PublishPress Blocks 3.6.0 - en to nl-NL translation catalogue (1647 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: PublishPress Blocks
nl-NL: PublishPress Blokken

note: Description of the plugin
en: PublishPress Blocks has everything you need to build professional websites with the Gutenberg editor.
nl-NL: PublishPress Blocks heeft alles wat je nodig hebt om professionele websites te bouwen met de Gutenberg-editor.

en: Posted on
nl-NL: Geplaatst op

en: Updated on
nl-NL: Bijgewerkt op

en: Posted
nl-NL: Geplaatst

en: ago
nl-NL: geleden

en: Updated
nl-NL: Bijgewerkt

en: Read More
nl-NL: Lees Meer

en: Upgrade to Pro
nl-NL: Upgrade naar Pro

en: You're using PublishPress Blocks Free. The Pro version has more features and support. %sUpgrade to Pro%s
nl-NL: Je gebruikt PublishPress Blocks Gratis. De Pro-versie heeft meer functies en ondersteuning. %sUpgrade naar Pro%s

en: No permission!
nl-NL: Geen toestemming!

en: Invalid nonce token!
nl-NL: Ongeldig nonce-token!

en: Error: wrong data
nl-NL: Fout: verkeerde gegevens

en: Error: can't edit this feature
nl-NL: Fout: kan deze functie niet bewerken

en: Error: wrong block type
nl-NL: Fout: onjuiste bloktype

en: Bad Request!
nl-NL: Slechte aanvraag!

en: Server error. Try again later!
nl-NL: Serverfout. Probeer het later opnieuw!

en: Cannot validate captcha
nl-NL: Kan captcha niet valideren

en: Captcha validation error
nl-NL: Fout bij captcha-validatie

en: You have received a contact from your website.
nl-NL: Je hebt een contactverzoek ontvangen van je website.

en: Name
nl-NL: Naam

en: Email
nl-NL: E-mail

en: Date
nl-NL: Datum

en: Message
nl-NL: Bericht

en: Error while sending the form. Please try again.
nl-NL: Fout bij het verzenden van het formulier. Probeer het opnieuw.

en: Too many submissions. Please try again later.
nl-NL: Te veel inzendingen. Probeer het later opnieuw.

en: Captcha validated
nl-NL: Captcha gevalideerd

en: Captcha is empty
nl-NL: Captcha is leeg

en: Block Permissions
nl-NL: Blokrechten

en: Extra Blocks
nl-NL: Extra blokken

en: Block Styles
nl-NL: Blokstijlen

en: Block Controls
nl-NL: Blokbediening

en: Block Usage
nl-NL: Blokgebruik

en: Reusable Blocks
nl-NL: Herbruikbare blokken

en: Auto Insert Blocks
nl-NL: Automatisch blokken invoegen

en: Settings
nl-NL: Instellingen

en: Blocks
nl-NL: Blokken

en: This feature is disabled. In order to use, please enable back through %sDashboard%s.
nl-NL: Deze functie is uitgeschakeld. Om te gebruiken, inschakelen via %sDashboard%s.

en: If you like %sPublishPress Blocks%s please leave us a %s rating. Thank you!
nl-NL: Als je %sPublishPress Blocks%s leuk vindt, laat ons dan een %s beoordeling achter. Bedankt!

en: About PublishPress Blocks
nl-NL: Over PublishPress Blocks

en: About
nl-NL: Over

en: Documentation
nl-NL: Documentatie

en: Contact the PublishPress team
nl-NL: Neem contact op met het PublishPress-team

en: PublishPress Blocks logo
nl-NL: PublishPress Blocks-logo

en: %s saved successfully!
nl-NL: %s succesvol opgeslagen!

en: %s can't be saved. Please try again.
nl-NL: %s kan niet worden opgeslagen. Probeer het opnieuw.

en: Search blocks
nl-NL: Zoek blokken

en: Enable or disable all blocks
nl-NL: Schakel alle blokken in of uit

en: To save this configuration, enable at least one block.
nl-NL: Om deze configuratie op te slaan, schakelt u ten minste één blok in.

en: Save Role Block Permissions
nl-NL: Sla rolblokrechten op

en: Save Permission for all Roles
nl-NL: Sla toestemming voor alle rollen op

en: Loading...
nl-NL: Laden...

en: Scan Block Usage
nl-NL: Scan blokgebruik

en: Block Config
nl-NL: Blokconfiguratie

en: Default configuration for this block is not available.
nl-NL: Standaardconfiguratie voor dit blok is niet beschikbaar.

en: Page not found. Go to %sDashboard%s
nl-NL: Pagina niet gevonden. Ga naar %sDashboard%s

en: Default
nl-NL: Standaard

en: Type field not defined
nl-NL: Typeveld niet gedefinieerd

en: User registration is currently not allowed.
nl-NL: Gebruikersregistratie is momenteel niet toegestaan.

en: Captcha must be checked!
nl-NL: Captcha moet worden gecontroleerd!

en: Username or password is incorrect!
nl-NL: Gebruikersnaam of wachtwoord is onjuist!

en: Reusable Block
nl-NL: Herbruikbaar Blok

en: All Reusable Blocks
nl-NL: Alle Herbruikbare Blokken

en: Add New
nl-NL: Nieuwe Toevoegen

en: Add New Reusable Block
nl-NL: Nieuwe Herbruikbare Blok Toevoegen

en: Edit Reusable Block
nl-NL: Herbruikbaar Blok Bewerken

en: New Reusable Block
nl-NL: Nieuw Herbruikbaar Blok

en: View Reusable Block
nl-NL: Herbruikbaar Blok Bekijken

en: View Reusable Blocks
nl-NL: Herbruikbare Blokken Bekijken

en: Search Reusable Blocks
nl-NL: Zoek Herbruikbare Blokken

en: No reusable blocks found.
nl-NL: Geen herbruikbare blokken gevonden.

en: No reusable blocks found in Trash.
nl-NL: Geen herbruikbare blokken gevonden in Prullenbak.

en: Parent Reusable Block:
nl-NL: Ouder Herbruikbaar Blok:

en: Reusable Block Archives
nl-NL: Archieven van Herbruikbare Blokken

en: Reusable Block Categories
nl-NL: Categorieën van Herbruikbare Blokken

en: Reusable Block Category
nl-NL: Categorie van Herbruikbaar Blok

en: Block Categories
nl-NL: Blok Categorieën

en: All Block Categories
nl-NL: Alle Blok Categorieën

en: Edit Block Category
nl-NL: Blok Categorie Bewerken

en: View Block Category
nl-NL: Blok Categorie Bekijken

en: Update Block Category
nl-NL: Blok Categorie Bijwerken

en: Add New Block Category
nl-NL: Voeg nieuwe blokcategorie toe

en: New Block Category Name
nl-NL: Naam van nieuwe blokcategorie

en: Parent Block Category
nl-NL: Bovenliggende blokcategorie

en: Parent Block Category:
nl-NL: Bovenliggende blokcategorie:

en: Search Block Categories
nl-NL: Zoek blokcategorieën

en: Popular Block Categories
nl-NL: Populaire blokcategorieën

en: Separate block categories with commas
nl-NL: Scheiding blokcategorieën met komma's

en: Add or remove block categories
nl-NL: Blokcategorieën toevoegen of verwijderen

en: Choose from the most used block categories
nl-NL: Kies uit de meest gebruikte blokcategorieën

en: No block categories found.
nl-NL: Geen blokcategorieën gevonden.

en: Auto Insert Block
nl-NL: Automatisch blok invoegen

en: Add New Rule
nl-NL: Voeg nieuwe regel toe

en: Add New Auto Insert Block
nl-NL: Voeg nieuwe automatisch in te voegen blok toe

en: Edit Auto Insert Block
nl-NL: Bewerk automatisch in te voegen blok

en: New Auto Insert Block
nl-NL: Nieuw automatisch in te voegen blok

en: View Auto Insert Block
nl-NL: Bekijk automatisch in te voegen blok

en: Search Auto Insert Blocks
nl-NL: Zoek automatisch in te voegen blokken

en: No auto insert blocks found
nl-NL: Geen automatisch in te voegen blokken gevonden

en: No auto insert blocks found in trash
nl-NL: Geen automatisch in te voegen blokken gevonden in de prullenbak

en: Position
nl-NL: Positie

en: Block not found
nl-NL: Block niet gevonden

en: Post Types: %s
nl-NL: Berichttypes: %s

en: Authors: %s
nl-NL: Auteurs: %s

en: January
nl-NL: Januari

en: February
nl-NL: Februari

en: March
nl-NL: Maart

en: May
nl-NL: Mei

en: June
nl-NL: Juni

en: July
nl-NL: Juli

en: August
nl-NL: Augustus

en: October
nl-NL: Oktober

en: Post Created in: %s
nl-NL: Bericht aangemaakt op: %s

en: Specific Post IDs: %s
nl-NL: Specifieke bericht-ID's: %s

en: Exclude Post IDs: %s
nl-NL: Exclusief bericht-ID's: %s

en: None
nl-NL: Geen

en: Duplicate this auto insert rule
nl-NL: Dupliceer deze auto-invoegregel

en: Duplicate
nl-NL: Dupliceren

en: Invalid request
nl-NL: Ongeldig verzoek

en: Security check failed
nl-NL: Beveiligingscontrole mislukt

en: You do not have permission to duplicate this item
nl-NL: U heeft geen toestemming om dit item te dupliceren

en: Auto insert block duplicated successfully. <a href="%s">Edit the new rule</a>
nl-NL: Automatisch invoegen van blok is succesvol gedupliceerd. <a href="%s">Bewerk de nieuwe regel</a>

en: Error duplicating auto insert block
nl-NL: Fout bij het dupliceren van het auto-invoegblok

en: Copy
nl-NL: Kopiëren

en: Block Selection
nl-NL: Blokselectie

en: Position Settings
nl-NL: Positie-instellingen

en: Targeting Options
nl-NL: Targetingopties

en: Rule Settings
nl-NL: Regelinstellingen

en: You do not have any reusable blocks.
nl-NL: U heeft geen herbruikbare blokken.

en: Click here to add new reusable block
nl-NL: Klik hier om een nieuw herbruikbaar blok toe te voegen

en: Select a reusable block...
nl-NL: Selecteer een herbruikbaar blok...

en: General
nl-NL: Algemeen

en: Beginning of post
nl-NL: Begin van bericht

en: End of post
nl-NL: Einde van bericht

en: Paragraph
nl-NL: Paragraaf

en: After Nth paragraph
nl-NL: Na Nde paragraaf

en: Before Nth paragraph
nl-NL: Voor de N-de alinea

en: Heading
nl-NL: Kop

en: After Nth heading
nl-NL: Na de N-de kop

en: Before Nth heading
nl-NL: Voor de N-de kop

en: Any Block
nl-NL: Enige blok

en: After Nth block
nl-NL: Na het N-de blok

en: Before Nth block
nl-NL: Voor het N-de blok

en: Specific Block
nl-NL: Specifiek blok

en: After specific Nth block
nl-NL: Na specifiek N-de blok

en: Before specific Nth block
nl-NL: Voor specifiek N-de blok

en: Insert Position
nl-NL: Invoegpositie

en: The selected option requires the Pro version. Please select one of the general options or %1$sUpgrade to Pro%2$s.
nl-NL: De geselecteerde optie vereist de Pro-versie. Kies een van de algemene opties of %1$sUpgrade naar Pro%2$s.

en: Position Number
nl-NL: Positienummer

en: Enter the number (e.g., 3 for "after 3rd heading").
nl-NL: Voer het nummer in (bijv. 3 voor "na 3e kop").

en: Pro feature
nl-NL: Pro-functie

en: Exclude from counting
nl-NL: Uitsluiten van telling

en: Image
nl-NL: Afbeelding

en: List
nl-NL: Lijst

en: Quote
nl-NL: Citaat

en: Separator
nl-NL: Scheidingsteken

en: Spacer
nl-NL: Spacers

en: Selected blocks will not be counted when determining position.
nl-NL: Geselecteerde blokken worden niet meegeteld bij het bepalen van de positie.

en: Search Block
nl-NL: Zoekblok

en: Search and select blocks after this reusable block should be inserted.
nl-NL: Zoek en selecteer blokken waarachter dit herbruikbare blok moet worden ingevoegd.

en: Search blocks...
nl-NL: Blokken zoeken...

en: Post Types
nl-NL: Berichttypes

en: Taxonomies
nl-NL: Taxonomieën

en: You can restrict this block insertion to only post with specific taxonomy terms.
nl-NL: Je kunt deze blokinvoeging beperken tot alleen berichten met specifieke taxonomie-termen.

en: Authors
nl-NL: Auteurs

en: Only target posts from specific authors.
nl-NL: Richt u alleen op berichten van specifieke auteurs.

en: Search author...
nl-NL: Zoek auteur...

en: Post Created in Months
nl-NL: Bericht gemaakt in maanden

en: Target posts created in specific months of the year.
nl-NL: Richt u op berichten die in specifieke maanden van het jaar zijn gemaakt.

en: Post Created in Years
nl-NL: Bericht gemaakt in jaren

en: Comma-separated list of years (e.g., 2023,2024,2025).
nl-NL: Lijst van jaren gescheiden door komma's (bijv. 2023,2024,2025).

en: Target Posts
nl-NL: Richtberichten

en: Search and select posts or enter their IDs to limit this rules to specific posts.
nl-NL: Zoek en selecteer berichten of voer hun ID's in om deze regels te beperken tot specifieke berichten.

en: Search posts...
nl-NL: Berichten zoeken...

en: OR
nl-NL: OF

en: Enter comma-separated list of post IDs to include (e.g., 123,456,789).
nl-NL: Voer een lijst van bericht-ID's gescheiden door komma's in om op te nemen (bijv. 123,456,789).

en: Exclude Posts
nl-NL: Posts Uitsluiten

en: Search and select posts or enter their IDs to exclude them from auto insert.
nl-NL: Zoek en selecteer berichten of voer hun ID's in om ze uit automatische invoeging te sluiten.

en: Enter comma-separated post IDs to exclude (e.g., 123,456,789).
nl-NL: Voer komma-gescheiden bericht-ID's in om uit te sluiten (bijv., 123,456,789).

en: Priority
nl-NL: Prioriteit

en: This option decides which rule runs first if you have multiple rules targeting the same position in a post. For example, 9 will run before 10.
nl-NL: Deze optie bepaalt welke regel als eerste wordt uitgevoerd als je meerdere regels hebt die dezelfde positie in een bericht targeten. Bijvoorbeeld, 9 zal voor 10 worden uitgevoerd.

en: Search terms...
nl-NL: Zoektermen...

