PublishPress Blocks 3.7.0 - en to el translation catalogue (1695 entries)

note: Description of the plugin
en: PublishPress Blocks has everything you need to build professional websites with the Gutenberg editor.
el: Τα PublishPress Blocks έχουν όλα όσα χρειάζεστε για να δημιουργήσετε επαγγελματικούς ιστότοπους με τον επεξεργαστή Gutenberg.

en: Posted on
el: Δημοσιεύτηκε στις

en: Updated on
el: Ενημερώθηκε στις

en: Posted
el: Δημοσιεύτηκε

en: ago
el: πριν

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Read More
el: Διαβάστε περισσότερα

en: Upgrade to Pro
el: Αναβάθμιση σε Pro

en: You're using PublishPress Blocks Free. The Pro version has more features and support. %sUpgrade to Pro%s
el: Χρησιμοποιείτε τα PublishPress Blocks Free. Η Pro έκδοση έχει περισσότερες δυνατότητες και υποστήριξη. %sΑναβάθμιση σε Pro%s

en: No permission!
el: Χωρίς άδεια!

en: Invalid nonce token!
el: Μη έγκυρο nonce token!

en: Error: wrong data
el: Σφάλμα: λανθασμένα δεδομένα

en: Error: can't edit this feature
el: Σφάλμα: δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε αυτή τη δυνατότητα

en: Error: wrong block type
el: Σφάλμα: λάθος τύπος μπλοκ

en: Bad Request!
el: Λάθος αίτημα!

en: Server error. Try again later!
el: Σφάλμα διακομιστή. Δοκιμάστε ξανά αργότερα!

en: Cannot validate captcha
el: Δεν είναι δυνατή η επικύρωση του captcha

en: Captcha validation error
el: Σφάλμα επικύρωσης captcha

en: Website Contact
el: Επικοινωνία Ιστοσελίδας

en: You have received a contact from your website.
el: Έχετε λάβει μια επαφή από την ιστοσελίδα σας.

en: Name
el: Όνομα

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Message
el: Μήνυμα

en: Error while sending the form. Please try again.
el: Σφάλμα κατά την αποστολή της φόρμας. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά.

en: Too many submissions. Please try again later.
el: Πάρα πολλές υποβολές. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά αργότερα.

en: Captcha validated
el: Το captcha επικυρώθηκε

en: Captcha is empty
el: Το captcha είναι κενό

en: Dashboard
el: dashboard

en: Block Permissions
el: Δικαιώματα Μπλοκ

en: Extra Blocks
el: Επιπλέον Μπλοκ

en: Block Styles
el: Στυλ Μπλοκ

en: Block Controls
el: Έλεγχοι Μπλοκ

en: Block Usage
el: Χρήση Μπλοκ

en: Reusable Blocks
el: Επαναχρησιμοποιήσιμα Μπλοκ

en: Auto Insert Blocks
el: Αυτόματη Εισαγωγή Μπλοκ

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Blocks
el: Μπλοκ

en: This feature is disabled. In order to use, please enable back through %sDashboard%s.
el: Αυτή η δυνατότητα είναι απενεργοποιημένη. Για να τη χρησιμοποιήσετε, παρακαλώ ενεργοποιήστε την ξανά μέσω του %sΤαμπλό%s.

en: If you like %sPublishPress Blocks%s please leave us a %s rating. Thank you!
el: Αν σας αρέσουν τα %sPublishPress Μπλοκ%s, παρακαλώ αφήστε μας μια %s αξιολόγηση. Ευχαριστούμε!

en: About PublishPress Blocks
el: Σχετικά με τα PublishPress Μπλοκ

en: About
el: Σχετικά

en: Documentation
el: Τεκμηρίωση

en: Contact the PublishPress team
el: Επικοινωνήστε με την ομάδα του PublishPress

en: Contact
el: Επικοινωνία

en: PublishPress Blocks logo
el: Λογότυπο PublishPress Μπλοκ

en: %s saved successfully!
el: %s αποθηκεύτηκε επιτυχώς!

en: %s can't be saved. Please try again.
el: %s δεν μπορεί να αποθηκευτεί. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά.

en: Search blocks
el: Αναζήτηση μπλοκ

en: Enable or disable all blocks
el: Ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση όλων των μπλοκ

en: To save this configuration, enable at least one block.
el: Για να αποθηκεύσετε αυτή τη διαμόρφωση, ενεργοποιήστε τουλάχιστον ένα μπλοκ.

en: Save Role Block Permissions
el: Αποθήκευση Δικαιωμάτων Μπλοκ Ρόλων

en: Save Permission for all Roles
el: Αποθήκευση Δικαιώματος για όλους τους Ρόλους

en: Loading...
el: Φόρτωση...

en: Scan Block Usage
el: Σάρωση Χρήσης Μπλοκ

en: Block Config
el: Ρυθμίσεις Μπλοκ

en: Default configuration for this block is not available.
el: Η προεπιλεγμένη ρύθμιση για αυτό το μπλοκ δεν είναι διαθέσιμη.

en: Page not found. Go to %sDashboard%s
el: Η σελίδα δεν βρέθηκε. Μεταβείτε στο %sΤαμπλό%s

en: Default
el: Προεπιλογή

en: Type field not defined
el: Το πεδίο τύπου δεν έχει καθοριστεί

en: User registration is currently not allowed.
el: Η εγγραφή χρήστη δεν επιτρέπεται αυτή τη στιγμή.

en: Captcha must be checked!
el: Το Captcha πρέπει να ελεγχθεί!

en: Username or password is incorrect!
el: Το όνομα χρήστη ή ο κωδικός πρόσβασης είναι λανθασμένα!

en: Reusable Block
el: Επαναχρησιμοποιήσιμο Μπλοκ

en: All Reusable Blocks
el: Όλα τα Επαναχρησιμοποιήσιμα Μπλοκ

en: Add New
el: Προσθήκη Νέου

en: Add New Reusable Block
el: Προσθήκη Νέου Επαναχρησιμοποιήσιμου Μπλοκ

en: Edit Reusable Block
el: Επεξεργασία Επαναχρησιμοποιήσιμου Μπλοκ

en: New Reusable Block
el: Νέο Επαναχρησιμοποιήσιμο Μπλοκ

en: View Reusable Block
el: Προβολή Επαναχρησιμοποιήσιμου Μπλοκ

en: View Reusable Blocks
el: Προβολή Επαναχρησιμοποιήσιμων Μπλοκ

en: Search Reusable Blocks
el: Αναζήτηση Επαναχρησιμοποιήσιμων Μπλοκ

en: No reusable blocks found.
el: Δεν βρέθηκαν επαναχρησιμοποιήσιμα μπλοκ.

en: No reusable blocks found in Trash.
el: Δεν βρέθηκαν επαναχρησιμοποιήσιμα μπλοκ στον Κάδο απορριμμάτων.

en: Parent Reusable Block:
el: Γονικό Επαναχρησιμοποιήσιμο Μπλοκ:

en: Reusable Block Archives
el: Αρχεία Επαναχρησιμοποιήσιμων Μπλοκ

en: Reusable Block Categories
el: Κατηγορίες Επαναχρησιμοποιήσιμων Μπλοκ

en: Reusable Block Category
el: Κατηγορία Επαναχρησιμοποιήσιμου Μπλοκ

en: Block Categories
el: Κατηγορίες Μπλοκ

en: All Block Categories
el: Όλες οι Κατηγορίες Μπλοκ

en: Edit Block Category
el: Επεξεργασία Κατηγορίας Μπλοκ

en: View Block Category
el: Προβολή Κατηγορίας Μπλοκ

en: Update Block Category
el: Ενημέρωση Κατηγορίας Μπλοκ

en: Add New Block Category
el: Προσθήκη Νέας Κατηγορίας Μπλοκ

en: New Block Category Name
el: Όνομα Νέας Κατηγορίας Μπλοκ

en: Parent Block Category
el: Γονική Κατηγορία Μπλοκ

en: Parent Block Category:
el: Γονική Κατηγορία Μπλοκ:

en: Search Block Categories
el: Αναζήτηση Κατηγοριών Μπλοκ

en: Popular Block Categories
el: Δημοφιλείς Κατηγορίες Μπλοκ

en: Separate block categories with commas
el: Διαχωρίστε τις κατηγορίες μπλοκ με κόμματα

en: Add or remove block categories
el: Προσθήκη ή αφαίρεση κατηγοριών μπλοκ

en: Choose from the most used block categories
el: Επιλέξτε από τις πιο χρησιμοποιούμενες κατηγορίες μπλοκ

en: No block categories found.
el: Δεν βρέθηκαν κατηγορίες μπλοκ.

en: Auto Insert Block
el: Αυτόματη Εισαγωγή Μπλοκ

en: Add New Rule
el: Προσθήκη Νέου Κανόνα

en: Add New Auto Insert Block
el: Προσθήκη Νέου Αυτόματου Μπλοκ Εισαγωγής

en: Edit Auto Insert Block
el: Επεξεργασία Αυτόματου Μπλοκ Εισαγωγής

en: New Auto Insert Block
el: Νέο Αυτόματο Μπλοκ Εισαγωγής

en: View Auto Insert Block
el: Προβολή Αυτόματου Μπλοκ Εισαγωγής

en: Search Auto Insert Blocks
el: Αναζήτηση Αυτόματων Μπλοκ Εισαγωγής

en: No auto insert blocks found
el: Δεν βρέθηκαν αυτόματα μπλοκ εισαγωγής

en: No auto insert blocks found in trash
el: Δεν βρέθηκαν αυτόματα μπλοκ εισαγωγής στον κάδο απορριμμάτων

en: Position
el: Θέση

en: Targeting
el: Στοχοθέτηση

en: Block not found
el: Το μπλοκ δεν βρέθηκε

en: Post Types: %s
el: Τύποι Αναρτήσεων: %s

en: Authors: %s
el: Συγγραφείς: %s

en: January
el: Ιανουάριος

en: February
el: Φεβρουάριος

en: March
el: Μάρτιος

en: April
el: Απρίλιος

en: May
el: Μάιος

en: June
el: Ιούνιος

en: July
el: Ιούλιος

en: August
el: Αύγουστος

en: September
el: Σεπτέμβριος

en: October
el: Οκτώβριος

en: November
el: Νοέμβριος

en: December
el: Δεκέμβριος

en: Post Created in: %s
el: Δημιουργήθηκε ανάρτηση στις: %s

en: Specific Post IDs: %s
el: Συγκεκριμένα ID αναρτήσεων: %s

en: Exclude Post IDs: %s
el: Αποκλείστε τα ID αναρτήσεων: %s

en: None
el: Κανένα

en: Duplicate this auto insert rule
el: Διπλασιάστε αυτόν τον κανόνα αυτόματης εισαγωγής

en: Duplicate
el: Διπλασίαση

en: Invalid request
el: Μη έγκυρη αίτηση

en: Security check failed
el: Αποτυχία ελέγχου ασφαλείας

en: You do not have permission to duplicate this item
el: Δεν έχετε άδεια να διπλασιάσετε αυτό το στοιχείο

en: Auto insert block duplicated successfully. <a href="%s">Edit the new rule</a>
el: Ο κανόνας αυτόματης εισαγωγής διπλασιάστηκε με επιτυχία. <a href="%s">Επεξεργαστείτε τον νέο κανόνα</a>

en: Error duplicating auto insert block
el: Σφάλμα κατά τη διπλασίαση του κανόνα αυτόματης εισαγωγής

en: Copy
el: Αντίγραφο

en: Block Selection
el: Επιλογή μπλοκ

en: Position Settings
el: Ρυθμίσεις θέσης

en: Targeting Options
el: Επιλογές στόχευσης

en: Rule Settings
el: Ρυθμίσεις κανόνα

en: You do not have any reusable blocks.
el: Δεν έχετε κανένα επαναχρησιμοποιήσιμο μπλοκ.

