Book Review 2.1.13 - en to nb_NO translation catalogue (68 entries)

en: Please enter an ISBN.
nb_NO: Skriv inn et ISBN-nummer.

en: A book with this ISBN was not found in the Google Books database.
nb_NO: En bok med dette ISBN-nummeret ble ikke funnet i Google Books database.

en: <p>Sorry, something went wrong. Please check to ensure that you have created a Google API Key and that it has been entered correctly on the <em>Advanced</em> tab of the <em>Book Review Settings</em>.</p><p>Please also check to ensure that the correct IP address for your server has been entered into the <a href="%s" target="_blank">Google Developers Console</a>. If in doubt, you may leave the IP address field empty. See the <a href="%s" target="_blank">documentation</a> for more information.</p><p>If you are still having trouble, please leave a message in the <a href="%s" target="_blank">General Support forum</a>. Be sure to include the URL of your web site in your post. Thanks!
nb_NO: <p>Vi beklager. Noe gikk galt. Vennligst sjekk at du har opprettet en Google API-nøkkel og at den er korrekt i <em>Avansert</em> fliken i <em>Book Review -Innstillinger</em>.</p>. <p>Sjekk også at du bruker korrekt IP-adresse til din server i <a href="%s" target="_blank"> Google Developers Console</a>. Du kan, hvis du ønsker det la feltet med IP-adressen være tomt. Se <a href="%s" target="_blank"> dokumentasjonen</a> for mer informasjon.</p><p>Hvis du fortsatt får problemer, vennligst skriv en melding (engelsk språk) på vårt <a href="%s" target="_blank">generelle supportforum</a>. Ta med adressen til din nettside i din meldling. Tusen takk!

en: Book Review Settings
nb_NO: Book Review - Innstillinger

en: Appearance
nb_NO: Utseende

en: Rating Images
nb_NO: Rangeringsbilder

en: Links
nb_NO: Lenker

en: Advanced
nb_NO: Avansert

en: Settings
nb_NO: Innstillinger

en: Review Box Border Width must be numeric.
nb_NO: Boksrammen for bokanmeldelsen må ha en numerisk verdi.

en: Rating Image URLs are required fields when not using the default rating images. Please ensure you enter a URL for each rating.
nb_NO: Rangeringsbildenes nettadresse er obligatorisk hvis du ikke bruker standard rangeringsbilder. Forsikre deg om at du har en nettadresse for hver rangering.

en: Link Text is a required field. Please ensure you enter text for each link.
nb_NO: Tekstlenker er obligatorisk. Vennligst forsikre deg om at du skriver en tekst for hver lenke.

en: None
nb_NO: Ingen

en: Rating
nb_NO: Rangering

en: Book Info
nb_NO: Bokinformasjon

en: Select...
nb_NO: Velg

en: the
nb_NO: den

en: a
nb_NO: en

en: an
nb_NO: en

en: This plugin uses the Google Books API to automatically populate the details of a book. In order to take advantage of this feature, you must first sign up for and enter an API key as described <a href="%s" target="_blank">here</a>.
nb_NO: Dette tillegget bruker Google Books API for automatisk innhenting av bokdetaljer. For å kunne bruke denne funksjonen må du ført logge deg inn i Googles tjeneste og oppgi en API-nøkkel som beskrevet <a href="%s" target="_blank">her</a>.

en: Google API Key
nb_NO: Google API-nøkkel

en: Your Google API key obtained from the <a href="%s" target="_blank">Google Developers Console</a>.
nb_NO: Din Google API-nøkkel innhentet fra <a href="%s" target="_blank">Google Developers Console</a>.

en: Review Box Position
nb_NO: Forhåndsvis boksens plassering

en: Top
nb_NO: Topp

en: Bottom
nb_NO: Bunn

en: Whether to show the review box at the top or bottom of a post.
nb_NO: Om bokanmeldelsesboksen skal vises i toppen eller i bunnen av bloggposten.

en: Review Box Background Color
nb_NO: Forhåndsvis bakgrunnsfarge

en: Review Box Border Color
nb_NO: Forhåndsvis kantlinjens farge

en: Review Box Border Width
nb_NO: Forhåndsvis boksens kantbredde

en: pixel(s)
nb_NO: piksler

en: Release Date Format
nb_NO: Publiseringsdato

en: Format that the Release Date will be shown in.
nb_NO: Datoformat for publiseringsdato.

en: Configure the images to use for displaying ratings.
nb_NO: Tilpass bilder for å vise rangeringer.

en: Excerpts
nb_NO: Utdrag

en: Show the rating in excerpts
nb_NO: Vis rangering i utdrag

en: Default Rating Images
nb_NO: Standard rangeringsbilder

en: Use the default rating images
nb_NO: Bruk standard rangeringsbilder

en: Rating Image URLs
nb_NO: Rangeringsbildets nettadresse

en: To use your own rating images, enter the URL of an image for each rating below (1-5).
nb_NO: For å kunne bruke rangeringsbilder må du oppgi nettadressen for hvert rangeringsbilde under (1-5).

en: One-star Image URL
nb_NO: Nettadressen til enstjerners bilde

en: Two-star Image URL
nb_NO: Nettadressen til tostjerners bilde

en: Three-star Image URL
nb_NO: Nettadressen til trestjerners bilde

en: Four-star Image URL
nb_NO: Nettadressen til firestjerners bilde

en: Five-star Image URL
nb_NO: Nettadressen til femstjerners bilde

en: Link Target
nb_NO: Mållenk

en: Open links in a new tab
nb_NO: Åpner lenker i ny flik

en: Custom Links
nb_NO: Tilpass lenker

en: Configure the links that you would like to display with every book review. For every link added here, a new field will be shown in the <em>Book Info</em> section when editing a post. If you leave the <em>Link Image URL</em> field blank, links will be shown as text by default. Please see the <a href="%s" target="_blank">documentation</a> for additional details.
nb_NO: Tilpass lenker som du vil bruke for hver bokanmeldelse. For hver lenk du legger til her vil et nytt felt vises i <em>Bokinformasjonsdelen</em> når du legger til/endrer en post. Om du vil at <em>Nettadressen til bildet</em> skal være blankt, vil lenker vises som standard. Vennligst se <a href="%s" target="_blank">dokumentasjonen</a> for ytterligere detaljer.

en: Link Text (required)
nb_NO: Tekstlenke (obligatorisk)

en: Link Image URL (optional)
nb_NO: Nettadressen til bildelenk (valgfritt)

en: Active
nb_NO: Aktiv

en: Add Link
nb_NO: Legg til lenk

en: ISBN
nb_NO: ISBN-nummer

en: Get Book Info
nb_NO: Få bokinformasjon

en: Title
nb_NO: Tittel

en: Series
nb_NO: Serie

en: Author
nb_NO: Forfatter

en: Genre
nb_NO: Sjanger

en: Publisher
nb_NO: Bokforlag

en: Release Date
nb_NO: Publiseringsdato

en: Pages
nb_NO: Antall sider

en: Source
nb_NO: Kilde

en: Cover URL
nb_NO: Nettadresse til forside

en: Upload Cover
nb_NO: Hent framside

en: Synopsis
nb_NO: Utdrag

en: Include post in archives
nb_NO: Inkluder posten i arkivet

en: Book Cover
nb_NO: Bokomslag

note: Description of the plugin/theme
en: Add book information such as title, author, publisher and cover photo to enhance your review posts.
nb_NO: Legg til bokinformasjon, som tittel, forfatter, bokforlag og forsidefoto for å forbedre din bokanmeldelse.