en: Archive
nl-NL: Archief

en: Search
nl-NL: Zoeken

en: Accordion Settings
nl-NL: Accordion Instellingen

en: Bottom spacing
nl-NL: Onderste ruimte

en: Initial Collapsed
nl-NL: Aanvankelijk Samengevouwen

en: Header Settings
nl-NL: Kop Instellingen

en: Background Color
nl-NL: Achtergrondkleur

en: Text Color
nl-NL: Tekstkleur

en: Header Icon
nl-NL: Kopicoon

en: Plus Circle
nl-NL: Plus Cirkel

en: Plus Circle Outline
nl-NL: Plus Cirkel Omtrek

en: Plus Square Outline
nl-NL: Plus Vierkant Omlijning

en: Unfold Arrow
nl-NL: Ontvouwpijl

en: Horizontal Dots
nl-NL: Horizontale Punten

en: Arrow Down
nl-NL: Pijl Naar Beneden

en: Header Icon Color
nl-NL: Kleur Headerpictogram

en: Body Settings
nl-NL: Instellingen Lichaam

en: Border Settings
nl-NL: Instellingen Rand

en: Border Style
nl-NL: Randstijl

en: Solid
nl-NL: Doorlopend

en: Dashed
nl-NL: Stippellijn

en: Border Color
nl-NL: Randkleur

en: Border Width
nl-NL: Randdikte

en: Border Radius
nl-NL: Randradius

en: Text and Color
nl-NL: Tekst en Kleur

en: Text Size
nl-NL: Tekstgrootte

en: Margin Settings
nl-NL: Instellingen Marges

en: Margin Top
nl-NL: Marges Boven

en: Margin Right
nl-NL: Marges Rechts

en: Margin Bottom
nl-NL: Marges Onder

en: Margin Left
nl-NL: Linker marge

en: Padding Settings
nl-NL: Opmaak van padding

en: Padding Top
nl-NL: Padding bovenaan

en: Padding Right
nl-NL: Padding rechts

en: Padding Bottom
nl-NL: Padding onderaan

en: Padding Left
nl-NL: Padding links

en: Hover Settings
nl-NL: Instellingen voor hover

en: Shadow Color
nl-NL: Schaduwkleur

en: Shadow H Offset
nl-NL: Schaduw H-offset

en: Shadow V Offset
nl-NL: Schaduw V-offset

en: Shadow Blur
nl-NL: Schaduw vervaging

en: Shadow Spread
nl-NL: Schaduw spreiding

en: Transition Speed
nl-NL: Overgangssnelheid

en: Click action
nl-NL: Klikactie

en: Action on click
nl-NL: Actie bij klik

en: Open image in a lightbox
nl-NL: Afbeelding openen in een lightbox

en: Open custom URL
nl-NL: Open aangepaste URL

en: Open link in a new tab
nl-NL: Open link in een nieuw tabblad

en: Image Size
nl-NL: Afbeeldinggrootte

en: Full width
nl-NL: Volledige breedte

en: Height
nl-NL: Hoogte

en: Width
nl-NL: Breedte

en: Color
nl-NL: Kleur

en: Title Color
nl-NL: Titel Kleur

en: Subtitle Color
nl-NL: Subtitel Kleur

en: Overlay Color
nl-NL: Overlay Kleur

en: Text Alignment
nl-NL: Tekst Uitlijning

en: Vertical Alignment
nl-NL: Verticale Uitlijning

en: Top
nl-NL: Boven

en: Center
nl-NL: Midden

en: Bottom
nl-NL: Onder

en: Horizontal Alignment
nl-NL: Horizontale Uitlijning

en: Left
nl-NL: Links

en: Right
nl-NL: Rechts

en: Text Settings
nl-NL: Tekst Instellingen

en: Icon Settings
nl-NL: Pictogram Instellingen

en: Icon style
nl-NL: Pictogram stijl

en: Pushpin
nl-NL: Duwpen

en: Configuration
nl-NL: Configuratie

en: Flag
nl-NL: Vlag

en: Star
nl-NL: Ster

en: Checkmark
nl-NL: Vinkje

en: Minus
nl-NL: Minteken

en: Play
nl-NL: Afspelen

en: Arrow Right
nl-NL: Pijl Rechts

en: X Cross
nl-NL: X Kruis

en: Warning
nl-NL: Waarschuwing

en: Info
nl-NL: Informatie

en: Circle
nl-NL: Cirkel

en: Icon color
nl-NL: Icoon kleur

en: Icon Size
nl-NL: Icoon Grootte

en: Line Height
nl-NL: Regelhoogte

en: Margin
nl-NL: Marge

en: Padding
nl-NL: Opvulling

en: Table Settings
nl-NL: Tafelinstellingen

en: Max width
nl-NL: Maximale breedte

en: Video Settings
nl-NL: Video-instellingen

en: Video Width
nl-NL: Videobreedte

en: Video Height
nl-NL: Videohoogte

en: Custom Height
nl-NL: Aangepaste hoogte

en: Overlay color
nl-NL: Overlay-kleur

en: Play Button Settings
nl-NL: Afspeelknopinstellingen

en: Button Icon
nl-NL: Knoppictogram

en: Normal
nl-NL: Normaal

en: Filled Circle
nl-NL: Vollere cirkel

en: Outline Circle
nl-NL: Omlijnde cirkel

en: Video Camera
nl-NL: Videocamera

en: Filled Square
nl-NL: Voll vierkant

en: Star Sticker
nl-NL: Ster sticker

en: Button Size
nl-NL: Knopgrootte

en: Button Color
nl-NL: Knopkleur

en: General Settings
nl-NL: Algemene instellingen

en: Number of columns
nl-NL: Aantal kolommen

en: Color Settings
nl-NL: Kleurinstellingen

en: Header Color
nl-NL: Kleur koptekst

en: Count Up Color
nl-NL: Tel omhoog kleur

en: Description Color
nl-NL: Beschrijving kleur

en: Count Up Settings
nl-NL: Tel omhoog instellingen

en: Count Up Number Size
nl-NL: Tellen Tot Nummergrootte

en: Location Settings
nl-NL: Locatie-instellingen

en: Latitude
nl-NL: Breedtegraad

en: Longitude
nl-NL: Lengtegraad

en: Map Settings
nl-NL: Kaartinstellingen

en: Zoom Level
nl-NL: Zoomniveau

en: Map style
nl-NL: Kaartstijl

en: Silver
nl-NL: Zilver

en: Dark
nl-NL: Donker

en: Night
nl-NL: Nacht

en: Custom
nl-NL: Aangepast

en: Marker Settings
nl-NL: Marker-instellingen

en: Marker Title
nl-NL: Marker Titel

en: Marker Description
nl-NL: Marker Beschrijving

en: Icon 1 Settings
nl-NL: Instellingen van het pictogram 1

en: Icon
nl-NL: Pictogram

en: Youtube
nl-NL: YouTube

en: Icon Color
nl-NL: Pictogram kleur

en: Icon Link
nl-NL: Pictogram link

en: Icon 2 Settings
nl-NL: Pictogram 2 instellingen

en: Icon 3 Settings
nl-NL: Pictogram 3 instellingen

en: Icon Alignment
nl-NL: Pictogram uitlijning

en: Icon Space
nl-NL: Pictogram ruimte

en: Load minimized
nl-NL: Laad geminimaliseerd

en: Table of Contents header title
nl-NL: Inhoudsopgave koptekst titel

en: Anchor color
nl-NL: Ankerkleur

en: Table of Contents Alignment
nl-NL: Uitlijning van de inhoudsopgave

en: Tab Settings
nl-NL: Tabinstellingen

en: Tabs Style
nl-NL: Tabbladenstijl

en: Horizontal
nl-NL: Horizontaal

en: Vertical
nl-NL: Verticaal

en: Active Tab Settings
nl-NL: Instellingen voor actieve tab

en: Columns
nl-NL: Kolommen

en: Avatar Settings
nl-NL: Avatarinstellingen

en: Border Radius (%)
nl-NL: Randradius (%)

en: Avatar Size
nl-NL: Afmeting van de avatar

en: Name Color
nl-NL: Kleur van de naam

en: Position Color
nl-NL: Kleur van de positie

en: Layout Settings
nl-NL: Lay-outinstellingen

en: Number of Products
nl-NL: Aantal producten

en: Text Label
nl-NL: Tekstlabel

en: Name placeholder
nl-NL: Naam plaatsaanduiding

en: Email placeholder
nl-NL: Email plaatsaanduiding

en: Message placeholder
nl-NL: Bericht plaatsaanduiding

en: Submit label
nl-NL: Verzendlabel

en: Success text
nl-NL: Succes tekst

en: Error text
nl-NL: Fout tekst

en: Input Color
nl-NL: Invoerkleur

en: Submit Button Settings
nl-NL: Instellingen verzendknop

en: Border and Text Color
nl-NL: Rand- en tekstkleur

en: Button Position
nl-NL: Knoppositie

en: Form Settings
nl-NL: Formulierinstellingen

en: Form style
nl-NL: Formuliestijl

en: Alternative
nl-NL: Alternatief

en: Form width
nl-NL: Formulierbreedte

en: First Name placeholder
nl-NL: Voornaam plaatsaanduiding

en: Last Name placeholder
nl-NL: Achternaam plaatsaanduiding

en: Images Settings
nl-NL: Afbeeldingeninstellingen

en: Open image in lightbox
nl-NL: Afbeelding openen in lightbox

en: Open custom link
nl-NL: Open aangepaste link

en: Auto Height
nl-NL: Automatische hoogte

en: Always show overlay
nl-NL: Overlay altijd tonen

en: Hover Color
nl-NL: Hoverkleur

en: Columns Settings
nl-NL: Kolominstellingen

en: Space between column
nl-NL: Ruimte tussen kolom

en: Vertical space when collapsed
nl-NL: Verticale ruimte wanneer samengevouwen

en: Collapsed order RTL
nl-NL: Samengevouwen volgorde RTL

en: Row Settings
nl-NL: Rijinstellingen

en: Vertical Align
nl-NL: Verticale uitlijning

en: Middle
nl-NL: Midden

en: Full Height
nl-NL: Volledige hoogte

en: Columns Wrapped
nl-NL: Kolommen gewikkeld

en: Wrapper Tag
nl-NL: Wrapper-tag

en: Header
nl-NL: Koptekst

en: Section
nl-NL: Sectie

en: Main
nl-NL: Hoofd

en: Article
nl-NL: Artikel

en: Footer
nl-NL: Voettekst

en: Content Max Width
nl-NL: Maximale breedte van inhoud

en: Content Min Height
nl-NL: Minimale hoogte van inhoud

en: Border style
nl-NL: Randstijl

en: Column Settings
nl-NL: Kolominstellingen

en: Text alignment
nl-NL: Tekstuitlijning

en: Number of icons
nl-NL: Aantal pictogrammen

en: Container Settings
nl-NL: Containerinstellingen

en: Title Settings
nl-NL: Titelinstellingen

en: Font Size (px)
nl-NL: Lettergrootte (px)

en: Line Height (px)
nl-NL: Regelhoogte (px)

en: HTML Tag
nl-NL: HTML-tag

en: Your styles have been saved!
nl-NL: Je stijlen zijn opgeslagen!

en: Style title
nl-NL: Stijl titel

en: copy
nl-NL: kopiëren

en: Bold
nl-NL: Vet

en: Lighter
nl-NL: Lichter

en: Underline
nl-NL: Onderstrepen

en: Overline
nl-NL: Bovenlijn

en: Line Through
nl-NL: Doorhalen

en: Scale Up
nl-NL: Schalen omhoog

en: Scale Down
nl-NL: Schalen omlaag

en: Lift Up
nl-NL: Optillen

en: Shift Right
nl-NL: Naar rechts verschuiven

en: Rotate
nl-NL: Draaien

en: Colors
nl-NL: Kleuren

en: Spacing
nl-NL: Ruimte

en: Padding Top (px)
nl-NL: Padding boven (px)

en: Padding Right (px)
nl-NL: Padding rechts (px)

en: Padding Bottom (px)
nl-NL: Padding onder (px)

en: Padding Left (px)
nl-NL: Padding links (px)

en: Margin Top (px)
nl-NL: Margin boven (px)

en: Margin Right (px)
nl-NL: Rechtermarge (px)

en: Margin Bottom (px)
nl-NL: Onder marge (px)

en: Margin Left (px)
nl-NL: Linkermarge (px)

en: Border Top Width (px)
nl-NL: Bovenrandbreedte (px)

en: Border Right Width (px)
nl-NL: Rechtrandbreedte (px)

en: Border Bottom Width (px)
nl-NL: Onder randbreedte (px)

en: Border Left Width (px)
nl-NL: Linker randbreedte (px)

en: Border Top Left Radius (px)
nl-NL: Bovenrand links radius (px)

en: Border Top Right Radius (px)
nl-NL: Bovenrand rechts radius (px)

en: Border Bottom Right Radius (px)
nl-NL: Onder rand rechts radius (px)

en: Border Bottom Left Radius (px)
nl-NL: Onder rand links radius (px)

en: Typography
nl-NL: Typografie

en: Font
nl-NL: Lettertype

en: Font Family
nl-NL: Lettertypefamilie

en: Font Style
nl-NL: Lettertype stijl

en: Italic
nl-NL: Cursief

en: Oblique
nl-NL: Schuin

en: Font Weight
nl-NL: Lettertype gewicht

en: Text
nl-NL: Tekst

en: Letter Spacing (px)
nl-NL: Letterafstand (px)

en: Text Align
nl-NL: Tekstuitlijning

en: Justify
nl-NL: Uitvullen

en: Text Decoration
nl-NL: Tekstdecoratie

en: Text Transform
nl-NL: Teksttransformatie

en: Capitalize
nl-NL: Hoofdlettergebruik

en: Uppercase
nl-NL: HOOFDLETTERS

en: Lowercase
nl-NL: Kleine letters

en: Text Shadow
nl-NL: Schaduw van tekst

en: Layout
nl-NL: Indeling

en: Display & Position
nl-NL: Weergave & Positie

en: Display
nl-NL: Weergave

en: Block
nl-NL: Blok

en: Inline Block
nl-NL: Inline Blok

en: Grid
nl-NL: Raster

en: Static
nl-NL: Statisch

en: Relative
nl-NL: Relatief

en: Absolute
nl-NL: Absoluut

en: Fixed
nl-NL: Vast

en: Sticky
nl-NL: Plakkerig

en: Sizing
nl-NL: Grootte

en: Width (%)
nl-NL: Breedte (%)

en: Height (px)
nl-NL: Hoogte (px)

en: Max Width (px)
nl-NL: Max Breedte (px)

en: Min Width (px)
nl-NL: Min Breedte (px)

en: Max Height (px)
nl-NL: Max Hoogte (px)

en: Min Height (px)
nl-NL: Min Hoogte (px)

en: Flow
nl-NL: Stroom

en: Float
nl-NL: Vervijven

en: Clear
nl-NL: Wissen

en: Both
nl-NL: Beide

en: Overflow
nl-NL: Overschrijding

en: Visible
nl-NL: Zichtbaar

en: Hidden
nl-NL: Verborgen

en: Scroll
nl-NL: Scrollen

en: Auto
nl-NL: Automatisch

en: Z-Index
nl-NL: Z-index

en: Border
nl-NL: Rand

en: Left Border
nl-NL: Linker Rand

en: Left Border Width (px)
nl-NL: Linker Rand Dikte (px)

en: Left Border Style
nl-NL: Linker Rand Stijl

en: Double
nl-NL: Dubbel

en: Left Border Color
nl-NL: Linker Rand Kleur

en: Right Border
nl-NL: Rechter Rand

en: Right Border Width (px)
nl-NL: Rechter Rand Dikte (px)

en: Right Border Style
nl-NL: Rechter Rand Stijl

en: Right Border Color
nl-NL: Rechter Rand Kleur

en: Top Border
nl-NL: Bovenste Rand

en: Top Border Width (px)
nl-NL: Bovenste Rand Dikte (px)

en: Top Border Style
nl-NL: Bovenste Rand Stijl

en: Top Border Color
nl-NL: Bovenste Rand Kleur

en: Bottom Border
nl-NL: Onderste Rand

en: Bottom Border Width (px)
nl-NL: Onderste Rand Dikte (px)

en: Bottom Border Style
nl-NL: Onderste Rand Stijl

en: Bottom Border Color
nl-NL: Onderste Rand Kleur

en: Text Elements
nl-NL: Tekstelementen

en: Padding (px)
nl-NL: Opvulling (px)

en: Lists
nl-NL: Lijsten

en: List Margin (px)
nl-NL: Lijst Margin (px)

en: List Padding (px)
nl-NL: Lijst Padding (px)

en: Item Margin Bottom (px)
nl-NL: Item Margin Onder (px)