en: Click here to add new reusable block
el: Κάντε κλικ εδώ για να προσθέσετε νέο επαναχρησιμοποιήσιμο μπλοκ

en: Select a reusable block...
el: Επιλέξτε ένα επαναχρησιμοποιήσιμο μπλοκ...

en: General
el: Γενικά

en: Beginning of post
el: Αρχή ανάρτησης

en: End of post
el: Τέλος ανάρτησης

en: Paragraph
el: Παράγραφος

en: After Nth paragraph
el: Μετά την Nη παράγραφο

en: Before Nth paragraph
el: Πριν την Nη παράγραφο

en: Heading
el: Τίτλος

en: After Nth heading
el: Μετά τον Nη τίτλο

en: Before Nth heading
el: Πριν τον Nη τίτλο

en: Any Block
el: Οποιοδήποτε μπλοκ

en: After Nth block
el: Μετά το Nη μπλοκ

en: Before Nth block
el: Πριν το Nη μπλοκ

en: Specific Block
el: Συγκεκριμένο μπλοκ

en: After specific Nth block
el: Μετά το συγκεκριμένο Nη μπλοκ

en: Before specific Nth block
el: Πριν το συγκεκριμένο Nη μπλοκ

en: Insert Position
el: Θέση εισαγωγής

en: The selected option requires the Pro version. Please select one of the general options or %1$sUpgrade to Pro%2$s.
el: Η επιλεγμένη επιλογή απαιτεί την έκδοση Pro. Παρακαλώ επιλέξτε μία από τις γενικές επιλογές ή %1$sΑναβάθμιση σε Pro%2$s.

en: Position Number
el: Αριθμός Θέσης

en: Enter the number (e.g., 3 for "after 3rd heading").
el: Εισάγετε τον αριθμό (π.χ., 3 για "μετά από την 3η κεφαλίδα").

en: Pro feature
el: Επαγγελματικό χαρακτηριστικό

en: Exclude from counting
el: Αποκλείστε από την καταμέτρηση

en: Image
el: Εικόνα

en: List
el: Λίστα

en: Quote
el: Παράθεση

en: Separator
el: Διαχωριστικό

en: Spacer
el: Διαχωριστικό διάστημα

en: Selected blocks will not be counted when determining position.
el: Τα επιλεγμένα μπλοκ δεν θα μετρηθούν κατά τον προσδιορισμό θέσης.

en: Search Block
el: Μπλοκ Αναζήτησης

en: Search and select blocks after this reusable block should be inserted.
el: Αναζητήστε και επιλέξτε μπλοκ που πρέπει να εισαχθούν μετά από αυτό το επαναχρησιμοποιούμενο μπλοκ.

en: Search blocks...
el: Αναζητήστε μπλοκ...

en: Post Types
el: Τύποι Δημοσιεύσεων

en: You can restrict this block insertion to only post with specific taxonomy terms.
el: Μπορείτε να περιορίσετε αυτή την εισαγωγή μπλοκ μόνο σε δημοσιεύσεις με συγκεκριμένους όρους taxonomies.

en: Authors
el: Συγγραφείς

en: Only target posts from specific authors.
el: Μόνο στοχεύστε δημοσιεύσεις από συγκεκριμένους συγγραφείς.

en: Search author...
el: Αναζητήστε συγγραφέα...

en: Post Created in Months
el: Δημοσιεύσεις Δημιουργημένες σε Μήνες

en: Target posts created in specific months of the year.
el: Δημιουργημένες δημοσιεύσεις στόχου σε συγκεκριμένους μήνες του έτους.

en: Post Created in Years
el: Δημοσίευση Δημιουργημένη σε Χρόνια

en: Comma-separated list of years (e.g., 2023,2024,2025).
el: Λίστα ετών διαχωρισμένη με κόμμα (π.χ., 2023,2024,2025).

en: Target Posts
el: Δημοσιεύσεις Στόχου

en: Search and select posts or enter their IDs to limit this rules to specific posts.
el: Αναζητήστε και επιλέξτε δημοσιεύσεις ή εισάγετε τους αναγνωριστικούς τους αριθμούς για να περιορίσετε αυτούς τους κανόνες σε συγκεκριμένες δημοσιεύσεις.

en: Search posts...
el: Αναζητήστε δημοσιεύσεις...

en: OR
el: Ή

en: Enter comma-separated list of post IDs to include (e.g., 123,456,789).
el: Εισάγετε λίστα αναγνωριστικών δημοσιεύσεων διαχωρισμένη με κόμμα για να συμπεριληφθούν (π.χ., 123,456,789).

en: Exclude Posts
el: Εξαίρεση Δημοσιεύσεων

en: Search and select posts or enter their IDs to exclude them from auto insert.
el: Αναζητήστε και επιλέξτε δημοσιεύσεις ή εισάγετε τους αναγνωριστικούς τους αριθμούς για να τις εξαιρέσετε από την αυτόματη εισαγωγή.

en: Enter comma-separated post IDs to exclude (e.g., 123,456,789).
el: Εισάγετε αναγνωριστικούς αριθμούς δημοσιεύσεων διαχωρισμένους με κόμμα για να εξαιρεθούν (π.χ., 123,456,789).

en: Priority
el: Προτεραιότητα

en: This option decides which rule runs first if you have multiple rules targeting the same position in a post. For example, 9 will run before 10.
el: Αυτή η επιλογή αποφασίζει ποιος κανόνας τρέχει πρώτος αν έχετε πολλαπλούς κανόνες που στοχεύουν στην ίδια θέση σε μια δημοσίευση. Για παράδειγμα, το 9 θα τρέξει πριν από το 10.

en: Search terms...
el: Όροι αναζήτησης...

en: Home
el: Αρχική

en: Blog
el: Ιστολόγιο

en: Archive
el: Αρχειοθέτηση

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Accordion Settings
el: Ρυθμίσεις Ακορντεόν

en: Bottom spacing
el: Χώρος στο κάτω μέρος

en: Initial Collapsed
el: Αρχική Συρρίκνωση

en: Header Settings
el: Ρυθμίσεις Κεφαλίδας

en: Background Color
el: Χρώμα Φόντου

en: Text Color
el: Χρώμα Κειμένου

en: Header Icon
el: Εικονίδιο Κεφαλίδας

en: Plus
el: Συν

en: Plus Circle
el: Κύκλος Συν

en: Plus Circle Outline
el: Περιγράμματος Κύκλος Συν

en: Plus Square Outline
el: Περιγράμματος Τετράγωνο Συν

en: Unfold Arrow
el: Βέλος Ξεδιπλώματος

en: Horizontal Dots
el: Οριζόντιες Τελείες

en: Arrow Down
el: Βέλος Κάτω

en: Header Icon Color
el: Χρώμα Εικονιδίου Κεφαλίδας

en: Body Settings
el: Ρυθμίσεις Σώματος

en: Border Settings
el: Ρυθμίσεις Περιγράμματος

en: Border Style
el: Στυλ Περιγράμματος

en: Solid
el: Στερεό

en: Dashed
el: Διακεκομμένο

en: Dotted
el: Τελεία

en: Border Color
el: Χρώμα Περιγράμματος

en: Border Width
el: Πλάτος Περιγράμματος

en: Border Radius
el: Ακτίνα Περιγράμματος

en: Text and Color
el: Κείμενο και Χρώμα

en: Text Size
el: Μέγεθος Κειμένου

en: Margin Settings
el: Ρυθμίσεις Περιθωρίου

en: Margin Top
el: Περιθώριο Κάτω

en: Margin Right
el: Περιθώριο Δεξιά

en: Margin Bottom
el: Περιθώριο Κάτω

en: Margin Left
el: Περιθώριο Αριστερά

en: Padding Settings
el: Ρυθμίσεις Εσωτερικής Γέμισης

en: Padding Top
el: Εσωτερική Γέμιση Κάτω

en: Padding Right
el: Εσωτερική Γέμιση Δεξιά

en: Padding Bottom
el: Εσωτερική Γέμιση Κάτω

en: Padding Left
el: Εσωτερική Γέμιση Αριστερά

en: Hover Settings
el: Ρυθμίσεις Πέρασμα

en: Shadow Color
el: Χρώμα Σκιάς

en: Shadow H Offset
el: Οριζόντια Απόσταση Σκιάς

en: Shadow V Offset
el: Κατακόρυφη Απόσταση Σκιάς

en: Shadow Blur
el: Θολότητα Σκιάς

en: Shadow Spread
el: Διάδοση Σκιάς

en: Transition Speed
el: Ταχύτητα Μετάβασης

en: Click action
el: Ενέργεια κλικ

en: Action on click
el: Ενέργεια κατά το κλικ

en: Open image in a lightbox
el: Άνοιγμα εικόνας σε lightbox

en: Open custom URL
el: Άνοιγμα προσαρμοσμένου URL

en: Open link in a new tab
el: Άνοιγμα συνδέσμου σε νέα καρτέλα

en: Image Size
el: Μέγεθος Εικόνας

en: Full width
el: Πλήρους πλάτους

en: Height
el: Ύψος

en: Width
el: Πλάτος

en: Color
el: Χρώμα

en: Title Color
el: Χρώμα Τίτλου

en: Subtitle Color
el: Χρώμα Υποτίτλου

en: Overlay Color
el: Χρώμα Επικάλυψης

en: Text Alignment
el: Στοίχιση Κειμένου

en: Vertical Alignment
el: Κατακόρυφη Στοίχιση

en: Top
el: Κορυφή

en: Center
el: Κέντρο

en: Bottom
el: Κάτω

en: Horizontal Alignment
el: Οριζόντια Στοίχιση

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Text Settings
el: Ρυθμίσεις Κειμένου

