisher and cover photo to enhance your review posts.
sr_RS: Dodajte podatke o knjizi kao što su: naslov, autor, izdavač i slika korica da biste poboljšali svoje objave pregleda.