en: Item Text Color
nl-NL: Item Tekstkleur

en: Heading Elements
nl-NL: Kop Elementen

en: H1 Heading
nl-NL: H1 Kop

en: H2 Heading
nl-NL: H2 Kop

en: H3 Heading
nl-NL: H3 Kop

en: H4 Heading
nl-NL: H4 Kop

en: H5 Heading
nl-NL: H5 Kop

en: H6 Heading
nl-NL: H6 Kop

en: Heading Hover Effects
nl-NL: Kop Hover Effecten

en: H1 Hover Color
nl-NL: H1 Hover Kleur

en: H2 Hover Color
nl-NL: H2 Hover Kleur

en: H3 Hover Color
nl-NL: H3 Hover Kleur

en: Link Elements
nl-NL: Link Elementen

en: Link Base Styles
nl-NL: Link Basis Stijlen

en: Link Color
nl-NL: Link Kleur

en: Link Hover States
nl-NL: Link Hover Staten

en: Hover Text Decoration
nl-NL: Hover Tekst Decoratie

en: Hover Background
nl-NL: Hover Achtergrond

en: Hover Font Weight
nl-NL: Hover Lettertype Gewicht

en: Links in Headings
nl-NL: Links in Koppen

en: H1 Link Color
nl-NL: H1 Link Kleur

en: H2 Link Color
nl-NL: H2 Link Kleur

en: H3 Link Color
nl-NL: H3 Link Kleur

en: H1 Link Hover Color
nl-NL: H1 Link Hover Kleur

en: H2 Link Hover Color
nl-NL: H2 Link Hover Kleur

en: Media Elements
nl-NL: Media Elementen

en: Images
nl-NL: Afbeeldingen

en: Border Radius (px)
nl-NL: Rand Radius (px)

en: Border Width (px)
nl-NL: Rand Breedte (px)

en: Max Width (%)
nl-NL: Max Breedte (%)

en: Box Shadow
nl-NL: Box Schaduw

en: Image Hover Effects
nl-NL: Afbeelding Hover Effecten

en: Hover Transform
nl-NL: Hover Transformeren

en: Grayscale
nl-NL: Grijstinten

en: Blur
nl-NL: Vervaging

en: Brightness
nl-NL: Helderheid

en: Hover Border Color
nl-NL: Hover Randkleur

en: Videos
nl-NL: Video's

en: Container Elements
nl-NL: Container Elementen

en: Sections
nl-NL: Secties

en: Container Hover Effects
nl-NL: Container Hover Effecten

en: Div Hover Background
nl-NL: Div Hover Achtergrond

en: Div Hover Shadow
nl-NL: Div Hover Schaduw

en: Section Hover Background
nl-NL: Sectie Hover Achtergrond

en: Interactive Elements
nl-NL: Interactieve Elementen

en: Buttons
nl-NL: Knoppen

en: Button Hover States
nl-NL: Knop Hover Toestanden

en: Hover Text Color
nl-NL: Hover Tekstkleur

en: Hover Shadow
nl-NL: Hover Schaduw

en: Form Inputs
nl-NL: Formuliervelden

en: Controls saved successfully!
nl-NL: Besturingselementen succesvol opgeslagen!

en: Blocks saved successfully!
nl-NL: Blokken succesvol opgeslagen!

en: Settings saved successfully!
nl-NL: Instellingen succesvol opgeslagen!

en: Presets
nl-NL: Voorinstellingen

en: Controls
nl-NL: Besturingselementen

en: Enable or disable controls for all blocks
nl-NL: Schakel besturingselementen in of uit voor alle blokken

en: Save Blocks
nl-NL: Blokken opslaan

en: Schedule
nl-NL: Schema

en: Choose when to start showing and/or stop showing your blocks.
nl-NL: Kies wanneer je jouw blokken wilt beginnen te tonen en/of wilt stoppen met tonen.

en: This block control is available on:
nl-NL: Deze blokbesturing is beschikbaar op:

en: Post
nl-NL: Bericht

en: Site Editor
nl-NL: Site-editor

en: User roles
nl-NL: Gebruikersrollen

en: Choose which users can see your blocks.
nl-NL: Kies welke gebruikers jouw blokken kunnen zien.

en: Device Type
nl-NL: Apparaat type

en: Choose the device type to show your blocks on.
nl-NL: Kies het apparaat type om jouw blokken op te tonen.

en: Device Width
nl-NL: Apparaat breedte

en: Choose the device width to show your blocks on.
nl-NL: Kies de apparaat breedte om jouw blokken op te tonen.

en: Term archives
nl-NL: Term archieven

en: Choose on which taxonomies and terms archive pages your blocks can be displayed.
nl-NL: Kies op welke taxonomieën en termen archiefpagina's je blokken kunnen worden weergegeven.

en: Pages
nl-NL: Pagina's

en: Choose in which pages your blocks can be displayed.
nl-NL: Kies op welke pagina's uw blokken kunnen worden weergegeven.

en: Browser & Device
nl-NL: Browser & Apparaat

en: Choose which browsers and devices can see your blocks.
nl-NL: Kies welke browsers en apparaten uw blokken kunnen zien.

en: Operating System
nl-NL: Besturingssysteem

en: Choose which operating systems can see your blocks.
nl-NL: Kies welke besturingssystemen uw blokken kunnen zien.

en: Show or hide blocks based on cookie values.
nl-NL: Toon of verberg blokken op basis van cookie-waarden.

en: User Meta
nl-NL: Gebruikersmeta

en: Show or hide blocks based on user meta values.
nl-NL: Toon of verberg blokken op basis van gebruikersmeta-waarden.

en: Post Meta
nl-NL: Berichtenmeta

en: Show or hide blocks based on post meta values.
nl-NL: Toon of verberg blokken op basis van berichtenmeta-waarden.

en: Query String
nl-NL: Querystring

en: Show or hide blocks based on URL query parameters.
nl-NL: Toon of verberg blokken op basis van URL-queryparameters.

en: Capabilities
nl-NL: Mogelijkheden

en: Show or hide blocks based on user capabilities.
nl-NL: Toon of verberg blokken op basis van gebruikersmogelijkheden.

en: Save Controls
nl-NL: Opslaan Controls

en: Loading presets...
nl-NL: Voorinstellingen laden...

en: Button - PublishPress
nl-NL: Knop - PublishPress

en: Icon - PublishPress
nl-NL: Pictogram - PublishPress

en: Image - PublishPress
nl-NL: Afbeelding - PublishPress

en: List - PublishPress
nl-NL: Lijst - PublishPress

en: Table - PublishPress
nl-NL: Tabel - PublishPress

en: Tabs - PublishPress
nl-NL: Tabbladen - PublishPress

en: Columns - PublishPress
nl-NL: Kolommen - PublishPress

en: Column - PublishPress
nl-NL: Kolom - PublishPress

en: Contact Form - PublishPress
nl-NL: Contactformulier - PublishPress

en: Count Up - PublishPress
nl-NL: Tellen - PublishPress

en: Images Slider - PublishPress
nl-NL: Afbeeldingen Slider - PublishPress

en: Info Box - PublishPress
nl-NL: Informatiedoos - PublishPress

en: Map - PublishPress
nl-NL: Kaart - PublishPress

en: Newsletter - PublishPress
nl-NL: Nieuwsbrief - PublishPress

en: Social Links - PublishPress
nl-NL: Sociale Links - PublishPress

en: Table of Contents - PublishPress
nl-NL: Inhoudsopgave - PublishPress

en: Testimonial - PublishPress
nl-NL: Getuigenis - PublishPress

en: Woo Products - PublishPress
nl-NL: Woo Producten - PublishPress

en: Edit
nl-NL: Bewerken

en: No blocks available. Please go to a post edit (without saving either modifying anything). Then come back to Block Settings to see the blocks list.
nl-NL: Geen blokken beschikbaar. Ga naar een berichtbewerking (zonder iets op te slaan of te wijzigen). Kom daarna terug naar Blokinstellingen om de lijst met blokken te zien.

en: Save
nl-NL: Opslaan

en: block
nl-NL: blok

en: Add new style
nl-NL: Nieuwe stijl toevoegen

en: Delete
nl-NL: Verwijderen

en: Preview
nl-NL: Voorbeeld

en: Example text with this style
nl-NL: Voorbeeldtekst met deze stijl

en: View Extended Preview
nl-NL: Bekijk uitgebreide voorbeeldweergave

en: Class name
nl-NL: Klasse naam

en: This option help you identify specific custom styles in the list
                                                (usually set this same as the custom style's background color)
nl-NL: Deze optie helpt je specifieke aangepaste stijlen in de lijst te identificeren
                                                (meestal hetzelfde ingesteld als de achtergrondkleur van de aangepaste stijl)

en: Identification color
nl-NL: Identificatiekleur

en: Style Builder
nl-NL: Stijl Builder

en: Custom CSS
nl-NL: Aangepaste CSS

en: Hint: Use "Ctrl + Space" for auto completion
nl-NL: Tip: Gebruik "Ctrl + Spatie" voor automatische aanvulling

en: Headings
nl-NL: Koppen

en: Interactive
nl-NL: Interactief

en: Save styles
nl-NL: Stijlen opslaan

en: You can control who can use each block, including default WordPress blocks.
nl-NL: Je kunt controleren wie elke blok kan gebruiken, inclusief de standaard WordPress-blokken.

en: Enable extra blocks including content displays, sliders, buttons, icons, tabs, accordions, and more.
nl-NL: Schakel extra blokken in, inclusief inhoudsweergaven, schuifregelaars, knoppen, pictogrammen, tabbladen, accordeons en meer.

en: You can add your own CSS styles for your blocks. Anyone editing posts can quickly add the styles to blocks.
nl-NL: Je kunt je eigen CSS-stijlen voor je blokken toevoegen. Iedereen die berichten bewerkt, kan snel de stijlen aan blokken toevoegen.

en: This feature adds display controls for blocks. You can schedule when blocks are shown, and add user role restrictions.
nl-NL: Deze functie voegt weergavecontroles voor blokken toe. Je kunt plannen wanneer blokken worden weergegeven en gebruikersrolbeperkingen toevoegen.

en: You can scan the posts on your website for blocks usage.
nl-NL: Je kunt de berichten op je website scannen op gebruik van blokken.

en: This feature enables a submenu to manage your Reusable Blocks.
nl-NL: Deze functie activeert een submenu om je Herbruikbare Blokken te beheren.

en: Automatically insert reusable blocks into posts based on position, categories, tags, and other criteria.
nl-NL: Voeg automatisch herbruikbare blokken in berichten in op basis van positie, categorieën, tags en andere criteria.

en: Core Blocks Features
nl-NL: Kern Blokken Functies

en: Add Google Fonts support to core blocks including paragraphs and headings.
nl-NL: Voeg Google Fonts-ondersteuning toe aan kernblokken, inclusief paragrafen en koppen.

en: Block Features
nl-NL: Blokkenfuncties

en: Maps
nl-NL: Kaarten

en: Email & Forms
nl-NL: E-mail & Formularen

en: Data Export
nl-NL: Gegevens Exporteren

en: License
nl-NL: Licentie

en: Select Role
nl-NL: Selecteer Rol

en: Disable all block adding
nl-NL: Voeg alle blokken toevoegen uit

en: Prevent users in %1s role from adding new block to posts.
nl-NL: Voorkom dat gebruikers in de rol %1s nieuwe blokken aan berichten toevoegen.

en: Disable the Pattern Directory
nl-NL: De Patroonmap uitschakelen

en: Disable the pattern directory for users in %1s role.
nl-NL: Schakel de patroonmap uit voor gebruikers in de rol %1s.

en: Disable the Openverse
nl-NL: Schakel Openverse uit

en: Disable Openverse for users in %1s role.
nl-NL: Schakel Openverse uit voor gebruikers in de rol %1s.

en: Save Image Settings
nl-NL: Sla afbeeldingsinstellingen op

en: Download Contacts Form data
nl-NL: Download gegevens van het contactformulier

en: Data stored through Contact form blocks.
nl-NL: Gegevens opgeslagen via contactformulierblokken.

en: Download Newsletter Form data
nl-NL: Download gegevens van het nieuwsbriefformulier

en: Data stored through Newsletter form blocks.
nl-NL: Gegevens opgeslagen via nieuwsbriefformulierblokken.

en: These email settings apply to messages sent through PublishPress Contact form block.
nl-NL: Deze e-mailinstellingen zijn van toepassing op berichten die worden verzonden via het PublishPress Contactformulier-blok.

en: Sender name
nl-NL: Afzendernaam

en: Sender email
nl-NL: Afzender e-mail

en: Email title
nl-NL: E-mailonderwerp

en: Email receiver
nl-NL: E-mailontvanger

en: Save Form Settings
nl-NL: Sla formulierinstellingen op

en: Display PublishPress branding
nl-NL: Toon PublishPress branding

en: PublishPress logo and links in the footer of the admin pages
nl-NL: PublishPress-logo en links in de voettekst van de adminpagina's

en: Enable blocks spacing
nl-NL: Schakel blokkenruimte in

en: Vertical spacing between blocks
nl-NL: Verticale ruimte tussen blokken

en: Blocks spacing
nl-NL: Blokruimte

en: Blocks icon color
nl-NL: Blokpictogramkleur

en: Apply in admin to blocks from PublishPress Blocks plugin.
nl-NL: Toepassen in de admin op blokken van de PublishPress Blocks-plugin.

en: Gutenberg editor width
nl-NL: Gutenberg-editorbreedte

en: Large
nl-NL: Groot

en: Enable columns visual guide
nl-NL: Schakel visuele gids voor kolommen in

en: Visual guide for PublishPress Blocks Columns block
nl-NL: Visuele gids voor de PublishPress Blocks Kolommen-blok

en: Remove autop
nl-NL: Verwijder autop

en: Autop WordPress function is used to prevent unwanted paragraphs to be added
nl-NL: De autop WordPress-functie wordt gebruikt om te voorkomen dat ongewenste paragrafen worden toegevoegd

en: Save General Settings
nl-NL: Algemene instellingen opslaan

en: Open galleries in lightbox
nl-NL: Open galerijen in lightbox

en: Open gallery images as a lightbox style popup
nl-NL: Open galerijafbeeldingen als een lightbox-stijl popup

en: Image caption
nl-NL: Afbeelding bijschrift

en: Disabled
nl-NL: Uitgeschakeld

en: Display caption text on images loaded as lightbox in galleries.
nl-NL: Toon bijschrifttekst op afbeeldingen die als lightbox in galerijen zijn geladen.

en: Default thumbnail
nl-NL: Standaard miniatuur

en: Reset to default
nl-NL: Reset naar standaard

en: Set the default post thumbnail to use in Content Display blocks for posts without featured image.
nl-NL: Stel de standaard miniatuurafbeelding in die gebruikt moet worden in Inhoudsweergave-blokken voor berichten zonder uitgelichte afbeelding.

en: Google API key
nl-NL: Google API-sleutel

en: How to create a Google API Key
nl-NL: Hoe een Google API-sleutel te maken

en: A Google API key is required to use the Map block without any warning.
nl-NL: Een Google API-sleutel is vereist om de Kaart-blok zonder waarschuwing te gebruiken.

en: Save Maps Settings
nl-NL: Kaartinstellingen opslaan

en: Use the Google reCAPTCHA to avoid spam in PublishPress Blocks forms. Get credentials for your domain by registering %shere%s.
nl-NL: Gebruik de Google reCAPTCHA om spam in PublishPress Blocks-formulieren te voorkomen. Verkrijg referenties voor je domein door %shier%s te registreren.