en: Icon Settings
el: Ρυθμίσεις Εικονιδίου

en: Icon style
el: Στυλ Εικονιδίου

en: Pushpin
el: Αγκίστρι

en: Configuration
el: Διαμόρφωση

en: Flag
el: Σημαία

en: Star
el: Αστέρι

en: Checkmark
el: Σημείο Ελέγχου

en: Minus
el: Μείον

en: Play
el: Αναπαραγωγή

en: Arrow Right
el: Βέλος Δεξιά

en: X Cross
el: Χ Διασταύρωση

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: Help
el: Βοήθεια

en: Info
el: Πληροφορίες

en: Circle
el: Κύκλος

en: Icon color
el: Χρώμα Εικονιδίου

en: Icon Size
el: Μέγεθος Εικονιδίου

en: Line Height
el: Υψος Γραμμής

en: Margin
el: Περιθώριο

en: Padding
el: Γέμισμα

en: Table Settings
el: Ρυθμίσεις Πίνακα

en: Max width
el: Μέγιστο πλάτος

en: Video Settings
el: Ρυθμίσεις Βίντεο

en: Open video in lightbox
el: Άνοιγμα βίντεο σε lightbox

en: Video Width
el: Πλάτος Βίντεο

en: Video Height
el: Ύψος Βίντεο

en: Custom Height
el: Προσαρμοσμένο Ύψος

en: Overlay color
el: Χρώμα Επικάλυψης

en: Play Button Settings
el: Ρυθμίσεις Κουμπιού Αναπαραγωγής

en: Button Icon
el: Εικονίδιο Κουμπιού

en: Normal
el: Κανονικό

en: Filled Circle
el: Γεμάτος Κύκλος

en: Outline Circle
el: Περιγράμματος Κύκλος

en: Video Camera
el: Κάμερα Βίντεο

en: Filled Square
el: Γεμάτο Τετράγωνο

en: Star Sticker
el: Αστέρι Αυτοκόλλητο

en: Button Size
el: Μέγεθος Κουμπιού

en: Button Color
el: Χρώμα κουμπιού

en: General Settings
el: Γενικές ρυθμίσεις

en: Number of columns
el: Αριθμός στηλών

en: Color Settings
el: Ρυθμίσεις χρώματος

en: Header Color
el: Χρώμα κεφαλίδας

en: Count Up Color
el: Χρώμα μέτρησης

en: Description Color
el: Χρώμα περιγραφής

en: Count Up Settings
el: Ρυθμίσεις μέτρησης

en: Count Up Number Size
el: Μέγεθος αριθμού μέτρησης

en: Location Settings
el: Ρυθμίσεις τοποθεσίας

en: Latitude
el: Γεωγραφικό πλάτος

en: Longitude
el: Γεωγραφικό μήκος

en: Map Settings
el: Ρυθμίσεις χάρτη

en: Zoom Level
el: Επίπεδο ζουμ

en: Map style
el: Στυλ χάρτη

en: Silver
el: Ασημί

en: Retro
el: Ρετρό

en: Dark
el: Σκοτεινό

en: Night
el: Νύχτα

en: Aubergine
el: Μελιτζανί

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Marker Settings
el: Ρυθμίσεις Σημείου

en: Marker Title
el: Τίτλος Σημείου

en: Marker Description
el: Περιγραφή Σημείου

en: Icon 1 Settings
el: Ρυθμίσεις Εικονιδίου 1

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: Icon Color
el: Χρώμα Εικονιδίου

en: Icon Link
el: Σύνδεσμος Εικονιδίου

en: Icon 2 Settings
el: Ρυθμίσεις Εικονιδίου 2

en: Icon 3 Settings
el: Ρυθμίσεις Εικονιδίου 3

en: Icon Alignment
el: Στοίχιση Εικονιδίου

en: Icon Space
el: Χώρος Εικονιδίου

en: Load minimized
el: Φόρτωση ελαχιστοποιημένη

en: Table of Contents header title
el: Τίτλος κεφαλίδας Περιεχομένων

en: Anchor color
el: Χρώμα Άγκυρας

en: Table of Contents Alignment
el: Στοίχιση Περιεχομένων

en: Tab Settings
el: Ρυθμίσεις Καρτελών

en: Tabs Style
el: Στυλ Καρτελών

en: Horizontal
el: Οριζόντιο

en: Vertical
el: Κάθετο

en: Active Tab Settings
el: Ρυθμίσεις Ενεργής Καρτέλας

en: Columns
el: Στήλες

en: Avatar Settings
el: Ρυθμίσεις Avatar

en: Border Radius (%)
el: Ακτίνα Περιγράμματος (%)

en: Avatar Size
el: Μέγεθος Avatar

en: Name Color
el: Χρώμα Ονόματος

en: Position Color
el: Χρώμα Θέσης

en: Layout Settings
el: Ρυθμίσεις Διάταξης

en: Number of Products
el: Αριθμός Προϊόντων

en: Text Label
el: Ετικέτα Κειμένου

en: Name placeholder
el: εισαγωγή ονόματος

en: Email placeholder
el: εισαγωγή email

en: Message placeholder
el: εισαγωγή μηνύματος

en: Submit label
el: Υποβολή

en: Success text
el: Κείμενο Επιτυχίας

en: Error text
el: Κείμενο Σφάλματος

en: Input Color
el: Χρώμα Εισαγωγής

en: Submit Button Settings
el: Ρυθμίσεις Κουμπιού Υποβολής

en: Border and Text Color
el: Χρώμα Περιγράμματος και Κειμένου

en: Button Position
el: Θέση Κουμπιού

en: Form Settings
el: Ρυθμίσεις Φόρμας

en: Form style
el: Στυλ Φόρμας

en: Alternative
el: Εναλλακτική

en: Form width
el: Πλάτος Φόρμας

en: First Name placeholder
el: εισαγωγή πρώτου ονόματος

en: Last Name placeholder
el: Επίθετο placeholder

en: Images Settings
el: Ρυθμίσεις Εικόνων

en: Open image in lightbox
el: Άνοιγμα εικόνας σε lightbox

en: Open custom link
el: Άνοιγμα προσαρμοσμένου συνδέσμου

en: Auto Height
el: Αυτόματο Ύψος

en: Always show overlay
el: Πάντα εμφάνιση επικάλυψης

en: Hover Color
el: Χρώμα κατά την αιώρηση

en: Columns Settings
el: Ρυθμίσεις Στηλών

en: Space between column
el: Χώρος μεταξύ στηλών

en: Vertical space when collapsed
el: Κατακόρυφος χώρος όταν είναι συρρικνωμένο

en: Collapsed order RTL
el: Συρρικνωμένη σειρά RTL

en: Row Settings
el: Ρυθμίσεις Σειρών

en: Vertical Align
el: Κατακόρυφη Ευθυγράμμιση

en: Middle
el: Μέση

en: Full Height
el: Πλήρης Ύψος

en: Columns Wrapped
el: Στήλες Περιχυμένες

en: Wrapper Tag
el: Ετικέτα Wrapper

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Section
el: Ενότητα

en: Main
el: Κύριο

en: Article
el: Άρθρο

en: Aside
el: Πλευρικό

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Content Max Width
el: Μέγιστο πλάτος περιεχομένου

en: Content Min Height
el: Ελάχιστο ύψος περιεχομένου

en: Border style
el: Στυλ περιγράμματος

en: Column Settings
el: Ρυθμίσεις Στήλης

en: Text alignment
el: Στοίχιση κειμένου

en: Number of icons
el: Αριθμός εικονιδίων

en: Container Settings
el: Ρυθμίσεις Κοντέινερ

en: Title Settings
el: Ρυθμίσεις Τίτλου

en: Font Size (px)
el: Μέγεθος Γραμματοσειράς (px)

en: Line Height (px)
el: Ύψος γραμμής (px)

en: HTML Tag
el: Ετικέτα HTML

en: Your styles have been saved!
el: Οι στυλ σας έχουν αποθηκευτεί!

en: Style title
el: Τίτλος στυλ

en: copy
el: αντιγραφή

en: Bold
el: Έντονη

en: Lighter
el: Απαλή

en: Underline
el: Υπογράμμιση

en: Overline
el: Υπερσύνδεσμος

en: Line Through
el: Διαγραμμή

en: Scale Up
el: Μεγέθυνση

en: Scale Down
el: Μείωση

en: Lift Up
el: Ανασήκωση

en: Shift Right
el: Μετακίνηση δεξιά

en: Rotate
el: Ροή

en: Colors
el: Χρώματα

en: Spacing
el: Απόσταση

en: Padding Top (px)
el: Εσωτερική απόσταση κορυφής (px)

en: Padding Right (px)
el: Εσωτερική απόσταση δεξιά (px)

en: Padding Bottom (px)
el: Εσωτερική απόσταση κάτω (px)

en: Padding Left (px)
el: Εσωτερική απόσταση αριστερά (px)

en: Margin Top (px)
el: Εξωτερική απόσταση κορυφής (px)

en: Margin Right (px)
el: Εξωτερική απόσταση δεξιά (px)

en: Margin Bottom (px)
el: Εξωτερική απόσταση κάτω (px)

en: Margin Left (px)
el: Εξωτερική απόσταση αριστερά (px)

en: Border Top Width (px)
el: Πλάτος άκρης κορυφής (px)

en: Border Right Width (px)
el: Πλάτος άκρης δεξιά (px)

en: Border Bottom Width (px)
el: Πλάτος άκρης κάτω (px)

en: Border Left Width (px)
el: Πλάτος άκρης αριστερά (px)

en: Border Top Left Radius (px)
el: Ακτίνα άκρης πάνω αριστερά (px)

en: Border Top Right Radius (px)
el: Ακτίνα άκρης πάνω δεξιά (px)

en: Border Bottom Right Radius (px)
el: Ακτίνα άκρης κάτω δεξιά (px)

en: Border Bottom Left Radius (px)
el: Ακτίνα άκρης κάτω αριστερά (px)

en: Typography
el: Τυπογραφία

en: Font
el: Γραμματοσειρά

en: Font Family
el: Οικογένεια Γραμματοσειρών

en: Font Style
el: Στυλ Γραμματοσειράς

en: Italic
el: Πλάγιο

en: Oblique
el: Κεκλιμένο

en: Font Weight
el: Βάρος Γραμματοσειράς

en: Text
el: Κείμενο

en: Letter Spacing (px)
el: Απόσταση Γραμμάτων (px)

en: Text Align
el: Στοίχιση Κειμένου

en: Justify
el: Δικαιολόγηση

en: Text Decoration
el: Διακόσμηση Κειμένου

en: Text Transform
el: Μετασχηματισμός Κειμένου

en: Capitalize
el: Με Κεφαλαία

en: Uppercase
el: Κεφαλαία

en: Lowercase
el: Μικρά Γράμματα

en: Text Shadow
el: Σκιά Κειμένου

en: Layout
el: Διάταξη

en: Display & Position
el: Εμφάνιση & Θέση

en: Display
el: Εμφάνιση

en: Block
el: Μπλοκ

en: Inline
el: Ενσωματωμένο

en: Inline Block
el: Ενσωματωμένο Μπλοκ

en: Grid
el: Δίκτυο

en: Static
el: Στατικό

en: Relative
el: Σχετικό

en: Absolute
el: Απόλυτο

en: Fixed
el: Σταθερό

en: Sizing
el: Μέγεθος

en: Width (%)
el: Πλάτος (%)

en: Height (px)
el: Ύψος (px)

en: Max Width (px)
el: Μέγιστο Πλάτος (px)

en: Min Width (px)
el: Ελάχιστο Πλάτος (px)

en: Max Height (px)
el: Μέγιστο Ύψος (px)

en: Min Height (px)
el: Ελάχιστο Ύψος (px)

en: Flow
el: Ροή

en: Float
el: Πλεονέκτημα

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: Both
el: Και τα Δύο

en: Overflow
el: Υπέρβαση

en: Visible
el: Ορατό

en: Hidden
el: Κρυφό

en: Scroll
el: Κύλιση

en: Auto
el: Αυτόματο

en: Z-Index
el: Δείκτης Z

en: Border
el: Περίγραμμα

en: Left Border
el: Αριστερό Περίγραμμα

en: Left Border Width (px)
el: Πλάτος Αριστερού Περιγράμματος (px)

en: Left Border Style
el: Στυλ Αριστερού Περιγράμματος

en: Double
el: Διπλό

en: Left Border Color
el: Χρώμα Αριστερού Περιγράμματος

en: Right Border
el: Δεξί Περίγραμμα

en: Right Border Width (px)
el: Πλάτος Δεξιού Περιγράμματος (px)

en: Right Border Style
el: Στυλ Δεξιού Περιγράμματος

en: Right Border Color
el: Χρώμα Δεξιού Περιγράμματος

en: Top Border
el: Άνω Περίγραμμα

en: Top Border Width (px)
el: Πλάτος Άνω Περιγράμματος (px)

en: Top Border Style
el: Στυλ Άνω Περιγράμματος

en: Top Border Color
el: Χρώμα Άνω Περιγράμματος

en: Bottom Border
el: Κάτω Περιθώριο

en: Bottom Border Width (px)
el: Πλάτος Κάτω Περιθωρίου (px)

en: Bottom Border Style
el: Στυλ Κάτω Περιθωρίου

en: Bottom Border Color
el: Χρώμα Κάτω Περιθωρίου

en: Text Elements
el: Στοιχεία Κειμένου

en: Blockquote
el: Απόσπασμα

en: Padding (px)
el: Γέμισμα (px)

en: Margin (px)
el: Περιθώριο (px)

en: Lists
el: Λίστες

en: List Margin (px)
el: Περιθώριο Λίστας (px)

en: List Padding (px)
el: Γέμισμα Λίστας (px)

en: Item Margin Bottom (px)
el: Περιθώριο Στοιχείου Κάτω (px)

en: Item Text Color
el: Χρώμα Κειμένου Στοιχείου

en: Heading Elements
el: Στοιχεία Τίτλου

en: H1 Heading
el: Τίτλος H1

en: H2 Heading
el: Τίτλος H2

en: H3 Heading
el: Τίτλος H3

en: H4 Heading
el: Τίτλος H4

en: H5 Heading
el: Τίτλος H5

en: H6 Heading
el: Επικεφαλίδα H6

en: Heading Hover Effects
el: Εφέ αιώρησης επικεφαλίδας

en: H1 Hover Color
el: Χρώμα αιώρησης H1

en: H2 Hover Color
el: Χρώμα αιώρησης H2

en: H3 Hover Color
el: Χρώμα αιώρησης H3

en: Link Elements
el: Στοιχεία συνδέσμου

en: Link Base Styles
el: Βασικά στυλ συνδέσμου

en: Link Color
el: Χρώμα συνδέσμου

en: Link Hover States
el: Καταστάσεις αιώρησης συνδέσμου

en: Hover Text Decoration
el: Διακόσμηση κειμένου αιώρησης

en: Hover Background
el: Φόντο αιώρησης

en: Hover Font Weight
el: Βάρος γραμματοσειράς αιώρησης

en: Links in Headings
el: Σύνδεσμοι σε επικεφαλίδες

en: H1 Link Color
el: Χρώμα συνδέσμου H1

en: H2 Link Color
el: Χρώμα συνδέσμου H2

en: H3 Link Color
el: Χρώμα συνδέσμου H3

en: H1 Link Hover Color
el: Χρώμα αιώρησης συνδέσμου H1

en: H2 Link Hover Color
el: Χρώμα αιώρησης συνδέσμου H2

en: Media Elements
el: Στοιχεία πολυμέσων

en: Images
el: Εικόνες

en: Border Radius (px)
el: Ακτίνα Περιγράμματος (px)

en: Border Width (px)
el: Πλάτος Περιγράμματος (px)

en: Max Width (%)
el: Μέγιστο Πλάτος (%)

en: Box Shadow
el: Σκιά Κουτιού

en: Image Hover Effects
el: Εφέ Πληροφοριών Εικόνας

en: Hover Transform
el: Μετασχηματισμός Πληροφοριών

en: Hover Opacity
el: Αδιαφάνεια Πληροφοριών

en: Hover Filter
el: Φίλτρο Πληροφοριών

en: Grayscale
el: Γκρίζα Κλίμακα

en: Sepia
el: Σέπια

en: Blur
el: Θολούρα

en: Brightness
el: Φωτεινότητα

en: Contrast
el: Αντίθεση

en: Hover Border Color
el: Χρώμα Περιγράμματος Πληροφοριών

en: Videos
el: Βίντεο

en: Container Elements
el: Στοιχεία Κουτιού

en: Div Containers
el: Κουτιά Div

en: Sections
el: Ενότητες

en: Container Hover Effects
el: Εφέ Πληροφοριών Κουτιού

en: Div Hover Background
el: Υπόβαθρο Πληροφοριών Div

en: Div Hover Shadow
el: Σκιά πλαισίου κατά την εναλλαγή

en: Section Hover Background
el: Φόντο κατά την εναλλαγή ενότητας

en: Interactive Elements
el: Διαδραστικά στοιχεία

en: Buttons
el: Κουμπιά

en: Button Hover States
el: Καταστάσεις κουμπιών κατά την εναλλαγή

en: Hover Text Color
el: Χρώμα κειμένου κατά την εναλλαγή

en: Hover Shadow
el: Σκιά κατά την εναλλαγή

en: Form Inputs
el: Εισόδους φορμών

en: Controls saved successfully!
el: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν με επιτυχία!

en: Blocks saved successfully!
el: Τα μπλοκ αποθηκεύτηκαν με επιτυχία!

en: Settings saved successfully!
el: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν με επιτυχία!

en: Presets
el: Προεπιλογές

en: Controls
el: Έλεγχοι

en: Enable or disable controls for all blocks
el: Ενεργοποιήστε ή απενεργοποιήστε τους ελέγχους για όλα τα μπλοκ

en: Save Blocks
el: Αποθήκευση μπλοκ

en: Schedule
el: Προγραμματισμός

en: Choose when to start showing and/or stop showing your blocks.
el: Επιλέξτε πότε να αρχίσετε να εμφανίζετε και/ή να σταματήσετε να εμφανίζετε τα μπλοκ σας.

en: This block control is available on:
el: Αυτός ο έλεγχος μπλοκ είναι διαθέσιμος σε:

en: Post
el: Δημοσίευση

en: Widgets
el: Γραφικά στοιχεία

en: Site Editor
el: Επεξεργαστής Ιστοσελίδας

en: User roles
el: Ρόλοι χρηστών

en: Choose which users can see your blocks.
el: Επιλέξτε ποιοι χρήστες μπορούν να δουν τα μπλοκ σας.

en: Device Type
el: Τύπος Συσκευής

en: Choose the device type to show your blocks on.
el: Επιλέξτε τον τύπο συσκευής για να εμφανίσετε τα μπλοκ σας.

en: Device Width
el: Πλάτος Συσκευής

en: Choose the device width to show your blocks on.
el: Επιλέξτε το πλάτος της συσκευής για να εμφανίσετε τα μπλοκ σας.

en: Choose on which taxonomies and terms archive pages your blocks can be displayed.
el: Επιλέξτε σε ποιες σελίδες αρχειοθέτησης ταξινομήσεων και όρων μπορούν να εμφανίζονται τα μπλοκ σας.

en: Pages
el: Σελίδες

en: Choose in which pages your blocks can be displayed.
el: Επιλέξτε σε ποιες σελίδες μπορούν να εμφανίζονται τα μπλοκ σας.

en: Browser & Device
el: Προγράμματα περιήγησης & Συσκευή

en: Choose which browsers and devices can see your blocks.
el: Επιλέξτε ποια προγράμματα περιήγησης και συσκευές μπορούν να δουν τα μπλοκ σας.

en: Operating System
el: Λειτουργικό Σύστημα

en: Choose which operating systems can see your blocks.
el: Επιλέξτε ποια λειτουργικά συστήματα μπορούν να δουν τα μπλοκ σας.

en: Show or hide blocks based on cookie values.
el: Εμφάνιση ή απόκρυψη μπλοκ με βάση τις τιμές cookie.

en: Show or hide blocks based on user meta values.
el: Εμφάνιση ή απόκρυψη μπλοκ με βάση τις τιμές μεταδεδομένων χρηστών.

en: Show or hide blocks based on post meta values.
el: Εμφάνιση ή απόκρυψη μπλοκ ανάλογα με τις μεταδεδομένες τιμές ανάρτησης.

en: Show or hide blocks based on URL query parameters.
el: Εμφάνιση ή απόκρυψη μπλοκ ανάλογα με τις παραμέτρους ερωτήματος URL.

en: Show or hide blocks based on user capabilities.
el: Εμφάνιση ή απόκρυψη μπλοκ ανάλογα με τις ικανότητες του χρήστη.

en: Save Controls
el: Αποθήκευση ελέγχων

en: Loading presets...
el: Φόρτωση προεπιλογών...

en: Info Box - PublishPress
el: Πλαίσιο Πληροφοριών - PublishPress

en: Map - PublishPress
el: Χάρτης - PublishPress

en: Newsletter - PublishPress
el: Ενημερωτικό Δελτίο - PublishPress

en: Social Links - PublishPress
el: Κοινωνικά Συνδέσμους - PublishPress

en: Table of Contents - PublishPress
el: Πίνακας Περιεχομένων - PublishPress

en: Testimonial - PublishPress
el: Μαρτυρία - PublishPress

en: Woo Products - PublishPress
el: Woo Προϊόντα - PublishPress

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: No blocks available. Please go to a post edit (without saving either modifying anything). Then come back to Block Settings to see the blocks list.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα μπλοκ. Παρακαλώ πηγαίνετε σε μια επεξεργασία ανάρτησης (χωρίς να αποθηκεύσετε ή να τροποποιήσετε οτιδήποτε). Μετά επιστρέψτε στις Ρυθμίσεις Μπλοκ για να δείτε τη λίστα μπλοκ.

en: Save
el: Αποθήκευση

en: block
el: μπλοκ

en: Add new style
el: Προσθήκη νέου στυλ

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Example text with this style
el: Παράδειγμα κειμένου με αυτό το στυλ

en: View Extended Preview
el: Δείτε την επεκταμένη προεπισκόπηση

en: Class name
el: Όνομα κλάσης

en: This option help you identify specific custom styles in the list
                                                (usually set this same as the custom style's background color)
el: Αυτή η επιλογή σας βοηθά να προσδιορίσετε συγκεκριμένα προσαρμοσμένα στυλ στη λίστα
                                                (συνήθως ορίστε το ίδιο με το χρώμα φόντου του προσαρμοσμένου στυλ)

en: Identification color
el: Χρώμα αναγνώρισης

en: Style Builder
el: Δημιουργός Στυλ

en: Custom CSS
el: Προσαρμοσμένο CSS

en: Hint: Use "Ctrl + Space" for auto completion
el: Υπόδειξη: Χρησιμοποιήστε "Ctrl + Space" για αυτόματη συμπλήρωση

en: Headings
el: Επικεφαλίδες

en: Links
el: Σύνδεσμοι

en: Media
el: Μέσα

en: Containers
el: Δοχεία

en: Interactive
el: Διαδραστικά

en: Save styles
el: Αποθήκευση στυλ

en: You can control who can use each block, including default WordPress blocks.
el: Μπορείτε να ελέγξετε ποιος μπορεί να χρησιμοποιεί κάθε μπλοκ, συμπεριλαμβανομένων των προεπιλεγμένων μπλοκ του WordPress.

en: Enable extra blocks including content displays, sliders, buttons, icons, tabs, accordions, and more.
el: Ενεργοποιήστε επιπλέον μπλοκ, συμπεριλαμβανομένων των εμφανίσεων περιεχομένου, κινούμενων εικόνων, κουμπιών, εικονιδίων, καρτελών, accordion και άλλων.