en: Enable reCAPTCHA
nl-NL: reCAPTCHA inschakelen

en: Site key
nl-NL: Site-sleutel

en: required
nl-NL: vereist

en: Secret key
nl-NL: Geheime sleutel

en: Language
nl-NL: Taal

en: Auto detect
nl-NL: Automatisch detecteren

en: Language codes list
nl-NL: Lijst met taalcodes

en: Theme
nl-NL: Thema

en: Light
nl-NL: Licht

en: Invisible
nl-NL: Onzichtbaar

en: We strongly recommend not using Invisible reCAPTCHA if you have more than 1 Newsletter or Contact forms block in a page.
nl-NL: We raden ten zeerste aan om geen Invisible reCAPTCHA te gebruiken als je meer dan 1 Nieuwsbrief of Contactformulieren-blok op een pagina hebt.

en: Save reCAPTCHA Settings
nl-NL: reCAPTCHA-instellingen opslaan

en: Countdown
nl-NL: Aftelling

en: Easily create a customizable countdown.
nl-NL: Maak eenvoudig een aanpasbare aftelling.

en: Pricing Table
nl-NL: Prijs Tabel

en: Easily create a customizable pricing table.
nl-NL: Maak eenvoudig een aanpasbare prijstabel.

en: Feature
nl-NL: Kenmerk

en: Use block to create a list inside the Feature List" block.
nl-NL: Gebruik het blok om een lijst te maken binnen het "Kenmerk Lijst" blok.

en: Feature List
nl-NL: Kenmerk Lijst

en: Gutenberg is not detected! Activate it or
nl-NL: Gutenberg is niet gedetecteerd! Activeer het of

en: Install Gutenberg Now!
nl-NL: Installeer Gutenberg Nu!

en: We require at least Gutenberg version
nl-NL: We hebben minimaal Gutenberg versie

en: Please update Gutenberg then comeback later!
nl-NL: Werk Gutenberg bij en kom later terug!

en: Change date
nl-NL: Datum wijzigen

en: W
nl-NL: V

en: F
nl-NL: D

en: PublishPress Blocks Pro supports Timezone configuration.
nl-NL: PublishPress Blocks Pro ondersteunt tijdzoneconfiguratie.

en: Icon List
nl-NL: Iconenlijst

en: Search icons
nl-NL: Zoek iconen

en: Style
nl-NL: Stijl

en: Filled
nl-NL: Vervuld

en: Outlined
nl-NL: Omrand

en: Rounded
nl-NL: Rond

en: Two-Tone
nl-NL: Twee-Ton

en: Sharp
nl-NL: Scherp

en: Apply
nl-NL: Toepassen

en: Notice
nl-NL: Opmerking

en: This accordion block has been replaced by a new and better one.
                                     This block will be removed in a future version.
                                     Please transform this to an Accordion Item block
                                     and drag them into new Adv. Accordion block as soon as possible.
nl-NL: Dit accordeonblok is vervangen door een nieuw en beter blok.
                                     Dit blok zal in een toekomstige versie worden verwijderd.
                                     Transformeer dit alstublieft naar een Accordeon Item blok
                                     en sleep ze zo snel mogelijk naar het nieuwe Gev. Accordeon blok.

en: Define space to next block. This will override Block spacing option (Frontend view only)
nl-NL: Definieer ruimte naar het volgende blok. Dit overschrijft de optie Blokruimte (alleen weergave voor frontend)

en: Header Icon Style
nl-NL: Header Pictogramstijl

en: Body Color Settings
nl-NL: Instellingen voor Lichaamskleur

en: Border width
nl-NL: Randbreedte

en: Border radius
nl-NL: Randradius

en: Accordions State
nl-NL: Staat van Accordions

en: Make all accordions collapsed by default, enable this setting to apply to all accordions.
nl-NL: Maak alle accordions standaard samengevouwen, schakel deze instelling in om op alle accordions toe te passen.

en: Enter header…
nl-NL: Voer koptekst in…

en: Accordion (deprecated) - PublishPress
nl-NL: Accordion (verouderd) - PublishPress

en: Create a sliding accordion display for your content.
nl-NL: Maak een schuifaccordeonweergave voor uw inhoud.

en: accordion
nl-NL: accordeon

en: list
nl-NL: lijst

en: Define space between each accordion (Frontend view only)
nl-NL: Definieer ruimte tussen elk accordeon (alleen weergave voor frontend)

en: Make all accordions collapsed by default.
nl-NL: Maak alle accordions standaard samengevouwen.

en: Expand All
nl-NL: Alles uitbreiden

en: Make all accordions expanded by default.
nl-NL: Maak alle accordeons standaard uitgebreid.

en: Header text
nl-NL: Header tekst

en: Advanced Accordion
nl-NL: Geavanceerd Accordeon

en: Refresh
nl-NL: Vernieuwen

en: advanced accordion
nl-NL: geavanceerde accordion

en: Groove
nl-NL: Groef

en: Ridge
nl-NL: Rugge

en: Inset
nl-NL: Inzet

en: Outset
nl-NL: Uitzetting

en: Advanced Button
nl-NL: Geavanceerde knop

en: Add text…
nl-NL: Voeg tekst toe…

en: Button link
nl-NL: Knop link

en: Open in new tab
nl-NL: Open in nieuw tabblad

en: Text/Color
nl-NL: Tekst/Kleur

en: Text size
nl-NL: Tekstgrootte

en: Margin top
nl-NL: Bovenmarge

en: Margin right
nl-NL: Rechtermarge

en: Margin bottom
nl-NL: Onder marge

en: Margin left
nl-NL: Linkermarge

en: Padding top
nl-NL: Bovenopvulling

en: Padding right
nl-NL: Rechtopvulling

en: Padding bottom
nl-NL: Onderopvulling

en: Padding left
nl-NL: Padding links

en: Shadow
nl-NL: Schaduw

en: Opacity (%)
nl-NL: Opaciteit (%)

en: Transition speed (ms)
nl-NL: Overgangssnelheid (ms)

en: Shadow H offset
nl-NL: Schaduw H-offset

en: Shadow V offset
nl-NL: Schaduw V-offset

en: Shadow blur
nl-NL: Schaduw vervaging

en: Shadow spread
nl-NL: Schaduw spreiding

en: Display icon
nl-NL: Pictogram weergeven

en: Icon Library (Material Icon)
nl-NL: Pictogrambibliotheek (Materiaalpictogram)

en: Icon Selection
nl-NL: Pictogramselectie

en: Icon Size (px)
nl-NL: Pictogramgrootte (px)

en: Icon Position
nl-NL: Pictogrampositie

en: Icon Spacing (px)
nl-NL: Pictogramafstand (px)

en: Spacing between icon and text
nl-NL: Afstand tussen pictogram en tekst

en: PublishPress Blocks Pro supports icons in buttons.
nl-NL: PublishPress Blocks Pro ondersteunt pictogrammen in knoppen.

en: Button block with more options and styles.
nl-NL: Knopblok met meer opties en stijlen.

en: button
nl-NL: knop

en: advanced button
nl-NL: geavanceerde knop

en: Squared
nl-NL: Vierkant

en: Squared Outline
nl-NL: Vierkante Omtrek

en: Advanced Icon
nl-NL: Geavanceerd Pictogram

en: Icon Count
nl-NL: Aantal Pictogrammen

en: Number of Icons
nl-NL: Aantal Pictogrammen

en: Icon Style
nl-NL: Pictogramstijl

en: Stacked
nl-NL: Gestapeld

en: Icon Background
nl-NL: Achtergrond van het Pictogram

en: Border Size(px)
nl-NL: Randgrootte(px)

en: Border Radius(%)
nl-NL: Randradius(%)

en: Link Target
nl-NL: Linkdoel

en: Same Window
nl-NL: Zelfde Venster

en: New Window
nl-NL: Nieuw Venster

en: Title for Accessibility
nl-NL: Titel voor Toegankelijkheid

en: Unit
nl-NL: Eenheid

en: Icon block with more options and styles.
nl-NL: Pictogramblok met meer opties en stijlen.

en: icon
nl-NL: pictogram

en: advanced icon
nl-NL: geavanceerd pictogram

en: Advanced Image
nl-NL: Geavanceerde Afbeelding

en: Change image
nl-NL: Afbeelding wijzigen

en: Remove image
nl-NL: Afbeelding verwijderen

en: Enter URL…
nl-NL: Voer URL in…

en: Open link in new tab
nl-NL: Open link in nieuw tabblad

en: Overlay opacity default
nl-NL: Overlay-opaciteit standaard

en: Overlay opacity hover
nl-NL: Overlay-opaciteit hover

en: Open media library
nl-NL: Open mediatheek

en: Enter title…
nl-NL: Voer titel in…

en: Enter subtitle…
nl-NL: Voer ondertitel in…

en: Image/photo block with more options and styles.
nl-NL: Afbeelding/foto blok met meer opties en stijlen.

en: image
nl-NL: afbeelding

en: advanced image
nl-NL: geavanceerde afbeelding

en: photo
nl-NL: foto

en: box
nl-NL: doos

en: Checkmark 2
nl-NL: Vinkje 2

en: Checkmark 3
nl-NL: Vinkje 3

en: Minus 2
nl-NL: Min 2

en: Arrow right
nl-NL: Pijl naar rechts

en: Arrow right 2
nl-NL: Pijl naar rechts 2

en: X Cross 2
nl-NL: X Kruis 2

en: Info 2
nl-NL: Informatie 2

en: Advanced List
nl-NL: Geavanceerde Lijst

en: Refresh this list when it conflict with other lists styles
nl-NL: Ververs deze lijst wanneer deze in conflict komt met andere lijsten stijlen

en: List icon
nl-NL: Lijstpictogram

en: Icon size
nl-NL: Pictogramgrootte

en: Line height
nl-NL: Regelhoogte

en: List block with custom icons and styles.
nl-NL: Lijstblok met aangepaste pictogrammen en stijlen.

en: advanced list
nl-NL: geavanceerde lijst

en: List item
nl-NL: Lijstitem

en: Type a list item
nl-NL: Typ een lijstitem

en: List item - PublishPress
nl-NL: Lijstitem - PublishPress

en: Insert a list item inside List block.
nl-NL: Voeg een lijstitem toe binnen het Lijstblok.

en: At least 1 row of current section must present.
nl-NL: Ten minste 1 rij van de huidige sectie moet aanwezig zijn.

en: Cannot select multi cells from difference section!
nl-NL: Kan geen meerdere cellen selecteren vanuit verschillende secties!

en: Advanced Table
nl-NL: Geavanceerde Tabel

en: Column Count
nl-NL: Kolom Aantal

en: Row Count
nl-NL: Rij Aantal

en: Create
nl-NL: Aanmaken

en: Hint: Hold CTRL key for multi cells selection. Hold SHIFT key for range cells selection.
nl-NL: Tip: Houd de CTRL-toets ingedrukt voor het selecteren van meerdere cellen. Houd de SHIFT-toets ingedrukt voor het selecteren van een bereik van cellen.

en: Add Row Before
nl-NL: Voeg rij hierboven toe

en: Add Row After
nl-NL: Voeg rij hieronder toe

en: Delete Row
nl-NL: Verwijder rij

en: Add Column Before
nl-NL: Voeg kolom links toe

en: Add Column After
nl-NL: Voeg kolom rechts toe

en: Delete Column
nl-NL: Verwijder kolom

en: Split Merged Cells
nl-NL: Gesplitste samengevoegde cellen

en: Merge Cells
nl-NL: Samenvoegen van cellen

en: Border Top
nl-NL: Bovenrand

en: Border Right
nl-NL: Rechterrand

en: Border Bottom
nl-NL: Onderkant

en: Border Left
nl-NL: Linker rand

en: Border All
nl-NL: Alle randen

en: Border None
nl-NL: Geen rand

en: Border Vertical
nl-NL: Verticale rand

en: Border Horizontal
nl-NL: Horizontale rand

en: Border Inner
nl-NL: Binnenrand

en: Border Outer
nl-NL: Buitenrand

en: Align left
nl-NL: Links uitlijnen

en: Align center
nl-NL: Centreren

en: Align right
nl-NL: Rechts uitlijnen

en: Align justify
nl-NL: Uitlijnen op rechtvaardigen

en: Align top
nl-NL: Boven uitlijnen

en: Align middle
nl-NL: Midden uitlijnen

en: Align bottom
nl-NL: Onder uitlijnen

en: Edit Table
nl-NL: Tabel bewerken

en: Refresh table (Use this after using undo or redo)
nl-NL: Tabel vernieuwen (Gebruik dit na het gebruik van ongedaan maken of opnieuw doen)

en: Max width (px)
nl-NL: Maximale breedte (px)

en: Set this to 0 to make max-width is 100%
nl-NL: Stel dit in op 0 om de maximale breedte 100% te maken

en: Fixed width table cells
nl-NL: Vaste breedte tabelcellen

en: Table header
nl-NL: Tabelkop

en: Table footer
nl-NL: Tabelvoettekst

en: Border collapsed
nl-NL: Rand samengevoegd

en: Cell Settings
nl-NL: Celinstellingen

en: Horizontal Align
nl-NL: Horizontale uitlijning

en: Table block with more styles and functions.
nl-NL: Tabelblok met meer stijlen en functies.

en: table
nl-NL: tabel

en: advanced table
nl-NL: geavanceerde tabel

en: cell
nl-NL: cel

en: data
nl-NL: gegevens

en: Stripes
nl-NL: Strepen

en: Tab Header
nl-NL: Tabbladkop

en: mobile
nl-NL: mobiel

en: Advanced Tabs
nl-NL: Geavanceerde tabs

en: Tabs Settings
nl-NL: Tabbladinstellingen

en: Initial Open Tab
nl-NL: Initiële geopende tab

en: Tab Colors
nl-NL: Tabkleuren

en: Active Tab Background Color
nl-NL: Achtergrondkleur actieve tab

en: Active Tab Text Color
nl-NL: Tekstkleur actieve tab

en: Body Colors
nl-NL: Lichaam kleuren

en: Title…
nl-NL: Titel…

en: HTML Anchor
nl-NL: HTML-ancho

en: Move back
nl-NL: Teruggaan

en: Move forward
nl-NL: Vooruitgaan

en: Duplicate tab
nl-NL: Tab dupliceren

en: Remove tab
nl-NL: Tab verwijderen

en: Add tab
nl-NL: Tab toevoegen

en: Create horizontal or vertical tabs to display your content.
nl-NL: Maak horizontale of verticale tabs om uw inhoud weer te geven.

en: advanced tabs
nl-NL: geavanceerde tabs

en: cards
nl-NL: kaarten

en: Tab Item - PublishPress
nl-NL: Tab-item - PublishPress

en: Advanced Video
nl-NL: Geavanceerde video

en: Change image preview
nl-NL: Afbeeldingsvoorbeeld wijzigen

en: Remove image preview
nl-NL: Afbeeldingsvoorbeeld verwijderen

en: Open video in light box
nl-NL: Video openen in lightbox

en: Lightbox offers additional display options.
nl-NL: Lightbox biedt extra weergave-opties.

en: Autoplay
nl-NL: Automatisch afspelen

en: Loop
nl-NL: Herhalen

en: Muted
nl-NL: Gedempt

en: Playback Controls
nl-NL: Afspeelbedieningselementen

en: Play inline
nl-NL: Inline afspelen

en: Video preloading
nl-NL: Videopreloading

en: Video width
nl-NL: Videobreedte

en: Video height
nl-NL: Videohoogte

en: Custom height
nl-NL: Aangepaste hoogte

en: Play Button Color
nl-NL: Speelknopkleur

en: Play Button
nl-NL: Speelknop

en: Play Button Size
nl-NL: Speelknopgrootte

en: Select image preview
nl-NL: Selecteer afbeeldingsvoorbeeld

en: Youtube/Vimeo video URL/ID…
nl-NL: Youtube/Vimeo video-URL/ID…

en: Fetch video content
nl-NL: Video-inhoud ophalen

en: Load local video
nl-NL: Lokale video laden

en: Current Video
nl-NL: Huidige video

en: Wrong video URL/ID. Please try another.
nl-NL: Verkeerde video-URL/ID. Probeer een andere.