en: You can add your own CSS styles for your blocks. Anyone editing posts can quickly add the styles to blocks.
el: Μπορείτε να προσθέσετε τα δικά σας στυλ CSS για τα μπλοκ σας. Οποιοσδήποτε επεξεργάζεται αναρτήσεις μπορεί γρήγορα να προσθέσει τα στυλ στα μπλοκ.

en: This feature adds display controls for blocks. You can schedule when blocks are shown, and add user role restrictions.
el: Αυτή η δυνατότητα προσθέτει ελέγχους εμφάνισης για τα μπλοκ. Μπορείτε να προγραμματίσετε πότε θα εμφανίζονται τα μπλοκ και να προσθέσετε περιορισμούς ρόλων χρηστών.

en: You can scan the posts on your website for blocks usage.
el: Μπορείτε να σαρώσετε τις αναρτήσεις στον ιστότοπό σας για τη χρήση μπλοκ.

en: This feature enables a submenu to manage your Reusable Blocks.
el: Αυτή η δυνατότητα ενεργοποιεί ένα υπομενού για να διαχειριστείτε τα Επαναχρησιμοποιούμενα Μπλοκ σας.

en: Automatically insert reusable blocks into posts based on position, categories, tags, and other criteria.
el: Αυτόματη εισαγωγή επαναχρησιμοποιούμενων μπλοκ σε αναρτήσεις με βάση τη θέση, τις κατηγορίες, τις ετικέτες και άλλα κριτήρια.

en: Core Blocks Features
el: Χαρακτηριστικά Κύριων Μπλοκ

en: Add Google Fonts support to core blocks including paragraphs and headings.
el: Προσθέστε υποστήριξη για Google Fonts σε κύρια μπλοκ, συμπεριλαμβανομένων παραγράφων και επικεφαλίδων.

en: Block Features
el: Χαρακτηριστικά Μπλοκ

en: Maps
el: Χάρτες

en: Email & Forms
el: Email & Φόρμες

en: Data Export
el: Εξαγωγή Δεδομένων

en: License
el: Άδεια

en: Select Role
el: Επιλογή Ρόλου

en: Disable all block adding
el: Απενεργοποίηση προσθήκης όλων των μπλοκ

en: Prevent users in %1s role from adding new block to posts.
el: Απαγόρευση στους χρήστες του ρόλου %1s να προσθέτουν νέα μπλοκ σε αναρτήσεις.

en: Disable the Pattern Directory
el: Απενεργοποίηση του Καταλόγου Προτύπων

en: Disable the pattern directory for users in %1s role.
el: Απενεργοποίηση του καταλόγου προτύπων για τους χρήστες του ρόλου %1s.

en: Disable the Openverse
el: Απενεργοποίηση του Openverse

en: Disable Openverse for users in %1s role.
el: Απενεργοποίηση του Openverse για τους χρήστες του ρόλου %1s.

en: Save Image Settings
el: Αποθήκευση Ρυθμίσεων Εικόνας

en: Download Contacts Form data
el: Λήψη δεδομένων φόρμας Επαφών

en: Data stored through Contact form blocks.
el: Δεδομένα που αποθηκεύονται μέσω μπλοκ φόρμας Επαφών.

en: Download Newsletter Form data
el: Λήψη δεδομένων φόρμας Ενημερωτικού Δελτίου

en: Data stored through Newsletter form blocks.
el: Δεδομένα που αποθηκεύονται μέσω μπλοκ φόρμας Ενημερωτικού Δελτίου.

en: These email settings apply to messages sent through PublishPress Contact form block.
el: Αυτές οι ρυθμίσεις email ισχύουν για τα μηνύματα που αποστέλλονται μέσω του μπλοκ φόρμας Επαφών του PublishPress.

en: Sender name
el: Όνομα αποστολέα

en: Sender email
el: Email αποστολέα

en: Email title
el: Τίτλος email

en: Email receiver
el: Δέκτης email

en: Save Form Settings
el: Αποθήκευση Ρυθμίσεων Φόρμας

en: Display PublishPress branding
el: Εμφάνιση του λογοτύπου PublishPress

en: PublishPress logo and links in the footer of the admin pages
el: Λογότυπο PublishPress και σύνδεσμοι στο υποσέλιδο των σελίδων διαχείρισης

en: Enable blocks spacing
el: Ενεργοποίηση διαστήματος μπλοκ

en: Vertical spacing between blocks
el: Κατακόρυφο διάστημα μεταξύ μπλοκ

en: Blocks spacing
el: Διάστημα μπλοκ

en: Blocks icon color
el: Χρώμα εικονιδίου μπλοκ

en: Apply in admin to blocks from PublishPress Blocks plugin.
el: Εφαρμογή στη διαχείριση στα μπλοκ από το plugin PublishPress Blocks.

en: Gutenberg editor width
el: Πλάτος επεξεργαστή Gutenberg

en: Large
el: Μεγάλο

en: Enable columns visual guide
el: Ενεργοποίηση οπτικού οδηγού στηλών

en: Visual guide for PublishPress Blocks Columns block
el: Οπτικός οδηγός για το μπλοκ Στηλών PublishPress Blocks

en: Remove autop
el: Αφαίρεση autop

en: Autop WordPress function is used to prevent unwanted paragraphs to be added
el: Η λειτουργία autop του WordPress χρησιμοποιείται για να αποτραπούν ανεπιθύμητοι παράγραφοι να προστεθούν

en: Save General Settings
el: Αποθήκευση Γενικών Ρυθμίσεων

en: Open galleries in lightbox
el: Άνοιγμα γκαλερί σε lightbox

en: Open gallery images as a lightbox style popup
el: Άνοιγμα εικόνων γκαλερί ως αναδυόμενο παράθυρο τύπου lightbox

en: Image caption
el: Λεζάντα εικόνας

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Overlay
el: Επικάλυψη

en: Display caption text on images loaded as lightbox in galleries.
el: Εμφάνιση κειμένου λεζάντας σε εικόνες που φορτώνονται ως lightbox στις γκαλερί.

en: Default thumbnail
el: Προεπιλεγμένη μικρογραφία

en: Reset to default
el: Επαναφορά στην προεπιλογή

en: Set the default post thumbnail to use in Content Display blocks for posts without featured image.
el: Ορίστε την προεπιλεγμένη μικρογραφία ανάρτησης για χρήση σε μπλοκ Εμφάνισης Περιεχομένου για αναρτήσεις χωρίς εικόνα παρουσίασης.

en: Google API key
el: Κλειδί API Google

en: How to create a Google API Key
el: Πώς να δημιουργήσετε ένα κλειδί API Google

en: A Google API key is required to use the Map block without any warning.
el: Ένα κλειδί API Google απαιτείται για να χρησιμοποιήσετε το μπλοκ Χάρτη χωρίς καμία προειδοποίηση.

en: Save Maps Settings
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων Χαρτών

en: Use the Google reCAPTCHA to avoid spam in PublishPress Blocks forms. Get credentials for your domain by registering %shere%s.
el: Χρησιμοποιήστε το Google reCAPTCHA για να αποφύγετε το spam σε φόρμες του PublishPress Blocks. Αποκτήστε διαπιστευτήρια για τον τομέα σας εγγραφόμενοι %shere%s.

en: Enable reCAPTCHA
el: Ενεργοποίηση reCAPTCHA

en: Site key
el: Κλειδί ιστότοπου

en: required
el: απαιτείται

en: Secret key
el: Μυστικό κλειδί

en: Language
el: Γλώσσα

en: Auto detect
el: Αυτόματη ανίχνευση

en: Language codes list
el: Λίστα κωδικών γλώσσας

en: Theme
el: Θέμα

en: Light
el: Φωτεινό

en: Invisible
el: Αόρατος

en: We strongly recommend not using Invisible reCAPTCHA if you have more than 1 Newsletter or Contact forms block in a page.
el: Συνιστούμε έντονα να μην χρησιμοποιείτε το Invisible reCAPTCHA αν έχετε περισσότερα από 1 μπλοκ Newsletter ή Φόρμες Επαφής σε μια σελίδα.

en: Save reCAPTCHA Settings
el: Αποθήκευση Ρυθμίσεων reCAPTCHA

en: Countdown
el: Αντίστροφη μέτρηση

en: Easily create a customizable countdown.
el: Δημιουργήστε εύκολα μια προσαρμόσιμη αντίστροφη μέτρηση.

en: Pricing Table
el: Πίνακας Τιμών

en: Easily create a customizable pricing table.
el: Δημιουργήστε εύκολα έναν προσαρμόσιμο πίνακα τιμών.

en: Feature
el: Χαρακτηριστικό

en: Use block to create a list inside the Feature List" block.
el: Χρησιμοποιήστε το μπλοκ για να δημιουργήσετε μια λίστα μέσα στο μπλοκ "Λίστα Χαρακτηριστικών".

en: Feature List
el: Λίστα Χαρακτηριστικών

en: Gutenberg is not detected! Activate it or
el: Δεν ανιχνεύεται το Gutenberg! Ενεργοποιήστε το ή

en: Install Gutenberg Now!
el: Εγκαταστήστε το Gutenberg Τώρα!

en: We require at least Gutenberg version
el: Απαιτούμε τουλάχιστον την έκδοση του Gutenberg

en: Please update Gutenberg then comeback later!
el: Παρακαλώ ενημερώστε το Gutenberg και επιστρέψτε αργότερα!

en: Change date
el: Αλλαγή ημερομηνίας

[ctx: Sunday first letter]
en: S
el: Σ

en: M
el: Δ

[ctx: Tuesday first letter]
en: T
el: Τ

en: W
el: Τ

[ctx: Thursday first letter]
en: T
el: Τ

en: F
el: Π

[ctx: Saturday first letter]
en: S
el: Σ

en: AM
el: ΠΜ

en: PM
el: ΜΜ

en: PublishPress Blocks Pro supports Timezone configuration.
el: Η έκδοση PublishPress Blocks Pro υποστηρίζει τη ρύθμιση ζώνης ώρας.

en: Icon List
el: Λίστα Εικονιδίων

en: Search icons
el: Αναζήτηση εικονιδίων

en: Style
el: Στυλ

en: Filled
el: Γεμάτο

en: Outlined
el: Περιγραμμένο

en: Rounded
el: Στρογγυλεμένο

en: Two-Tone
el: Δύο Τόνων

en: Sharp
el: Ακρίβεια

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Notice
el: Ειδοποίηση

en: This accordion block has been replaced by a new and better one.
                                     This block will be removed in a future version.
                                     Please transform this to an Accordion Item block
                                     and drag them into new Adv. Accordion block as soon as possible.
el: Αυτό το μπλοκ accordion έχει αντικατασταθεί από ένα νέο και καλύτερο.
                                     Αυτό το μπλοκ θα αφαιρεθεί σε μελλοντική έκδοση.
                                     Παρακαλώ μετατρέψτε το σε μπλοκ στοιχείου Accordion
                                     και σύρετέ τα στο νέο μπλοκ Adv. Accordion το συντομότερο δυνατό.

en: Define space to next block. This will override Block spacing option (Frontend view only)
el: Ορίστε χώρο για το επόμενο μπλοκ. Αυτό θα παρακάμψει την επιλογή διαστήματος μπλοκ (μόνο για την προεπισκόπηση Frontend)

en: Header Icon Style
el: Στυλ Εικονιδίου Κεφαλίδας

en: Body Color Settings
el: Ρυθμίσεις Χρώματος Σώματος

en: Border width
el: Πλάτος Περιγράμματος

en: Border radius
el: Ακτίνα Περιγράμματος

en: Accordions State
el: Κατάσταση Accordion

en: Make all accordions collapsed by default, enable this setting to apply to all accordions.
el: Κάντε όλα τα accordions κλειστά από προεπιλογή, ενεργοποιήστε αυτή την ρύθμιση για να εφαρμοστεί σε όλα τα accordions.

en: Enter header…
el: Εισάγετε κεφαλίδα…

en: Accordion (deprecated) - PublishPress
el: Ακκορντεόν (παρωχημένο) - PublishPress

en: Create a sliding accordion display for your content.
el: Δημιουργήστε μια αναδυόμενη εμφάνιση ακκορντεόν για το περιεχόμενό σας.

en: accordion
el: ακκορντεόν

en: list
el: λίστα

en: faq
el: συχνές ερωτήσεις

en: Define space between each accordion (Frontend view only)
el: Ορίστε χώρο μεταξύ κάθε ακκορντεόν (μόνο στην προβολή Frontend)

en: Make all accordions collapsed by default.
el: Κάντε όλα τα ακκορντεόν να είναι συμπτυγμένα από προεπιλογή.

en: Expand All
el: Επέκταση Όλων

en: Make all accordions expanded by default.
el: Κάντε όλα τα ακκορντεόν να είναι επεκταμένα από προεπιλογή.

en: Header Tag
el: Ετικέτα Κεφαλίδας

en: Accordion Item - PublishPress
el: Στοιχείο Ακκορντεόν - PublishPress

en: Header text
el: Κείμενο κεφαλίδας

en: Advanced Accordion
el: Προχωρημένο Ακκορντεόν

en: Refresh
el: Ανανέωση

en: advanced accordion
el: προχωρημένο ακκορντεόν

en: Advanced Button
el: Προχωρημένο Κουμπί

en: Add text…
el: Προσθέστε κείμενο…

en: Button link
el: Σύνδεσμος κουμπιού

en: Link URL
el: Διεύθυνση URL σύνδεσμου

en: Open in new tab
el: Άνοιγμα σε νέα καρτέλα

en: Text/Color
el: Κείμενο/Χρώμα

en: Text size
el: Μέγεθος κειμένου

en: Margin top
el: Περιθώριο επάνω

en: Margin right
el: Περιθώριο δεξιά

en: Margin bottom
el: Περιθώριο κάτω

en: Margin left
el: Περιθώριο αριστερά

en: Padding top
el: Εσωτερικό περιθώριο επάνω

en: Padding right
el: Εσωτερικό περιθώριο δεξιά

en: Padding bottom
el: Εσωτερικό περιθώριο κάτω

en: Padding left
el: Εσωτερικό περιθώριο αριστερά

en: Hover
el: Επικάλυψη

en: Shadow
el: Σκιά

en: Opacity (%)
el: Αδιαφάνεια (%)

en: Transition speed (ms)
el: Ταχύτητα μετάβασης (ms)

en: Shadow H offset
el: Σκιά H offset

en: Shadow V offset
el: Σκιά V offset

en: Shadow blur
el: Θολότητα σκιάς

en: Shadow spread
el: Διάχυση σκιάς

en: Display icon
el: Εμφάνιση εικονιδίου

en: Icon Library (Material Icon)
el: Βιβλιοθήκη εικονιδίων (Material Icon)

en: Icon Selection
el: Επιλογή εικονιδίου

en: Icon Size (px)
el: Μέγεθος εικονιδίου (px)

en: Icon Position
el: Θέση εικονιδίου

en: Icon Spacing (px)
el: Απόσταση μεταξύ εικονιδίου και κειμένου

en: Spacing between icon and text
el: Το PublishPress Blocks Pro υποστηρίζει εικονίδια σε κουμπιά.

en: PublishPress Blocks Pro supports icons in buttons.
el: Κουτί κουμπιού με περισσότερες επιλογές και στυλ.

en: Button block with more options and styles.
el: κουμπί

en: button
el: προηγμένο κουμπί

en: advanced button
el: σύνδεσμος

en: link
el: Τετράγωνο

en: Squared
el: Τετράγωνο περίγραμμα

en: Squared Outline
el: Προηγμένο εικονίδιο

en: Advanced Icon
el: Αριθμός εικονιδίων

en: Icon Count
el: Στυλ εικονιδίου

en: Number of Icons
el: Αριθμός Εικονιδίων

en: Icon Style
el: Στυλ Εικονιδίου

en: Stacked
el: Συσσωρευμένο

en: Icon Background
el: Φόντο εικονιδίου

en: Border Size(px)
el: Μέγεθος περιγράμματος (px)

en: Border Radius(%)
el: Ακτίνα περιγράμματος (%)

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Link Target
el: Στόχος συνδέσμου

en: Same Window
el: Ίδιο παράθυρο

en: New Window
el: Νέο παράθυρο

en: Title for Accessibility
el: Τίτλος για προσβασιμότητα

en: Unit
el: Μονάδα

en: Icon block with more options and styles.
el: Εικόνα εικονιδίου με περισσότερες επιλογές και στυλ.

en: icon
el: εικονίδιο

en: advanced icon
el: προηγμένο εικονίδιο

en: Advanced Image
el: Προηγμένη εικόνα

en: Change image
el: Αλλαγή εικόνας

en: Remove image
el: Αφαίρεση εικόνας

en: Enter URL…
el: Εισάγετε URL…

en: Open link in new tab
el: Άνοιγμα συνδέσμου σε νέα καρτέλα

en: Focal Point Picker
el: Επιλογέας εστιακού σημείου

en: Overlay opacity default
el: Προεπιλεγμένη διαφάνεια επικάλυψης

en: Overlay opacity hover
el: Διαφάνεια επικάλυψης κατά την αιώρηση

en: Open media library
el: Άνοιγμα βιβλιοθήκης πολυμέσων

en: Enter title…
el: Εισάγετε τίτλο…

en: Enter subtitle…
el: Εισάγετε υπότιτλο…

en: Image/photo block with more options and styles.
el: Μπλοκ εικόνας/φωτογραφίας με περισσότερες επιλογές και στυλ.

en: image
el: εικόνα

en: advanced image
el: προηγμένη εικόνα

en: photo
el: φωτογραφία

en: box
el: κουτί

en: Checkmark 2
el: Έλεγχος 2

en: Checkmark 3
el: Έλεγχος 3

en: Minus 2
el: Μείον 2

en: Plus 2
el: Συν 2

en: Arrow right
el: Βέλος δεξιά

en: Arrow right 2
el: Βέλος δεξιά 2

en: X Cross 2
el: Χ διασταύρωση 2

en: Info 2
el: Πληροφορίες 2

en: Advanced List
el: Προηγμένη Λίστα

en: Refresh this list when it conflict with other lists styles
el: Ανανεώστε αυτή τη λίστα όταν συγκρούεται με άλλες λίστες στυλ

en: List icon
el: Εικονίδιο λίστας

en: Icon size
el: Μέγεθος εικονιδίου

en: Line height
el: Ύψος γραμμής

en: List block with custom icons and styles.
el: Μπλοκ λίστας με προσαρμοσμένα εικονίδια και στυλ.

en: advanced list
el: προηγμένη λίστα

en: List item
el: Στοιχείο λίστας

en: Type a list item
el: Πληκτρολογήστε ένα στοιχείο λίστας

en: List item - PublishPress
el: Στοιχείο λίστας - PublishPress

en: Insert a list item inside List block.
el: Εισαγάγετε ένα στοιχείο λίστας μέσα στο μπλοκ λίστας.

en: At least 1 row of current section must present.
el: Πρέπει να υπάρχει τουλάχιστον 1 γραμμή της τρέχουσας ενότητας.

en: Cannot select multi cells from difference section!
el: Δεν μπορείτε να επιλέξετε πολλαπλά κελιά από διαφορετική ενότητα!

en: Advanced Table
el: Προηγμένος πίνακας

en: Column Count
el: Αριθμός στηλών

en: Row Count
el: Αριθμός γραμμών

en: Create
el: Δημιουργία

en: Hint: Hold CTRL key for multi cells selection. Hold SHIFT key for range cells selection.
el: Υπόδειξη: Πατήστε το πλήκτρο CTRL για επιλογή πολλαπλών κελιών. Πατήστε το πλήκτρο SHIFT για επιλογή περιοχής κελιών.

en: Add Row Before
el: Προσθήκη γραμμής πριν

en: Add Row After
el: Προσθήκη γραμμής μετά

en: Delete Row
el: Διαγραφή γραμμής

en: Add Column Before
el: Προσθήκη στήλης πριν

en: Add Column After
el: Προσθήκη στήλης μετά

en: Delete Column
el: Διαγραφή Στήλης

en: Split Merged Cells
el: Διαχωρισμός Συνδυασμένων Κελιών

en: Merge Cells
el: Συνδυασμός Κελιών

en: Border Top
el: Περίγραμμα Κάτω

en: Border Right
el: Περίγραμμα Δεξιά

en: Border Bottom
el: Περίγραμμα Κάτω

en: Border Left
el: Περίγραμμα Αριστερά

en: Border All
el: Περίγραμμα Όλα

en: Border None
el: Περίγραμμα Κανένα

en: Border Vertical
el: Περίγραμμα Κατακόρυφο

en: Border Horizontal
el: Περίγραμμα Οριζόντιο

en: Border Inner
el: Περίγραμμα Εσωτερικό

en: Border Outer
el: Περίγραμμα Εξωτερικό

en: Align left
el: Στοίχιση Αριστερά

en: Align center
el: Στοίχιση Κέντρο

en: Align right
el: Στοίχιση Δεξιά

en: Align justify
el: Στοίχιση Δικαιολογημένη

en: Align top
el: Στοίχιση Πάνω

en: Align middle
el: Στοίχιση Μέση

en: Align bottom
el: Στοίχιση Κάτω

en: Edit Table
el: Επεξεργασία Πίνακα

en: Refresh table (Use this after using undo or redo)
el: Ανανέωση πίνακα (Χρησιμοποιήστε αυτό μετά τη χρήση αναίρεσης ή επαναφοράς)

en: Max width (px)
el: Μέγιστο πλάτος (px)

en: Set this to 0 to make max-width is 100%
el: Ορίστε αυτό σε 0 για να κάνετε το μέγιστο πλάτος 100%

en: Fixed width table cells
el: Σταθερά πλάτη κελιών πίνακα

en: Table header
el: Επικεφαλίδα πίνακα

en: Table footer
el: Υποσέλιδο πίνακα

en: Border collapsed
el: Συρραφή περιγράμματος

en: Cell Settings
el: Ρυθμίσεις Κελιού

en: Horizontal Align
el: Οριζόντια Ευθυγράμμιση

en: Table block with more styles and functions.
el: Μπλοκ πίνακα με περισσότερα στυλ και λειτουργίες.