en: Not selected yet.
nl-NL: Nog niet geselecteerd.

en: Add more options and styles for videos in your Media Library.
nl-NL: Voeg meer opties en stijlen voor video's toe in uw Mediatheek.

en: advanced video
nl-NL: geavanceerde video

en: embed
nl-NL: inbedden

en: One column
nl-NL: Één kolom

en: Two columns; equal split
nl-NL: Twee kolommen; gelijke verdeling

en: Two columns; two-thirds, one-third split
nl-NL: Twee kolommen; tweederde, eenderde verdeling

en: Two columns; one-third, two-thirds split
nl-NL: Twee kolommen; eenderde, tweederde verdeling

en: Two columns; one-quarter, three-quarters split
nl-NL: Twee kolommen; een kwart, drie kwart verdeling

en: Two columns; three-quarters, one-quarter split
nl-NL: Twee kolommen; drie kwart, een kwart verdeling

en: Two columns; one-fifth, four-fifths split
nl-NL: Twee kolommen; een vijfde, vier vijfde verdeling

en: Two columns; four-fifths, one-fifth split
nl-NL: Twee kolommen; vier vijfde, een vijfde verdeling

en: Three columns; equal split
nl-NL: Drie kolommen; gelijke verdeling

en: Three columns; wider one-half left column
nl-NL: Drie kolommen; bredere helft linkerkolom

en: Three columns; wider one-half right column
nl-NL: Drie kolommen; bredere helft rechterkolom

en: Three columns; wider one-half center column
nl-NL: Drie kolommen; bredere helft middelste kolom

en: Three columns; wider three-fifths center column
nl-NL: Drie kolommen; bredere drie-vijfde middelste kolom

en: Three columns; wider three-fifths left column
nl-NL: Drie kolommen; bredere drie-vijfde linkerkolom

en: Three columns; wider three-fifths right column
nl-NL: Drie kolommen; bredere drie-vijfde rechterkolom

en: Three columns; wider four-sixths center column
nl-NL: Drie kolommen; bredere vier-zesde middelste kolom

en: Four columns; equal split
nl-NL: Vier kolommen; gelijke verdeling

en: Four columns; wider one-half left column
nl-NL: Vier kolommen; bredere helft linkerkolom

en: Four columns; wider one-half right column
nl-NL: Vier kolommen; bredere rechter kolom

en: Four columns; wider two-fifths right column
nl-NL: Vier kolommen; bredere rechter kolom van twee vijfde

en: Four columns; wider two-fifths left column
nl-NL: Vier kolommen; bredere linker kolom van twee vijfde

en: Five columns; equal split
nl-NL: Vijf kolommen; gelijke verdeling

en: Six columns; equal split
nl-NL: Zes kolommen; gelijke verdeling

en: Three: 100 - 1/2 - 1/2
nl-NL: Drie: 100 - 1/2 - 1/2

en: Three: 1/2 - 1/2 - 100
nl-NL: Drie: 1/2 - 1/2 - 100

en: Four: Two Columns
nl-NL: Vier: Twee kolommen

en: Six: Two Columns
nl-NL: Zes: Twee kolommen

en: Six: Three Columns
nl-NL: Zes: Drie kolommen

en: Columns Manager
nl-NL: Kolommenbeheerder

en: Choose a columns layout
nl-NL: Kies een kolommenlay-out

en: Vertical Align Top
nl-NL: Verticaal uitlijnen boven

en: Vertical Align Middle
nl-NL: Verticaal uitlijnen midden

en: Vertical Align Bottom
nl-NL: Verticaal uitlijnen onderaan

en: Inner Columns Full Height
nl-NL: Binnenkolommen volledige hoogte

en: Columns Manager
nl-NL: Kolommenbeheerder

en: Responsive Settings
nl-NL: Responsieve instellingen

en: Space between columns
nl-NL: Ruimte tussen kolommen

en: Collapsed Order RTL
nl-NL: Ingevouwen volgorde RTL

en:  Padding
nl-NL:  Opvulling

en:  Margin
nl-NL:  MARGIN

en: If your columns overflow they available space, they will be placed on a new line.
nl-NL: Als uw kolommen de beschikbare ruimte overschrijden, worden ze op een nieuwe regel geplaatst.

en: Content Max Height
nl-NL: Inhoud maximale hoogte

en: Create flexible layouts for your content with advanced options and styles.
nl-NL: Creëer flexibele lay-outs voor uw inhoud met geavanceerde opties en stijlen.

en: columns
nl-NL: kolommen

en: columns manager
nl-NL: kolommenbeheerder

en: row
nl-NL: rij

en: layout
nl-NL: lay-out

en: Available:
nl-NL: Beschikbaar:

en: Set to 0 = auto. This will override predefine layout styles. Recommend for experience users!
nl-NL: Stel in op 0 = automatisch. Dit zal vooraf gedefinieerde lay-outstijlen overschrijven. Aanbevolen voor ervaren gebruikers!

en: Border radius (px)
nl-NL: Randradius (px)

en:  text alignment
nl-NL:  tekstuitlijning

en: Unit (px)
nl-NL: Eenheid (px)

en: Column in row.
nl-NL: Kolom in rij.

en: Contact Form
nl-NL: Contactformulier

en: We strongly recommend to enable Google reCAPTCHA to avoid spam.
nl-NL: We raden ten zeerste aan om Google reCAPTCHA in te schakelen om spam te voorkomen.

en: You can enable it in Settings
nl-NL: Je kunt het inschakelen in Instellingen

en: Email sender
nl-NL: E-mailafzender

en: An email will be sent to the admin email (by default) whenever a contact form is submitted. You can change it in
nl-NL: Er wordt een e-mail verzonden naar het admin-e-mailadres (standaard) telkens wanneer een contactformulier wordt ingediend. Je kunt dit wijzigen in

en: settings
nl-NL: instellingen

en: Name input placeholder
nl-NL: Naam invoerveld placeholder

en: Email input placeholder
nl-NL: E-mail invoerveld placeholder

en: Message input placeholder
nl-NL: Bericht invoerveld placeholder

en: Submit text
nl-NL: Verzendtekst

en: Empty field warning text
nl-NL: Waarschuwing voor leeg veld tekst

en: Submit success text
nl-NL: Succes tekst na verzending

en: Background color
nl-NL: Achtergrondkleur

en: Text color
nl-NL: Tekstkleur

en: Border color
nl-NL: Randkleur

en: Border and Text
nl-NL: Rand en Tekst

en: Background
nl-NL: Achtergrond

en: Button border radius
nl-NL: Randstraal van de knop

en: Button position
nl-NL: Knoppositie

en: Fastest way to create a contact form for your page.
nl-NL: De snelste manier om een contactformulier voor je pagina te maken.

en: form
nl-NL: formulier

en: Block for containing other blocks.
nl-NL: Blok voor het bevatten van andere blokken.

en: Count Up
nl-NL: Tel omhoog

en: Counter Number Size
nl-NL: Teller Nummer Grootte

en: Counter Up Symbol
nl-NL: Teller Omhoog Symbool

en: After
nl-NL: Na

en: Before
nl-NL: Voor

en: Use toggle buttons above to define symbol placement before/after the number (toggle on is after).
nl-NL: Gebruik de toggle-knoppen hierboven om de plaatsing van het symbool voor/na het nummer te definiëren (toggle aan is na).

en: Enter text…
nl-NL: Voer tekst in…

en: Create an animated display for important numbers.
nl-NL: Maak een geanimeerde weergave voor belangrijke nummers.

en: numbers
nl-NL: nummers

en: count
nl-NL: aantal

en: increase
nl-NL: verhogen

en: Images Slider
nl-NL: Afbeeldingen Slider

en: Image Slider Block
nl-NL: Afbeeldingen Slider Blok

en: No images selected. Adding images to start using this block.
nl-NL: Geen afbeeldingen geselecteerd. Voeg afbeeldingen toe om dit blok te gebruiken.

en: Add images
nl-NL: Afbeeldingen toevoegen

en: Image Settings
nl-NL: Afbeelding instellingen

en: Auto height
nl-NL: Automatische hoogte

en: Enable RTL
nl-NL: RTL inschakelen

en: Title
nl-NL: Titel

en: Move Left
nl-NL: Naar links verplaatsen

en: Move Right
nl-NL: Naar rechts verplaatsen

en: Add image
nl-NL: Afbeelding toevoegen

en: Display your images in a slider.
nl-NL: Toon uw afbeeldingen in een slider.

en: gallery
nl-NL: galerij

en: photos
nl-NL: foto's

en: Font Size
nl-NL: Lettergrootte

en: Click to change logo
nl-NL: Klik om logo te wijzigen

en: Text…
nl-NL: Tekst…

en: Register…
nl-NL: Registreren…

en: Welcome text…
nl-NL: Welkomsttekst…

en: Username label…
nl-NL: Gebruikersnaam label…

en: Password label…
nl-NL: Wachtwoord label…

en: Remember me…
nl-NL: Onthoud mij…

en: Login…
nl-NL: Inloggen…

en: Lost password…
nl-NL: Vergeten wachtwoord…

en: Back…
nl-NL: Terug…

en: Email label…
nl-NL: E-mail label…

en: Login/Register Form
nl-NL: Inlog-/Registratieformulier

en: Options
nl-NL: Opties

en: Switch View
nl-NL: Switch Weergave

en: Form State
nl-NL: Formulierstatus

en: Initial Form
nl-NL: Initiëel Formulier

en: Form that show on load.
nl-NL: Formulier dat bij het laden wordt weergegeven.

en: Login
nl-NL: Inloggen

en: Register
nl-NL: Registreren

en: Redirect After Login
nl-NL: Omleiden na inloggen

en: Current Page
nl-NL: Huidige Pagina

en: Custom redirect link
nl-NL: Aangepaste omleidingslink

en: Form Width (px)
nl-NL: Formulierbreedte (px)

en: Show Logo
nl-NL: Toon Logo

en: Logo Width (px)
nl-NL: Logobreedte (px)

en: Show input field icon
nl-NL: Toon invoerveld icoon

en: Show register/header link
nl-NL: Toon registratie/header link

en: Header color
nl-NL: Kleur van de header

en: Show lost password link
nl-NL: Toon link voor vergeten wachtwoord

en: Input placeholder
nl-NL: Invoerveld placeholder

en: Login input placeholder
nl-NL: Inloggen invoerveld placeholder

en: Username input placeholder
nl-NL: Gebruikersnaam invoerveld placeholder

en: Use in register form
nl-NL: Gebruik in registratieformulier

en: Text/Input Color
nl-NL: Tekst/Invoerkleur

en: Input background color
nl-NL: Achtergrondkleur van invoer

en: Input color
nl-NL: Invoerkleur

en: Submit Button Hover
nl-NL: Hover van de verzendknop

en: Hover Colors
nl-NL: Hoverkleuren

en: Shadow color
nl-NL: Schaduwkleur

en: Registration Form
nl-NL: Registratieformulier

en: Registration for your website is currently disabled, enable it in WordPress General settings to use registration form
nl-NL: Registratie voor uw website is momenteel uitgeschakeld, schakel het in de algemene instellingen van WordPress in om het registratieformulier te gebruiken

en: Welcome back
nl-NL: Welkom terug

en: Username or Email
nl-NL: Gebruikersnaam of E-mail

en: Password
nl-NL: Wachtwoord

en: Username
nl-NL: Gebruikersnaam

en: Remember me
nl-NL: Onthoud mij

en: LOGIN
nl-NL: INLOGGEN

en: REGISTER
nl-NL: REGISTREREN

en: Don't have an account?
nl-NL: Heeft u geen account?

en: Register now
nl-NL: Registreer nu

en: Register new account
nl-NL: Registreer nieuw account

en: Lost your password?
nl-NL: Vergeet uw wachtwoord?

en: Login and Register - PublishPress
nl-NL: Inloggen en Registreren - PublishPress

en: Create a login form for your post/page.
nl-NL: Maak een inlogformulier voor uw bericht/pagina.

en: No matching address found!
nl-NL: Geen overeenkomend adres gevonden!

en: Map
nl-NL: Kaart

en: Map settings
nl-NL: Kaartinstellingen

en: Address
nl-NL: Adres

en: Use Lat/Lng
nl-NL: Gebruik Lat/Lng

en: Enter address…
nl-NL: Voer adres in…

en: Fetch Location
nl-NL: Haal locatie op

en: Current
nl-NL: Huidig

en: Location
nl-NL: Locatie

en: Use Address
nl-NL: Gebruik adres

en: Enter latitude…
nl-NL: Voer breedtegraad in…

en: Enter longitude…
nl-NL: Voer lengtegraad in…

en: Zoom level
nl-NL: Zoomniveau

en: Marker Icon (27x43 px)
nl-NL: Markerpictogram (27x43 px)

en: Remove
nl-NL: Verwijderen

en: Choose icon
nl-NL: Kies pictogram

en: Marker icon
nl-NL: Markerpictogram

en: Enter custom title…
nl-NL: Voer aangepaste titel in…

en: Marker description
nl-NL: Markerbeschrijving

en: Enter custom description…
nl-NL: Voer een aangepaste beschrijving in…

en: Map styles
nl-NL: Kaartstijlen

en: Custom map style is recommended for experienced users only.
nl-NL: Aangepaste kaartstijl wordt alleen aanbevolen voor ervaren gebruikers.

en: Standard
nl-NL: Standaard

en: Custom code
nl-NL: Aangepaste code

en: Invalid JSON
nl-NL: Ongeldige JSON

en: Paste your custom map styles in json format into the text field. You can create your own map styles by follow one of these links:
nl-NL: Plak uw aangepaste kaartstijlen in json-formaat in het tekstveld. U kunt uw eigen kaartstijlen maken door een van deze links te volgen:

en: Enter your json code here…
nl-NL: Voer hier uw json-code in…

en: No API Key Provided!
nl-NL: Geen API-sleutel opgegeven!

en: Add Google API Key in Settings
nl-NL: Voeg Google API-sleutel toe in Instellingen

en: Display a location using Google Maps.
nl-NL: Toon een locatie met Google Maps.

en: google map
nl-NL: google kaart

en: location
nl-NL: locatie

en: address
nl-NL: adres

en: Newsletter
nl-NL: Nieuwsbrief

en: Newsletter Settings
nl-NL: Nieuwsbriefinstellingen

en: Form width (px)
nl-NL: Formulier breedte (px)

en: First Name input placeholder
nl-NL: Voornaam invoerveld placeholder

en: Last Name input placeholder
nl-NL: Achternaam invoerveld placeholder

en: First Name
nl-NL: Voornaam

en: Last Name
nl-NL: Achternaam

en: Fastest way to create a newsletter form for your page.
nl-NL: De snelste manier om een nieuwsbriefformulier voor je pagina te maken.