en: table
el: πίνακας

en: advanced table
el: προηγμένος πίνακας

en: cell
el: κελί

en: data
el: δεδομένα

en: Stripes
el: Ράβδοι

en: Tab 1
el: Κατά Tab 1

en: Tab 2
el: Κατά Tab 2

en: Tab 3
el: Κατά Tab 3

en: Tab Header
el: Επικεφαλίδα Tab

en: desktop
el: επιτραπέζιος υπολογιστής

en: tablet
el: ταμπλέτα

en: mobile
el: κινητό

en: Advanced Tabs
el: Προχωρημένες Καρτέλες

en: Tabs Settings
el: Ρυθμίσεις Καρτελών

en: Initial Open Tab
el: Αρχική Ανοιχτή Καρτέλα

en: Tab Colors
el: Χρώματα Καρτελών

en: Active Tab Background Color
el: Χρώμα Φόντου Ενεργής Καρτέλας

en: Active Tab Text Color
el: Χρώμα Κειμένου Ενεργής Καρτέλας

en: Body Colors
el: Χρώματα Σώματος

en: Title…
el: Τίτλος…

en: HTML Anchor
el: HTML Άγκυρα

en: Move back
el: Μετακίνηση πίσω

en: Move forward
el: Μετακίνηση μπροστά

en: Duplicate tab
el: Δημιουργία αντιγράφου καρτέλας

en: Remove tab
el: Αφαίρεση καρτέλας

en: Add tab
el: Προσθήκη καρτέλας

en: Create horizontal or vertical tabs to display your content.
el: Δημιουργήστε οριζόντιες ή κατακόρυφες καρτέλες για να εμφανίσετε το περιεχόμενό σας.

en: tabs
el: καρτέλες

en: advanced tabs
el: προχωρημένες καρτέλες

en: cards
el: κάρτες

en: tab
el: καρτέλα

en: Advanced Video
el: Προηγμένο Βίντεο

en: Change image preview
el: Αλλαγή προεπισκόπησης εικόνας

en: Remove image preview
el: Αφαίρεση προεπισκόπησης εικόνας

en: Open video in light box
el: Άνοιγμα βίντεο σε light box

en: Lightbox offers additional display options.
el: Το Lightbox προσφέρει επιπλέον επιλογές εμφάνισης.

en: Autoplay
el: Αυτόματη αναπαραγωγή

en: Loop
el: Επανάληψη

en: Muted
el: Σιωπηλός

en: Playback Controls
el: Έλεγχοι Αναπαραγωγής

en: Play inline
el: Αναπαραγωγή inline

en: Video preloading
el: Προφόρτωση βίντεο

en: Metadata
el: Μεταδεδομένα

en: Video width
el: Πλάτος βίντεο

en: Video height
el: Ύψος βίντεο

en: Custom height
el: Προσαρμοσμένο ύψος

en: Play Button Color
el: Χρώμα Κουμπιού Αναπαραγωγής

en: Play Button
el: Κουμπί Αναπαραγωγής

en: Play Button Size
el: Μέγεθος κουμπιού αναπαραγωγής

en: Select image preview
el: Επιλέξτε προεπισκόπηση εικόνας

en: Youtube/Vimeo video URL/ID…
el: Διεύθυνση URL/ID βίντεο Youtube/Vimeo…

en: Fetch video content
el: Ανάκτηση περιεχομένου βίντεο

en: Load local video
el: Φόρτωση τοπικού βίντεο

en: Current Video
el: Τρέχον βίντεο

en: Wrong video URL/ID. Please try another.
el: Λάθος διεύθυνση URL/ID βίντεο. Παρακαλώ δοκιμάστε άλλη.

en: Not selected yet.
el: Δεν έχει επιλεγεί ακόμα.

en: Add more options and styles for videos in your Media Library.
el: Προσθέστε περισσότερες επιλογές και στυλ για βίντεο στη Βιβλιοθήκη Πολυμέσων σας.

en: video
el: βίντεο

en: advanced video
el: προχωρημένο βίντεο

en: embed
el: ενσωμάτωση

en: media
el: πολυμέσα

en: One column
el: Μία στήλη

en: Two columns; equal split
el: Δύο στήλες; ίση κατανομή

en: Two columns; two-thirds, one-third split
el: Δύο στήλες; κατανομή δύο τρίτων, ενός τρίτου

en: Two columns; one-third, two-thirds split
el: Δύο στήλες; κατανομή ενός τρίτου, δύο τρίτων

en: Two columns; one-quarter, three-quarters split
el: Δύο στήλες; διαχωρισμός ενός τετάρτου, τριών τετάρτων

en: Two columns; three-quarters, one-quarter split
el: Δύο στήλες; διαχωρισμός τριών τετάρτων, ενός τετάρτου

en: Two columns; one-fifth, four-fifths split
el: Δύο στήλες; διαχωρισμός ενός πέμπτου, τεσσάρων πέμπτων

en: Two columns; four-fifths, one-fifth split
el: Δύο στήλες; διαχωρισμός τεσσάρων πέμπτων, ενός πέμπτου

en: Three columns; equal split
el: Τρεις στήλες; ίσος διαχωρισμός

en: Three columns; wider one-half left column
el: Τρεις στήλες; ευρύτερη η αριστερή στήλη μισού

en: Three columns; wider one-half right column
el: Τρεις στήλες; ευρύτερη η δεξιά στήλη μισού

en: Three columns; wider one-half center column
el: Τρεις στήλες; ευρύτερη η κεντρική στήλη μισού

en: Three columns; wider three-fifths center column
el: Τρεις στήλες; ευρύτερη η κεντρική στήλη τριών πέμπτων

en: Three columns; wider three-fifths left column
el: Τρεις στήλες; ευρύτερη η αριστερή στήλη τριών πέμπτων

en: Three columns; wider three-fifths right column
el: Τρεις στήλες; πιο φαρδιά η στήλη στα δεξιά τριών πέμπτων

en: Three columns; wider four-sixths center column
el: Τρεις στήλες; πιο φαρδιά η στήλη στη μέση τεσσάρων έκτων

en: Four columns; equal split
el: Τέσσερις στήλες; ίση κατανομή

en: Four columns; wider one-half left column
el: Τέσσερις στήλες; πιο φαρδιά η στήλη στα αριστερά του μισού

en: Four columns; wider one-half right column
el: Τέσσερις στήλες; πιο φαρδιά η στήλη στα δεξιά του μισού

en: Four columns; wider two-fifths right column
el: Τέσσερις στήλες; πιο φαρδιά η στήλη στα δεξιά δύο πέμπτων

en: Four columns; wider two-fifths left column
el: Τέσσερις στήλες; πιο φαρδιά η στήλη στα αριστερά δύο πέμπτων

en: Five columns; equal split
el: Πέντε στήλες; ίση κατανομή

en: Six columns; equal split
el: Έξι στήλες; ίση κατανομή

en: Three: 100 - 1/2 - 1/2
el: Τρεις: 100 - 1/2 - 1/2

en: Three: 1/2 - 1/2 - 100
el: Τρεις: 1/2 - 1/2 - 100

en: Four: Two Columns
el: Τέσσερα: Δύο Στήλες

en: Six: Two Columns
el: Έξι: Δύο Στήλες

en: Six: Three Columns
el: Έξι: Τρεις Στήλες

en: Columns Manager
el: Διαχειριστής Στηλών

en: Choose a columns layout
el: Επιλέξτε διάταξη στηλών

en: Vertical Align Top
el: Κάθετη Ευθυγράμμιση Κορυφή

en: Vertical Align Middle
el: Κάθετη Ευθυγράμμιση Μέση

en: Vertical Align Bottom
el: Κάθετη Ευθυγράμμιση Κάτω

en: Inner Columns Full Height
el: Εσωτερικές Στήλες Πλήρους Ύψους

en: Columns Manager
el: Διαχειριστής Στηλών

en: Responsive Settings
el: Ρυθμίσεις Αντίκτυπου

en: Space between columns
el: Χώρος μεταξύ στηλών

en: Collapsed Order RTL
el: Συμπιεσμένη Διάταξη RTL

en:  Padding
el:  Περιθώριο

en:  Margin
el:  Απόσταση

en: If your columns overflow they available space, they will be placed on a new line.
el: Εάν οι στήλες σας υπερβαίνουν τον διαθέσιμο χώρο, θα τοποθετηθούν σε νέα γραμμή.

en: Content Max Height
el: Μέγιστο Ύψος Περιεχομένου

en: Create flexible layouts for your content with advanced options and styles.
el: Δημιουργήστε ευέλικτες διατάξεις για το περιεχόμενό σας με προηγμένες επιλογές και στυλ.

en: columns
el: στήλες

en: columns manager
el: διαχειριστής στηλών

en: row
el: γραμμή

en: layout
el: διάταξη

en: Available:
el: Διαθέσιμο:

en: Set to 0 = auto. This will override predefine layout styles. Recommend for experience users!
el: Ορίστε σε 0 = αυτόματα. Αυτό θα παρακάμψει τις προκαθορισμένες στυλ διάταξης. Συνιστάται για έμπειρους χρήστες!

en: Border radius (px)
el: Ακτίνα περιγράμματος (px)

en:  text alignment
el:  ευθυγράμμιση κειμένου

en: Unit (px)
el: Μονάδα (px)

en: Column in row.
el: Στήλη στη γραμμή.

en: Contact Form
el: Φόρμα Επικοινωνίας

en: We strongly recommend to enable Google reCAPTCHA to avoid spam.
el: Συνιστούμε έντονα να ενεργοποιήσετε το Google reCAPTCHA για να αποφύγετε το spam.

en: You can enable it in Settings
el: Μπορείτε να το ενεργοποιήσετε στις Ρυθμίσεις

en: Email sender
el: Αποστολέας email

en: An email will be sent to the admin email (by default) whenever a contact form is submitted. You can change it in
el: Ένα email θα σταλεί στη διεύθυνση email του διαχειριστή (κατά προεπιλογή) όποτε υποβάλλεται μια φόρμα επικοινωνίας. Μπορείτε να το αλλάξετε στις

en: settings
el: ρυθμίσεις

en: Name input placeholder
el: Placeholder για είσοδο ονόματος

en: Email input placeholder
el: Placeholder για είσοδο email

en: Message input placeholder
el: Placeholder για είσοδο μηνύματος

en: Submit text
el: Κείμενο υποβολής

en: Empty field warning text
el: Κείμενο προειδοποίησης κενών πεδίων

en: Submit success text
el: Κείμενο επιτυχούς υποβολής

en: Background color
el: Χρώμα φόντου

en: Text color
el: Χρώμα κειμένου

en: Border color
el: Χρώμα περιγράμματος

en: Border and Text
el: Περιθώριο και Κείμενο

en: Background
el: Φόντο

en: Button border radius
el: Ακτίνα περιγράμματος κουμπιού

en: Button position
el: Θέση κουμπιού

en: Fastest way to create a contact form for your page.
el: Ταχύτερος τρόπος για να δημιουργήσετε μια φόρμα επαφής για τη σελίδα σας.

en: contact
el: επικοινωνία

en: form
el: φόρμα

en: Block for containing other blocks.
el: Block για τη διατήρηση άλλων blocks.

en: Count Up
el: Αύξηση αριθμού

en: Counter Number Size
el: Μέγεθος αριθμού μετρητή

en: Counter Up Symbol
el: Σύμβολο αύξησης μετρητή

en: After
el: Μετά

en: Before
el: Πριν

en: Use toggle buttons above to define symbol placement before/after the number (toggle on is after).
el: Χρησιμοποιήστε τα κουμπιά εναλλαγής παραπάνω για να ορίσετε τη θέση του συμβόλου πριν/μετά τον αριθμό (η εναλλαγή ενεργοποιημένη είναι μετά).