en: newsletter
nl-NL: nieuwsbrief

en: email
nl-NL: e-mail

en: Font Weight + Style
nl-NL: Lettertype Gewicht + Stijl

en: Content Display
nl-NL: Inhoudsweergave

en: Button
nl-NL: Knop

en: Testimonial
nl-NL: Getuigenis

en: Hide
nl-NL: Verbergen

en: The leading post on top, the rest in 2 columns below
nl-NL: De leidende post bovenaan, de rest in 2 kolommen eronder

en: The leading post on top, the rest in 3 columns below
nl-NL: De leidende post bovenaan, de rest in 3 kolommen eronder

en: The leading post on top, the rest in 4 columns below
nl-NL: De leidende post bovenaan, de rest in 4 kolommen eronder

en: The leading post on top, the rest in 5 columns below
nl-NL: De belangrijkste post bovenaan, de rest in 5 kolommen eronder

en: All posts in 2 columns grid
nl-NL: Alle berichten in een raster van 2 kolommen

en: All posts in 3 columns grid
nl-NL: Alle berichten in een raster van 3 kolommen

en: All posts in 4 columns grid
nl-NL: Alle berichten in een raster van 4 kolommen

en: All posts in 5 columns grid
nl-NL: Alle berichten in een raster van 5 kolommen

en: The leading post in the left, 1 post in the right
nl-NL: De belangrijkste post aan de linkerkant, 1 post aan de rechterkant

en: The leading post in the left, 2 posts in the right
nl-NL: De belangrijkste post aan de linkerkant, 2 posts aan de rechterkant

en: The leading post in the left, 3 posts in the right
nl-NL: De belangrijkste post aan de linkerkant, 3 posts aan de rechterkant

en: The leading post in the left, 4 posts in the right
nl-NL: De belangrijkste post aan de linkerkant, 4 posts aan de rechterkant

en: The leading post in the left, 5 posts in the right
nl-NL: De belangrijkste post aan de linkerkant, 5 posts aan de rechterkant

en: The leading post in the right, 1 post in the left
nl-NL: De belangrijkste post aan de rechterkant, 1 post aan de linkerkant

en: The leading post in the right, 2 posts in the left
nl-NL: De belangrijkste post aan de rechterkant, 2 posts aan de linkerkant

en: The leading post in the right, 3 posts in the left
nl-NL: De belangrijkste post aan de rechterkant, 3 posts aan de linkerkant

en: The leading post in the right, 4 posts in the left
nl-NL: De belangrijkste post aan de rechterkant, 4 posts aan de linkerkant

en: The leading post in the right, 5 posts in the left
nl-NL: De belangrijkste post aan de rechterkant, 5 posts aan de linkerkant

en: The leading post on top, the rest of posts below
nl-NL: De belangrijkste post bovenaan, de rest van de berichten eronder

en: The leading post on top, below 2 columns with 1 post in the left and 1 post in the right
nl-NL: De belangrijkste post bovenaan, eronder 2 kolommen met 1 post aan de linkerkant en 1 post aan de rechterkant

en: The leading post on top, below 2 columns with 1 post in the left and 2 posts in the right
nl-NL: De belangrijkste post bovenaan, eronder 2 kolommen met 1 post aan de linkerkant en 2 posts aan de rechterkant

en: The leading post on top, below 2 columns with 1 post in the left and 3 posts in the right
nl-NL: De belangrijkste post bovenaan, eronder 2 kolommen met 1 post aan de linkerkant en 3 posts aan de rechterkant

en: For all posts
nl-NL: Voor alle berichten

en: For the first post
nl-NL: Voor de eerste post

en: For the first 2 posts
nl-NL: Voor de eerste 2 posts

en: For the first 3 posts
nl-NL: Voor de eerste 3 posts

en: For the first 4 posts
nl-NL: Voor de eerste 4 posts

en: For the first 5 posts
nl-NL: Voor de eerste 5 posts

en: Slider View Settings
nl-NL: Instellingen voor sliderweergave

en: Headline
nl-NL: Koptekst

en: Frontpage View Settings
nl-NL: Instellingen voor voorpaginaweergave

en: Boxed
nl-NL: Gekaderd

en: Space between columns and rows
nl-NL: Ruimte tussen kolommen en rijen

en: Newspaper View Settings
nl-NL: Instellingen voor krantweergave

en: Masonry View Settings
nl-NL: Instellingen voor metselwerkweergave

en: Post Settings
nl-NL: Instellingen voor berichten

en: Post Type
nl-NL: Berichttype

en: To enable filters, clear Advanced Filters > Display these posts only
nl-NL: Om filters in te schakelen, wis Geavanceerde filters > Geef deze berichten alleen weer

en: Show content with these Categories
nl-NL: Toon inhoud met deze categorieën

en: Show content with these Tags
nl-NL: Toon inhoud met deze tags

en: Type a tag
nl-NL: Typ een tag

en: Show content with these
nl-NL: Toon inhoud met deze

en: Author
nl-NL: Auteur

en: All
nl-NL: Alle

en: Only shows posts written by the user viewing the block
nl-NL: Toon alleen berichten geschreven door de gebruiker die het blok bekijkt

en: Exclude current post
nl-NL: Huidige post uitsluiten

en: If this post is listed in the block, you can exclude it.
nl-NL: Als deze post in het blok staat, kun je deze uitsluiten.

en: Exclude these posts
nl-NL: Uitsluiten deze berichten

en: Search by title
nl-NL: Zoeken op titel

en: Offset the first posts
nl-NL: Offset de eerste berichten

en: Advanced Filters
nl-NL: Geavanceerde Filters

en: Display these posts only
nl-NL: Toon alleen deze berichten

en: Search Posts
nl-NL: Zoek Berichten

en: Enter Post IDs
nl-NL: Voer Post-ID's in

en: Enter post IDs separated by commas (e.g., 123, 456, 789)
nl-NL: Voer post-ID's in, gescheiden door komma's (bijv. 123, 456, 789)

en: PublishPress Blocks Pro supports filters for content.
nl-NL: PublishPress Blocks Pro ondersteunt filters voor inhoud.

en: Display Settings
nl-NL: Weergave-instellingen

en: Columns (Tablet)
nl-NL: Kolommen (Tablet)

en: Columns (Mobile)
nl-NL: Kolommen (Mobiel)

en: Display Featured Image
nl-NL: Toon Uitgelichte Afbeelding

en: Enable Placeholder Image
nl-NL: Schakel Plaatsvervangende Afbeelding in

en: If a post doesn't have a featured image, the placeholder image will be displayed instead
nl-NL: Als een post geen uitgelichte afbeelding heeft, wordt in plaats daarvan de plaatsvervangende afbeelding weergegeven

en: Image opacity
nl-NL: Afbeelding doorzichtigheid

en: Display Caption
nl-NL: Toon Bijschrift

en: Display Post Author
nl-NL: Toon Bericht Auteur

en: Display Post Date
nl-NL: Toon Bericht Datum

en: Created Date
nl-NL: Gemaakt Datum

en: Updated Date
nl-NL: Bijgewerkt Datum

en: Post Date Format
nl-NL: Bericht Datum Formaat

en: Display Post Time
nl-NL: Toon Bericht Tijd

en: Custom Date Format
nl-NL: Aangepast Datum Formaat

en: e.g., j F (for "9 July")
nl-NL: bijv., j F (voor "9 juli")

en: Use PHP date format. Leave empty for default.
nl-NL: Gebruik PHP datumformaat. Laat leeg voor standaard.

en: Show Date Prefix
nl-NL: Toon Datum Voorvoegsel

en: Absolute Created Date Prefix
nl-NL: Absoluut Gemaakt Datum Voorvoegsel

en: For absolute dates (e.g., "Posted on 9 July")
nl-NL: Voor absolute data (bijv., "Geplaatst op 9 juli")

en: Absolute Updated Date Prefix
nl-NL: Absoluut Bijgewerkt Datum Voorvoegsel

en: For absolute dates (e.g., "Updated on 9 July")
nl-NL: Voor absolute data (bijv., "Bijgewerkt op 9 juli")

en: Relative Created Date Prefix
nl-NL: Relatief Gemaakt Datum Voorvoegsel

en: For relative dates (e.g., "Posted 2 hours ago")
nl-NL: Voor relatieve data (bijv., "Geplaatst 2 uur geleden")

en: Relative Updated Date Prefix
nl-NL: Relatief Bijgewerkt Datum Voorvoegsel

en: For relative dates (e.g., "Updated 2 hours ago")
nl-NL: Voor relatieve data (bijv., "Bijgewerkt 2 uur geleden")

en: PublishPress Blocks Pro supports changing date prefix, and setting Custom Date Format.
nl-NL: PublishPress Blocks Pro ondersteunt het wijzigen van datumprefix en het instellen van een aangepaste datumformaat.

en: Display Comment Counts
nl-NL: Toon commentaantal

en: Display Category
nl-NL: Toon categorie

en: Show
nl-NL: Toon

en: Show & Link
nl-NL: Toon & Koppel

en: Display Tags
nl-NL: Toon tags

en: Display these taxonomies
nl-NL: Toon deze taxonomieën

en: Link above taxonomies
nl-NL: Koppel boven taxonomieën

en: Display Read More Link
nl-NL: Toon Lees meer-link

en: Read more text
nl-NL: Lees meer tekst

en: Display Post Excerpt
nl-NL: Toon bericht fragment

en: First Post text as Excerpt
nl-NL: Eerste bericht tekst als fragment

en: Display some part of first text found in post as excerpt.
nl-NL: Toon een deel van de eerste tekst die in het bericht is gevonden als fragment.

en: Post Text Excerpt length
nl-NL: Lengte van bericht tekst fragment

en: Text after title
nl-NL: Tekst na titel

en: Include text/HTML after title
nl-NL: Voeg tekst/HTML toe na titel

en: Text before read more
nl-NL: Tekst voor lees meer

en: Include text/HTML before read more
nl-NL: Voeg tekst/HTML toe voor lees meer

en: Info Section Layout
nl-NL: Indeling informatie sectie

en: Info Section Order
nl-NL: Volgorde informatie sectie

en: Author, Date, Comments
nl-NL: Auteur, Datum, Opmerkingen

en: Date, Author, Comments
nl-NL: Datum, Auteur, Opmerkingen

en: Author, Comments, Date
nl-NL: Auteur, Opmerkingen, Datum

en: Date, Comments, Author
nl-NL: Datum, Opmerkingen, Auteur

en: Comments, Author, Date
nl-NL: Opmerkingen, Auteur, Datum

en: Comments, Date, Author
nl-NL: Opmerkingen, Datum, Auteur

en: Info Separator
nl-NL: Info Scheidingsteken

en: Space
nl-NL: Spatie

en: Character(s) to separate info items
nl-NL: Teken(s) om info-items te scheiden

en: Hide Separators
nl-NL: Verberg Scheidingstekens

en: Remove Date Separator
nl-NL: Verwijder Datum Scheidingsteken

en: Removes the automatic dash before date when not first element
nl-NL: Verwijdert de automatische streep voor datum wanneer het niet het eerste element is

en: PublishPress Blocks Pro supports reorder of Author, Date, Comments, changing or hidding their separators.
nl-NL: PublishPress Blocks Pro ondersteunt het herschikken van Auteur, Datum, Opmerkingen, het wijzigen of verbergen van hun scheidingstekens.

en: Reorder Sections
nl-NL: Herschik Secties

en: Sections order
nl-NL: Sectievolgorde

en: When the image in desktop floats next to the content, or is displayed as background, the image order is ignored. Also the image order in mobile can be ignored for some views.
nl-NL: Wanneer de afbeelding op desktop naast de inhoud zweeft, of als achtergrond wordt weergegeven, wordt de afbeeldingsvolgorde genegeerd. Ook kan de afbeeldingsvolgorde op mobiel voor sommige weergaven worden genegeerd.

en: PublishPress Blocks Pro supports reordering the items in the display.
nl-NL: PublishPress Blocks Pro ondersteunt het herschikken van de items in de weergave.

en: Content Display Block
nl-NL: Inhoud Weergave Blok

en: No posts found! Try to change filters or publish posts.
nl-NL: Geen berichten gevonden! Probeer de filters te wijzigen of berichten te publiceren.

en: Grid View
nl-NL: Rastersweergave

en: List View
nl-NL: Lijstweergave

en: Slider View
nl-NL: Slider Weergave

en: Frontpage View
nl-NL: Startpaginaweergave

en: Newspaper View
nl-NL: Krantenweergave

en: Masonry View
nl-NL: Masonry-weergave

en: Post Image
nl-NL: Berichtafbeelding

en: Content Display - PublishPress
nl-NL: Inhoudsweergave - PublishPress

en: Displays your content in grid, list, slider, frontpage, newspaper, and masonry views with beautiful layouts and styles.
nl-NL: Toont uw inhoud in raster-, lijst-, slider-, startpagina-, kranten- en masonry-weergaven met mooie lay-outs en stijlen.

en: recent posts
nl-NL: recentste berichten

en: latest posts
nl-NL: laatste berichten

en: posts slide
nl-NL: berichten schuiven

en: posts grid
nl-NL: berichten raster

en: posts
nl-NL: berichten

en: pages
nl-NL: pagina's

en: Created: Newest to oldest
nl-NL: Gemaakt: Nieuwste naar oudste

en: Created: Oldest to newest
nl-NL: Gemaakt: Oudste naar nieuwste

en: Modified: Newest to oldest
nl-NL: Gewijzigd: Nieuwste naar oudste

en: Modified: Oldest to newest
nl-NL: Gewijzigd: Oudste naar nieuwste

en: Post ID Descending
nl-NL: Bericht-ID Aflopend

en: Post ID Ascending
nl-NL: Post ID Oplopend

en: Randomize
nl-NL: Randomiseren

en: Comments, decreasing order
nl-NL: Reacties, aflopende volgorde

en: Comments, increasing order
nl-NL: Reacties, oplopende volgorde

en: Series order
nl-NL: Serie volgorde

en: Order by
nl-NL: Sorteren op

en: Category
nl-NL: Categorie

en: Number of items
nl-NL: Aantal items

en: Search Bar
nl-NL: Zoekbalk

en: Search Bar State
nl-NL: Toestand van de zoekbalk

en: Search Icon Settings
nl-NL: Instellingen voor het zoekpictogram

en: Search icon on the right
nl-NL: Zoekpictogram aan de rechterkant

en: Search icon
nl-NL: Zoekpictogram

en: Search Input Settings
nl-NL: Instellingen voor zoekinvoer

en: Search placeholder
nl-NL: Zoekplaceholder

en: Search Button Settings
nl-NL: Instellingen voor de zoekknop

en: Show submit button
nl-NL: Verzendknop tonen

en: Search button on the left
nl-NL: Zoekknop aan de linkerkant

en: Affect both input and button.
nl-NL: Beïnvloedt zowel invoer als knop.

en: Search Bar - PublishPress
nl-NL: Zoekbalk - PublishPress

en: Easy to create a search bar for your site.
nl-NL: Gemakkelijk om een zoekbalk voor uw site te maken.

en: Classic
nl-NL: Klassiek

en: Social Links
nl-NL: Sociale Links

en: Add item
nl-NL: Item toevoegen

en: Remove selected item
nl-NL: Verwijder geselecteerd item

en: Preset Icons
nl-NL: Vooraf ingestelde Iconen

en: Type here to search…
nl-NL: Typ hier om te zoeken…

en: Custom icon
nl-NL: Aangepaste icoon

en: Upload/Choose
nl-NL: Upload/Kies

en: Preset Icon Color
nl-NL: Kleur van het vooraf ingestelde icoon

en: Icons settings
nl-NL: Instellingen van iconen

en: Icon space
nl-NL: Icoonruimte

en: Social link icon
nl-NL: Icoon van sociale link

en: Social link:
nl-NL: Sociale link:

en: Enter social link…
nl-NL: Voer sociale link in…

en: Create a styling display of links to your social media profiles.
nl-NL: Maak een stijlweergave van links naar je sociale media profielen.

en: social icons
nl-NL: sociale iconen

en: shares
nl-NL: delen

en: icon link
nl-NL: icoonlink

en: Insert Table of Contents
nl-NL: Inhoudsopgave Invoegen

en: After manually changing the anchor, remember to refresh Table of Contents block to make the links work!
nl-NL: Vergeet niet de Inhoudsopgave-blok te verversen nadat je handmatig de anker hebt gewijzigd, zodat de links werken!

en: Table of Contents
nl-NL: Inhoudsopgave

en: Your current post/page has no headings. Try add some headings and update this block later
nl-NL: Je huidige bericht/pagina heeft geen koppen. Probeer wat koppen toe te voegen en werk dit blok later bij

en: Update
nl-NL: Bijwerken

en: Update Table of Contents
nl-NL: Werk Inhoudsopgave Bij

en: Table of Contents settings
nl-NL: Instellingen Inhoudsopgave

en: Anchor Color
nl-NL: Ankerkleur

en: Show the table of contents of current post/page.
nl-NL: Toon de inhoudsopgave van het huidige bericht/pagina.

en: summary
nl-NL: samenvatting

en: table of content
nl-NL: inhoudsopgave

en: table of contents
nl-NL: inhoudsopgaven

en: New Tab
nl-NL: Nieuwe tab

en: Enter your content.
nl-NL: Voer uw inhoud in.

en: Filler text (also placeholder text or dummy text) is text that shares some characteristics of a real written text, but is random or otherwise generated.
nl-NL: Vultekst (ook wel placeholdertekst of dummytekst genoemd) is tekst die enkele kenmerken van een echte geschreven tekst deelt, maar willekeurig of anderszins gegenereerd is.

en: Tabs (deprecated) - PublishPress
nl-NL: Tabs (verouderd) - PublishPress

en: Testimonial Settings
nl-NL: Instellingen voor getuigenis

en: Slider view
nl-NL: Sliderweergave

en: Range in Normal view is 1-3, and in Slider view is 4-10.
nl-NL: Bereik in normale weergave is 1-3, en in sliderweergave is 4-10.

en: Items to show
nl-NL: Te tonen items

en: Items to scroll
nl-NL: Te scrollen items

en: Slider Settings
nl-NL: Instellingen voor slider

en: Center mode
nl-NL: Centrummodus

en: Pause on hover
nl-NL: Pauze bij hover

en: Auto play
nl-NL: Automatisch afspelen

en: Autoplay speed (ms)
nl-NL: Snelheid van automatisch afspelen (ms)

en: Infinite Loop
nl-NL: Oneindige lus

en: Show dots
nl-NL: Toon stippen

en: Show arrows
nl-NL: Toon pijlen

en: Arrow size
nl-NL: Pijlgrootte

en: Arrow border size
nl-NL: Grootte van pijlrand

en: Arrow border radius (%)
nl-NL: Ronding van pijlrand (%)

en: Slider Colors
nl-NL: Slider Kleuren

en: Arrow and Border Color
nl-NL: Pijl- en Randkleur

en: Dots Color
nl-NL: Kleur van Dots

en: Display Avatar
nl-NL: Avatar Weergeven

en: Avatar Colors
nl-NL: Avatar Kleuren

en: Avatar Position
nl-NL: Avatar Positie

en: right
nl-NL: rechts

en: Text Colors
nl-NL: Tekstkleur

en: Click to change avatar
nl-NL: Klik om avatar te wijzigen

en: Show default avatar
nl-NL: Toon standaard avatar

en: Block for creating personal or team/group information.
nl-NL: Blok voor het aanmaken van persoonlijke of team/groepsinformatie.

en: testimonial
nl-NL: getuigenis

en: personal
nl-NL: persoonlijk

en: about
nl-NL: over

en: Normal View
nl-NL: Normale Weergave

en: Woo Products
nl-NL: Woo Producten

en: Products Settings
nl-NL: Productinstellingen

en: Product Status
nl-NL: Productstatus

en: Featured
nl-NL: Uitgelicht

en: On Sale
nl-NL: In de uitverkoop

en: Selected
nl-NL: Geselecteerd

en: Order
nl-NL: Bestellen

en: Newest to oldest
nl-NL: Nieuwste eerst

en: Oldest to newest
nl-NL: Oudste eerst

en: Price: high to low
nl-NL: Prijs: hoog naar laag

en: Price: low to high
nl-NL: Prijs: laag naar hoog

en: Highest Rating first
nl-NL:  Hoogste beoordeling eerst

en: Most sale first
nl-NL: Meeste verkoop eerst

en: Title: Alphabetical
nl-NL: Titel: Alfabetisch

en: Title: Alphabetical reversed
nl-NL: Titel: Alfabetisch omgekeerd

en: Add to cart
nl-NL: Toevoegen aan winkelwagentje

en: No products found.
nl-NL: Geen producten gevonden.

en: Loading
nl-NL: Laden

en: Woo Products Block
nl-NL: Woo Producten Blok

en: WooCommerce has not been detected, make sure WooCommerce is installed and activated.
nl-NL: WooCommerce is niet gedetecteerd, zorg ervoor dat WooCommerce is geïnstalleerd en geactiveerd.

en: Try again
nl-NL: Probeer het opnieuw

en: Listing your products in a easy way.
nl-NL: Uw producten op een gemakkelijke manier vermelden.

en: products list
nl-NL: productenlijst

en: price list
nl-NL: prijslijst

en: Select a block style
nl-NL: Selecteer een blokstijl

en: Block styles
nl-NL: Blokstijlen

en: This option let you add custom styles for the current block.
nl-NL: Deze optie laat je aangepaste stijlen toevoegen voor het huidige blok.

en: PublishPress Blocks Settings
nl-NL: PublishPress Blokinstellingen

en: Inherit from global settings
nl-NL: Overnemen van globale instellingen

en: Enable
nl-NL: Inschakelen

en: Disable
nl-NL: Uitschakelen

en: Original
nl-NL: Origineel

en: These settings will override the PublishPress Blocks global settings.
nl-NL: Deze instellingen zullen de globale instellingen van PublishPress Blocks overschrijven.

en: Editor width
nl-NL: Editor breedte

en: Change your editor width
nl-NL: Wijzig je editor breedte

en: Columns Visual Guide
nl-NL: Visuele gids voor kolommen

en: Border to materialize PublishPress Blocks Column block
nl-NL: Rand om de PublishPress Blocks Kolom blok te materialiseren

en: You need to fill all fields!
nl-NL: Je moet alle velden invullen!

en: Email is valid.
nl-NL: E-mail is geldig.

en: Use a valid email address!
nl-NL: Gebruik een geldig e-mailadres!

en: Submitted with success!
nl-NL: Met succes ingediend!

en: Theme Settings
nl-NL: Thema-instellingen

en: Preset
nl-NL: Voorinstelling

en: Selecting or resetting a preset will override your current design configuration.
nl-NL: Het selecteren of resetten van een voorinstelling zal je huidige ontwerpconfiguratie overschrijven.

en: PublishPress Blocks Pro supports several pre-built designs for accordions.
nl-NL: PublishPress Blocks Pro ondersteunt verschillende vooraf gebouwde ontwerpen voor accordions.

en: PublishPress Blocks Pro supports Google Fonts in accordions.
nl-NL: PublishPress Blocks Pro ondersteunt Google Fonts in accordions.

en: PublishPress Blocks Pro supports Google Fonts in buttons.
nl-NL: PublishPress Blocks Pro ondersteunt Google Fonts in knoppen.

en: PublishPress Blocks Pro includes nofollow and noreferrer support.
nl-NL: PublishPress Blocks Pro omvat nofollow en noreferrer ondersteuning.

en: Font Settings
nl-NL: Lettertype-instellingen

en: Force styling
nl-NL: Dwing opmaak af

en: This adds !important to CSS in frontend to avoid your font being overridden
nl-NL: Dit voegt !important toe aan CSS in de frontend om te voorkomen dat je lettertype wordt overschreven

en: PublishPress Blocks Pro supports Google Fonts for paragraphs and headings.
nl-NL: PublishPress Blocks Pro ondersteunt Google Fonts voor paragrafen en koppen.

en: PublishPress Blocks Pro support Text alignment for Count Up block.
nl-NL: PublishPress Blocks Pro ondersteunt tekstuitlijning voor de Count Up-blok.

en: Header & Description
nl-NL: Kop & Beschrijving

en: Header size
nl-NL: Kopgrootte

en: Description size
nl-NL: Beschrijving grootte

en: PublishPress Blocks Pro supports Custom header and description size for Count Up block.
nl-NL: PublishPress Blocks Pro ondersteunt aangepaste kop- en beschrijvingsgrootte voor de Count Up-blok.

en: Want more features in your %s blocks?
nl-NL: Wil je meer functies in je %s blokken?

en: PublishPress Blocks Pro supports different heading sizes for the image text.
nl-NL: PublishPress Blocks Pro ondersteunt verschillende kopgrootten voor de afbeeldingstekst.

en: Autoplay Speed
nl-NL: Autoplay Snelheid

en: Change interval between slides in miliseconds.
nl-NL: Verander het interval tussen dia's in milliseconden.

en: PublishPress Blocks Pro supports AutoPlay and custom speed for slides.
nl-NL: PublishPress Blocks Pro ondersteunt AutoPlay en aangepaste snelheid voor dia's.

en: Disable this if you want to include the Title as alt attribute without displaying the title over the image.
nl-NL: Deactiveer dit als je de Titel als alt-attribuut wilt opnemen zonder de titel boven de afbeelding weer te geven.

en: PublishPress Blocks Pro supports multiple style options for slide titles.
nl-NL: PublishPress Blocks Pro ondersteunt meerdere stijlopties voor slide-titels.

en: PublishPress Blocks Pro supports multiple style options for slide text.
nl-NL: PublishPress Blocks Pro ondersteunt meerdere stijlopties voor slide-tekst.

en: PublishPress Blocks Pro supports custom colors for the list text.
nl-NL: PublishPress Blocks Pro ondersteunt aangepaste kleuren voor de lijsttekst.

en: Slider View Autoplay
nl-NL: Slider Weergave Autoplay

en: PublishPress Blocks Pro supports autoplay speed control for the slider view.
nl-NL: PublishPress Blocks Pro ondersteunt autoplay snelheid controle voor de slider weergave.

en: Line height (em)
nl-NL: Regellengte (em)

en: Color (hover)
nl-NL: Kleur (hover)

en: PublishPress Blocks Pro supports multiple style options for the content display.
nl-NL: PublishPress Blocks Pro ondersteunt meerdere stijlopties voor de inhoudsweergave.

en: Featured Image
nl-NL: Uitgelichte afbeelding

en: Custom image size
nl-NL: Aangepaste afbeeldingsgrootte

en: auto
nl-NL: automatisch

en: Image width
nl-NL: Afbeeldingsbreedte

en: Uncheck "auto" to set a custom width
nl-NL: Vink "automatisch" uit om een aangepaste breedte in te stellen

en: Image height
nl-NL: Afbeelding hoogte

en: Uncheck "auto" to set a custom height
nl-NL: Vink "automatisch" uit om een aangepaste hoogte in te stellen

en: Force custom size
nl-NL: Dwang aangepaste grootte

en: This adds !important to CSS in frontend to avoid custom size being overridden. Disable if breaks the layout.
nl-NL: Dit voegt !important toe aan CSS in de frontend om te voorkomen dat de aangepaste grootte wordt overschreven. Deactiveer als het de lay-out verstoort.

en: PublishPress Blocks Pro supports custom image options.
nl-NL: PublishPress Blocks Pro ondersteunt aangepaste afbeeldingsopties.

en: PublishPress Blocks Pro supports multiple style options for the info display.
nl-NL: PublishPress Blocks Pro ondersteunt meerdere stijlopties voor de infoweergave.

en: Color for links
nl-NL: Kleur voor links

en: Color for links (hover)
nl-NL: Kleur voor links (hover)

en: Tags and Categories
nl-NL: Tags en Categorieën

en: PublishPress Blocks Pro supports multiple style options for the taxonomy display.
nl-NL: PublishPress Blocks Pro ondersteunt meerdere stijlopties voor de taxonomieweergave.

en: Content
nl-NL: Inhoud

en: Read more link
nl-NL: Lees meer link

en: Text Decoration (hover)
nl-NL: Tekstdecoratie (hover)

en: Text Color (hover)
nl-NL: Tekstkleur (hover)

en: Background Color (hover)
nl-NL: Achtergrondkleur (hover)

en: PublishPress Blocks Pro supports multiple style options for the read more display.
nl-NL: PublishPress Blocks Pro ondersteunt meerdere stijlopties voor de 'lees meer' weergave.

en: Border Color (hover)
nl-NL: Randkleur (hover)

en: Enable padding
nl-NL: Padding inschakelen

en: PublishPress Blocks Pro supports several pre-built designs for tabs.
nl-NL: PublishPress Blocks Pro ondersteunt verschillende vooraf gebouwde ontwerpen voor tabs.

en: Spacing below
nl-NL: Spatiëring onder

en: You can set a negative spacing below that depends on border width
nl-NL: Je kunt een negatieve spatiëring onder instellen die afhankelijk is van de randbreedte

en: Spacing on the right
nl-NL: Spatiëring aan de rechterkant

en: PublishPress Blocks Pro supports Google Fonts in tabs.
nl-NL: PublishPress Blocks Pro ondersteunt Google Fonts in tabs.

en: PublishPress Blocks Pro supports text alignment for testimonials.
nl-NL: PublishPress Blocks Pro ondersteunt tekstuitlijning voor getuigenissen.

en: PublishPress Blocks Pro supports custom sizes for names, job positions, and descriptions.
nl-NL: PublishPress Blocks Pro ondersteunt aangepaste maten voor namen, functietitels en beschrijvingen.

en: Changes saved!
nl-NL: Wijzigingen opgeslagen!

en:  Error: changes can't be saved.
nl-NL: Fout: wijzigingen kunnen niet worden opgeslagen.

en: Edit block
nl-NL: Bewerken blok

en: default config
nl-NL: standaardconfiguratie

en: Schedule #%d
nl-NL: Schema #%d

en: Now
nl-NL: Nu

en: Start showing
nl-NL: Begin met tonen

en: Never
nl-NL: Nooit

en: Stop showing
nl-NL: Stop met tonen

en: Recurring
nl-NL: Herhalend

en: If Recurring is enabled, this block will be displayed every year between the selected dates.
nl-NL: Als Herhalend is ingeschakeld, wordt dit blok elk jaar weergegeven tussen de geselecteerde data.

en: On these days (optional)
nl-NL: Op deze dagen (optioneel)

en: Between these times (optional)
nl-NL: Tussen deze tijden (optioneel)

en: From
nl-NL: Van

en: To
nl-NL: Tot

en: "To" time should be after "From" time!
nl-NL: "Tot" tijd moet na "Van" tijd zijn!

en: Timezone
nl-NL: Tijdzone

en: All %s terms
nl-NL: Alle %s termen

en: Selected %s terms
nl-NL: Geselecteerde %s termen

en: WordPress settings timezone
nl-NL: WordPress-instellingen tijdzone

en: Choose when to start showing and/or stop showing this block.
nl-NL: Kies wanneer dit blok moet beginnen met tonen en/of stoppen met tonen.

en: Add Another Schedule
nl-NL: Voeg een ander schema toe

en: Choose which users can see this block.
nl-NL: Kies welke gebruikers dit blok kunnen zien.

en: Show to everyone
nl-NL: Toon aan iedereen

en: Hide from everyone
nl-NL: Verberg voor iedereen

en: Show to logged in users
nl-NL: Toon aan ingelogde gebruikers

en: Show to logged out users
nl-NL: Toon aan uitgelogde gebruikers

en: Show to the selected user roles
nl-NL: Toon aan de geselecteerde gebruikersrollen

en: Hide from the selected user roles
nl-NL: Verberg voor de geselecteerde gebruikersrollen

en: Select user roles
nl-NL: Selecteer gebruikersrollen

en: Please select at least one user role.
nl-NL: Selecteer alstublieft ten minste één gebruikersrol.

en: Set minimum and maximum screen widths for this block to display.
nl-NL: Stel minimum- en maximumwaarden voor schermbreedtes in zodat dit blok wordt weergegeven.

en: Minimum width (px)
nl-NL: Minimum breedte (px)

en: No minimum
nl-NL: Geen minimum

en: Maximum width (px)
nl-NL: Maximum breedte (px)

en: No maximum
nl-NL: Geen maximum

en: Choose which devices this block should be visible on.
nl-NL: Kies op welke apparaten dit blok zichtbaar moet zijn.

en: Mobile
nl-NL: Mobiel

en: Choose which browsers can see this block.
nl-NL: Kies welke browsers dit blok kunnen zien.

en: Select Browsers
nl-NL: Selecteer Browsers

en: Search browsers
nl-NL: Zoek browsers

en: Approach
nl-NL: Benadering

en: Show to selected browsers
nl-NL: Toon aan geselecteerde browsers

en: Hide from selected browsers
nl-NL: Verberg voor geselecteerde browsers

en: Choose which operating systems can see this block.
nl-NL: Kies welke besturingssystemen deze blok kunnen zien.

en: Select Operating Systems
nl-NL: Selecteer Besturingssystemen

en: Search operating systems
nl-NL: Zoek besturingssystemen

en: Show to selected OS
nl-NL: Toon aan geselecteerde OS

en: Hide from selected OS
nl-NL: Verberg voor geselecteerde OS

en: Show or hide block based on cookie values.
nl-NL: Toon of verberg blok op basis van cookie-waarden.

en: Cookie Name
nl-NL: Cookie Naam

en: Condition
nl-NL: Voorwaarde

en: Value
nl-NL: Waarde

en: Show block when condition matches
nl-NL: Toon blok wanneer voorwaarde overeenkomt

en: Hide block when condition matches
nl-NL: Verberg blok wanneer voorwaarde overeenkomt

en: Show or hide block based on user meta values.
nl-NL: Toon of verberg blok op basis van gebruikersmeta-waarden.

en: Meta Key
nl-NL: Meta Sleutel

en: Show or hide block based on post meta values.
nl-NL: Toon of verberg blok op basis van postmeta-waarden.

en: Show or hide block based on URL query parameters.
nl-NL: Toon of verberg blok op basis van URL-queryparameters.

en: Query Parameters
nl-NL: Queryparameters

en: Enter query parameter names, one per line
nl-NL: Voer queryparameter namen in, één per regel

en: Logic
nl-NL: Logica

en: All parameters must be present
nl-NL: Alle parameters moeten aanwezig zijn

en: Any parameter must be present
nl-NL: Elke parameter moet aanwezig zijn

en: Show or hide block based on user capabilities.
nl-NL: Toon of verberg blok op basis van gebruikersmogelijkheden.

en: Select Capabilities
nl-NL: Selecteer mogelijkheden

en: Search capabilities
nl-NL: Zoek mogelijkheden

en: Show to users with selected capabilities
nl-NL: Toon aan gebruikers met geselecteerde mogelijkheden

en: Hide from users with selected capabilities
nl-NL: Verberg voor gebruikers met geselecteerde mogelijkheden

en: Show for selected terms
nl-NL: Toon voor geselecteerde termen

en: Hide for selected terms
nl-NL: Verberg voor geselecteerde termen

en: Select taxonomies
nl-NL: Selecteer taxonomieën

en: Search taxonomies
nl-NL: Zoek taxonomieën

en: Filter terms
nl-NL: Filter termen

en: Search terms
nl-NL: Zoek termen

en: Use this filter to apply only to some terms.
nl-NL: Gebruik deze filter om alleen op sommige termen toe te passen.

en: Choose in which pages this block can be displayed.
nl-NL: Kies op welke pagina's dit blok kan worden weergegeven.

en: Show on the selected pages
nl-NL: Toon op de geselecteerde pagina's

en: Hide on the selected pages
nl-NL: Verberg op de geselecteerde pagina's

en: Select pages
nl-NL: Selecteer pagina's

en: Manage Presets
nl-NL: Beheer Voorinstellingen

en: Select Presets
nl-NL: Selecteer Voorinstellingen

en: Search presets
nl-NL: Zoek voorinstellingen

en: Preset Logic
nl-NL: Voorinstelling Logica

en: Show if ANY preset matches
nl-NL: Toon als EEN voorinstelling overeenkomt

en: Show if ALL presets match
nl-NL: Toon als ALLE voorinstellingen overeenkomen

en: Custom Rules
nl-NL: Aangepaste Regels

en: Failed to create sample presets
nl-NL: Mislukt om voorbeeld voorinstellingen te maken

en: Failed to load presets
nl-NL: Mislukt om voorinstellingen te laden

en: User Roles
nl-NL: Gebruikersrollen

en: Page
nl-NL: Pagina

en: Never modified
nl-NL: Nooit gewijzigd

en: Invalid date
nl-NL: Ongeldige datum

en: No presets yet
nl-NL: Nog geen voorinstellingen

en: You have not created any preset.
nl-NL: U heeft nog geen voorinstelling gemaakt.

en: Preset Title
nl-NL: Titel van de Voorinstelling

en: Enter preset name
nl-NL: Voer de naam van de voorinstelling in

en: Control Sets
nl-NL: Controle Sets

en: Show the block if any control set applies. Each set can contain multiple rules.
nl-NL: Toon het blok als een controle set van toepassing is. Elke set kan meerdere regels bevatten.

en: Add Control Set
nl-NL: Voeg Controle Set toe

en: Deleting...
nl-NL: Verwijderen...

en: Delete Preset
nl-NL: Verwijder Voorinstelling

en: Are you sure you want to delete preset?
nl-NL: Weet je zeker dat je de voorinstelling wilt verwijderen?

en: Yes, Delete Preset.
nl-NL: Ja, verwijder Voorinstelling.

en: No, Cancel
nl-NL: Nee, Annuleer

en: No, Cancel.
nl-NL: Nee, Annuleer.

en: Saving...
nl-NL: Opslaan...

en: Save Preset
nl-NL: Sla Voorinstelling op

en: Cancel
nl-NL: Annuleer

en: Control Set
nl-NL: Controle Set

en: Show the block if any rule applies. Rules are evaluated with AND logic.
nl-NL: Toon het blok als een regel van toepassing is. Regels worden geëvalueerd met EN-logica.

en: Add Rule
nl-NL: Voeg Regel toe

en: Delete Set
nl-NL: Verwijder Set

en: Are you sure you want to delete set?
nl-NL: Weet je zeker dat je de set wilt verwijderen?

en: Yes, Delete Set.
nl-NL: Ja, verwijder Set.

en: AND
nl-NL: EN

en: No rules added yet. Add rules to define when this block should be visible.
nl-NL: Nog geen regels toegevoegd. Voeg regels toe om te definiëren wanneer dit blok zichtbaar moet zijn.

en: Remove Rule
nl-NL: Verwijder Regel

en: Are you sure you want to remove rule?
nl-NL: Weet je zeker dat je de regel wilt verwijderen?

en: Yes, Remove Rule.
nl-NL: Ja, Regel Verwijderen.

en: Configuration for this rule type is missing.
nl-NL: Configuratie voor dit regeltype ontbreekt.

en: Show to selected user roles
nl-NL: Toon aan geselecteerde gebruikersrollen

en: Hide from selected user roles
nl-NL: Verberg voor geselecteerde gebruikersrollen

en: Search roles
nl-NL: Zoek rollen

en: Show when condition matches
nl-NL: Toon wanneer de voorwaarde overeenkomt

en: Hide when condition matches
nl-NL: Verberg wanneer de voorwaarde overeenkomt

en: Select Archive Types
nl-NL: Selecteer Archieftypes

en: Search archive types
nl-NL: Zoek archieftypes

en: Show on selected archives
nl-NL: Toon op geselecteerde archieven

en: Hide from selected archives
nl-NL: Verberg voor geselecteerde archieven

en: Select Pages
nl-NL: Selecteer Pagina's

en: Search pages
nl-NL: Zoek pagina's

en: Show on selected pages
nl-NL: Toon op geselecteerde pagina's

en: Hide from selected pages
nl-NL: Verberg voor geselecteerde pagina's

en: Category Archives
nl-NL: Categorie Archieven

en: Tag Archives
nl-NL: Tag Archieven

en: Date Archives
nl-NL: Datum Archieven

en: Author Archives
nl-NL: Auteur Archieven

en: Edit Cancelled
nl-NL: Bewerking Geannuleerd

en: Edit cancelled. Select another preset to edit or create a new one.
nl-NL: Bewerking geannuleerd. Kies een andere preset om te bewerken of maak een nieuwe.

en: Preset Saved!
nl-NL: Preset Opgeslagen!

en: Preset saved successfully! Choose another preset to edit or create a new one.
nl-NL: Preset succesvol opgeslagen! Kies een andere preset om te bewerken of maak een nieuwe.

en: Preset Deleted
nl-NL: Preset Verwijderd

en: Preset deleted. Select another preset to edit or create a new one.
nl-NL: Preset verwijderd. Kies een andere preset om te bewerken of maak een nieuwe.

en: Action Completed
nl-NL: Actie Voltooid

en: Operation completed. You can continue editing presets or create new ones.
nl-NL: Operatie voltooid. Je kunt doorgaan met het bewerken van presets of nieuwe maken.

en: Select a Preset to Edit
nl-NL: Selecteer een Preset om te Bewerken

en: Choose a preset from the list to edit its rules, or create a new preset to get started.
nl-NL: Kies een preset uit de lijst om de regels te bewerken, of maak een nieuwe preset om te beginnen.

en: No Presets Yet
nl-NL: Nog Geen Presets

en: Create your first preset to start managing block visibility rules.
nl-NL: Maak je eerste preset om te beginnen met het beheren van regels voor blokzichtbaarheid.

en: Samples Created!
nl-NL: Voorbeelden Gemaakt!

en: Preset samples created successfully! Choose a preset to edit or create a new one.
nl-NL: Presetvoorbeelden succesvol gemaakt! Kies een preset om te bewerken of maak een nieuwe.

en: Manage Your Presets
nl-NL: Beheer Je Presets

en: Select a preset to edit or create a new one to control block visibility.
nl-NL: Selecteer een preset om te bewerken of maak een nieuwe om de blokzichtbaarheid te regelen.

en: Create New Preset
nl-NL: Nieuwe Preset Maken

en: Generate Samples
nl-NL: Voorbeelden Genereren

en: Total Presets
nl-NL: Totaal Aantal Presets

en: Rules Created
nl-NL: Gemaakte Regels

en: Conditional Visibility
nl-NL: Voorwaardelijke Zichtbaarheid

en: Control when blocks appear based on user roles, devices, schedules, and more
nl-NL: Bepaal wanneer blokken verschijnen op basis van gebruikersrollen, apparaten, schema's en meer

en: User Targeting
nl-NL: Gebruiker Targeting

en: Show or hide content to specific user roles, logged-in status, or capabilities
nl-NL: Toon of verberg inhoud voor specifieke gebruikersrollen, ingelogde status of mogelijkheden

en: Scheduling
nl-NL: Planning

en: Set time-based rules to display content only during specific periods
nl-NL: Stel tijdgebaseerde regels in om inhoud alleen tijdens specifieke periodes weer te geven

en: Add New Preset
nl-NL: Nieuwe Voorinstelling Toevoegen

en: Generate Sample Preset
nl-NL: Voorbeeld Voorinstelling Genereren

en: Welcome to Block Control Presets
nl-NL: Welkom bij Blok Controle Voorinstellingen

en: This screen allows you to create powerful visibility rules for your blocks.
nl-NL: Dit scherm stelt je in staat om krachtige zichtbaarheidsregels voor je blokken te creëren.

en: These preset rules are available when you're writing posts.
nl-NL: Deze voorinstellingsregels zijn beschikbaar wanneer je berichten schrijft.

en: Create Your First Preset
nl-NL: Maak Je Eerste Voorinstelling

en: Generate Sample Presets
nl-NL: Voorbeeld Voorinstellingen Genereren

en: Block Control Presets
nl-NL: Blok Controle Voorinstellingen

en: Welcome to Block Usage
nl-NL: Welkom bij Blok Gebruik

en: This screen allows you to search for and find any usage of blocks on your site.
nl-NL: Dit scherm stelt je in staat om te zoeken naar en elk gebruik van blokken op je site te vinden.

en: Blocks Found
nl-NL: Gevonden Blokken

en: Posts Scanned
nl-NL: Gescreende Berichten

en: Last Scan
nl-NL: Laatste Scan

en: Scan Content
nl-NL: Inhoud Scannen

en: Find all blocks used across your posts, pages, and custom post types
nl-NL: Vind alle blokken die in uw berichten, pagina's en aangepaste berichttypen worden gebruikt

en: Usage Analytics
nl-NL: Gebruik Analytics

en: See detailed statistics about block usage and locations
nl-NL: Bekijk gedetailleerde statistieken over blokgebruik en locaties

en: Quick Navigation
nl-NL: Snelle Navigatie

en: Jump directly to posts containing specific blocks for editing
nl-NL: Ga direct naar berichten met specifieke blokken voor bewerking

en: locations
nl-NL: locaties

en: instances
nl-NL: instanties

en: Name:
nl-NL: Naam:

en: Description:
nl-NL: Beschrijving:

en: Category:
nl-NL: Categorie:

en: Locations:
nl-NL: Locaties:

en: Total instances:
nl-NL: Totaal aantal instanties:

en: Edit Post
nl-NL: Bericht Bewerken

en: View Post
nl-NL: Bericht Bekijken

en: Blocks in this post:
nl-NL: Blokken in dit bericht:

en: No blocks found in this post.
nl-NL: Geen blokken gevonden in dit bericht.

en: This block was not found in any posts.
nl-NL: Dit blok werd niet gevonden in enige berichten.

en: Last scan:
nl-NL: Laatste scan:

en: No scan history available for this block.
nl-NL: Geen scanhistorie beschikbaar voor dit blok.

en: Click the Scan button to check for usage.
nl-NL: Klik op de Scan-knop om het gebruik te controleren.

en: Failed to load data from local storage. Please refresh the page.
nl-NL: Kon gegevens uit lokale opslag niet laden. Gelieve de pagina te verversen.

en: Initializing scan...
nl-NL: Scan initialiseren...

en: Processing posts (%1$s/%2$s)
nl-NL: Berichten verwerken (%1$s/%2$s)

en: Batch scan failed
nl-NL: Batchscan mislukt

en: Scan completed successfully!
nl-NL: Scan succesvol voltooid!

en: Scan failed:
nl-NL: Scan mislukt:

en: Failed to clear data. Please try again.
nl-NL: Kon gegevens niet wissen. Probeer het opnieuw.

en: Limit Scan to Post Types:
nl-NL: Scan beperken tot berichttypen:

en: Show Empty Blocks
nl-NL: Lege blokken weergeven

en: Clear All Data
nl-NL: Alle gegevens wissen

en: Scan data is stored in your browser to improve performance and handle large datasets. This keeps your WordPress database clean. Click to permanently delete all stored data.
nl-NL: Scangegevens worden in uw browser opgeslagen om de prestaties te verbeteren en grote datasets te verwerken. Dit houdt uw WordPress-database schoon. Klik om alle opgeslagen gegevens permanent te verwijderen.

en: blocks
nl-NL: blokken

en: instance
nl-NL: instantie

en: Instances:
nl-NL: Instanties:

en: Not found in any posts
nl-NL: Niet gevonden in enige berichten

en: No scan history
nl-NL: Geen scan geschiedenis

en: Error Loading blocks data...
nl-NL: Fout bij het laden van blokgegevens...