en: Enter text…
el: Εισάγετε κείμενο…

en: Create an animated display for important numbers.
el: Δημιουργήστε μια κινούμενη εμφάνιση για σημαντικούς αριθμούς.

en: numbers
el: αριθμοί

en: count
el: μέτρηση

en: increase
el: αύξηση

en: Images Slider
el: Κινητήρας εικόνων

en: Image Slider Block
el: Μπλοκ κινητήρα εικόνας

en: No images selected. Adding images to start using this block.
el: Δεν έχουν επιλεγεί εικόνες. Προσθέστε εικόνες για να αρχίσετε να χρησιμοποιείτε αυτό το μπλοκ.

en: Add images
el: Προσθήκη εικόνων

en: Image Settings
el: Ρυθμίσεις Εικόνας

en: Auto height
el: Αυτόματο ύψος

en: Enable RTL
el: Ενεργοποίηση RTL

en: Title
el: Τίτλος

en: Move Left
el: Μετακίνηση Αριστερά

en: Move Right
el: Μετακίνηση Δεξιά

en: Add image
el: Προσθήκη εικόνας

en: Display your images in a slider.
el: Εμφάνιση των εικόνων σας σε ένα slider.

en: slide
el: διαφάνεια

en: gallery
el: γκαλερί

en: photos
el: φωτογραφίες

en: Info Box
el: Πλαίσιο Πληροφοριών

en: Font Size
el: Μέγεθος Γραμματοσειράς

en: info
el: πληροφορίες

en: Click to change logo
el: Κάντε κλικ για να αλλάξετε το λογότυπο

en: Site logo
el: Λογότυπο ιστοσελίδας

en: Text…
el: Κείμενο…

en: Register…
el: Εγγραφή…

en: Welcome text…
el: Κείμενο καλωσορίσματος…

en: Username label…
el: Ετικέτα Ξενοδοχείου…

en: Password label…
el: Ετικέτα Κωδικού πρόσβασης…

en: Remember me…
el: Θυμήσου με…

en: Login…
el: Σύνδεση…

en: Lost password…
el: Χαμένος κωδικός πρόσβασης…

en: Back…
el: Πίσω…

en: Email label…
el: Ετικέτα Email…

en: Login/Register Form
el: Φόρμα Σύνδεσης/Εγγραφής

en: Options
el: Επιλογές

en: Switch View
el: Αλλαγή Προβολής

en: Form State
el: Κατάσταση Φόρμας

en: Initial Form
el: Αρχική Φόρμα

en: Form that show on load.
el: Φόρμα που εμφανίζεται κατά την φόρτωση.

en: Login
el: Σύνδεση

en: Register
el: Εγγραφή

en: Redirect After Login
el: Ανακατεύθυνση μετά τη Σύνδεση

en: Current Page
el: Τρέχουσα Σελίδα

en: Custom redirect link
el: Προσαρμοσμένος σύνδεσμος ανακατεύθυνσης

en: Form Width (px)
el: Πλάτος Φόρμας (px)

en: Show Logo
el: Εμφάνιση Λογοτύπου

en: Logo Width (px)
el: Πλάτος Λογοτύπου (px)

en: Show input field icon
el: Εμφάνιση εικονιδίου πεδίου εισόδου

en: Show register/header link
el: Εμφάνιση συνδέσμου εγγραφής/κεφαλίδας

en: Header color
el: Χρώμα κεφαλίδας

en: Show lost password link
el: Εμφάνιση συνδέσμου για κωδικό πρόσβασης που χάθηκε

en: Input placeholder
el: Εικονίδιο κειμένου/εισόδου

en: Login input placeholder
el: Εικονίδιο εισόδου σύνδεσης

en: Username input placeholder
el: Εικονίδιο εισόδου ονόματος χρήστη

en: Use in register form
el: Χρήση στη φόρμα εγγραφής

en: Text/Input Color
el: Χρώμα Κειμένου/Εισόδου

en: Input background color
el: Χρώμα φόντου εισόδου

en: Input color
el: Χρώμα εισόδου

en: Submit Button Hover
el: Εφέ ποντικιού στο κουμπί υποβολής

en: Hover Colors
el: Χρώματα κατά την επαφή

en: Shadow color
el: Χρώμα σκιάς

en: Registration Form
el: Φόρμα Εγγραφής

en: Registration for your website is currently disabled, enable it in WordPress General settings to use registration form
el: Η εγγραφή για την ιστοσελίδα σας είναι αυτή τη στιγμή απενεργοποιημένη, ενεργοποιήστε την στις Γενικές ρυθμίσεις του WordPress για να χρησιμοποιήσετε τη φόρμα εγγραφής

en: Welcome back
el: Καλώς ήρθατε πίσω

en: Username or Email
el: Όνομα χρήστη ή Email

en: Password
el: Κωδικός πρόσβασης

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Remember me
el: Θυμήσου με

en: LOGIN
el: ΣΥΝΔΕΣΗ

en: REGISTER
el: ΕΓΓΡΑΦΗ

en: Don't have an account?
el: Δεν έχετε λογαριασμό;

en: Register now
el: Εγγραφείτε τώρα

en: Register new account
el: Εγγραφή νέου λογαριασμού

en: Lost your password?
el: Χάσατε τον κωδικό σας;

en: Login and Register - PublishPress
el: Σύνδεση και Εγγραφή - PublishPress

en: Create a login form for your post/page.
el: Δημιουργήστε μια φόρμα σύνδεσης για την ανάρτησή σας/τη σελίδα σας.

en: No matching address found!
el: Δεν βρέθηκε αντίστοιχη διεύθυνση!

en: Map
el: Χάρτης

en: Map settings
el: Ρυθμίσεις χάρτη

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Use Lat/Lng
el: Χρήση Γεωγραφικού πλάτους/Μήκους

en: Enter address…
el: Εισάγετε διεύθυνση…

en: Fetch Location
el: Λήψη Τοποθεσίας

en: Current
el: Τρέχουσα

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Use Address
el: Χρήση Διεύθυνσης

en: Enter latitude…
el: Εισάγετε το πλάτος…

en: Enter longitude…
el: Εισάγετε το μήκος…

en: Zoom level
el: Επίπεδο zoom

en: Marker Icon (27x43 px)
el: Εικονίδιο δείκτη (27x43 px)

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Choose icon
el: Επιλέξτε εικονίδιο

en: Marker icon
el: Εικονίδιο δείκτη

en: Enter custom title…
el: Εισάγετε προσαρμοσμένο τίτλο…

en: Marker description
el: Περιγραφή δείκτη

en: Enter custom description…
el: Εισάγετε προσαρμοσμένη περιγραφή…

en: Open marker tooltip
el: Άνοιγμα tooltip δείκτη

en: Map styles
el: Στυλ χάρτη

en: Custom map style is recommended for experienced users only.
el: Το προσαρμοσμένο στυλ χάρτη συνιστάται μόνο για έμπειρους χρήστες.

en: Standard
el: Τυπικό

en: Custom code
el: Προσαρμοσμένος κώδικας

en: Invalid JSON
el: Μη έγκυρο JSON

en: Paste your custom map styles in json format into the text field. You can create your own map styles by follow one of these links:
el: Επικολλήστε τους προσαρμοσμένους στυλ χάρτη σας σε μορφή json στο πεδίο κειμένου. Μπορείτε να δημιουργήσετε τους δικούς σας στυλ χάρτη ακολουθώντας έναν από αυτούς τους συνδέσμους:

en: Enter your json code here…
el: Εισάγετε τον κώδικα json σας εδώ…

en: No API Key Provided!
el: Δεν παρέχεται API Key!

en: Add Google API Key in Settings
el: Προσθέστε το Google API Key στις Ρυθμίσεις

en: Display a location using Google Maps.
el: Εμφάνιση τοποθεσίας χρησιμοποιώντας το Google Maps.

en: google map
el: χάρτης google

en: location
el: τοποθεσία

en: address
el: διεύθυνση

en: Newsletter
el: Ενημερωτικό Δελτίο

en: Newsletter Settings
el: Ρυθμίσεις Ενημερωτικού Δελτίου

en: Form width (px)
el: Πλάτος Φόρμας (px)

en: First Name input placeholder
el: Placeholder εισαγωγής Ονόματος

en: Last Name input placeholder
el: Placeholder εισαγωγής Επώνυμου

en: First Name
el: Όνομα

en: Last Name
el: Επώνυμο

en: Fastest way to create a newsletter form for your page.
el: Ο γρηγορότερος τρόπος για να δημιουργήσετε μια φόρμα ενημερωτικού δελτίου για τη σελίδα σας.

en: newsletter
el: ενημερωτικό δελτίο

en: Font Weight + Style
el: Βάρος γραμματοσειράς + Στυλ

en: Accordion
el: Ακορντεόν

en: Tabs
el: Κάρτες

en: Content Display
el: Εμφάνιση Περιεχομένου

en: Button
el: Κουμπί

en: Testimonial
el: Μαρτυρία

en: Hide
el: Απόκρυψη

en: The leading post on top, the rest in 2 columns below
el: Η κύρια ανάρτηση πάνω, οι υπόλοιπες σε 2 στήλες από κάτω

en: The leading post on top, the rest in 3 columns below
el: Η κύρια ανάρτηση πάνω, οι υπόλοιπες σε 3 στήλες από κάτω

en: The leading post on top, the rest in 4 columns below
el: Η κύρια ανάρτηση πάνω, οι υπόλοιπες σε 4 στήλες από κάτω

en: The leading post on top, the rest in 5 columns below
el: Η κύρια ανάρτηση πάνω, οι υπόλοιπες σε 5 στήλες από κάτω

en: All posts in 2 columns grid
el: Όλες οι αναρτήσεις σε πλέγμα 2 στηλών

en: All posts in 3 columns grid
el: Όλες οι αναρτήσεις σε πλέγμα 3 στηλών

en: All posts in 4 columns grid
el: Όλες οι αναρτήσεις σε πλέγμα 4 στηλών

en: All posts in 5 columns grid
el: Όλες οι αναρτήσεις σε πλέγμα 5 στηλών

en: The leading post in the left, 1 post in the right
el: Η κύρια ανάρτηση στα αριστερά, 1 ανάρτηση στα δεξιά

en: The leading post in the left, 2 posts in the right
el: Η κύρια ανάρτηση στα αριστερά, 2 αναρτήσεις στα δεξιά

en: The leading post in the left, 3 posts in the right
el: Η κύρια ανάρτηση στα αριστερά, 3 αναρτήσεις στα δεξιά

en: The leading post in the left, 4 posts in the right
el: Η κύρια ανάρτηση στα αριστερά, 4 αναρτήσεις στα δεξιά

en: The leading post in the left, 5 posts in the right
el: Η κύρια ανάρτηση στα αριστερά, 5 αναρτήσεις στα δεξιά

en: The leading post in the right, 1 post in the left
el: Η κύρια ανάρτηση στα δεξιά, 1 ανάρτηση στα αριστερά

en: The leading post in the right, 2 posts in the left
el: Η κύρια ανάρτηση στα δεξιά, 2 αναρτήσεις στα αριστερά

en: The leading post in the right, 3 posts in the left
el: Η κύρια ανάρτηση στα δεξιά, 3 αναρτήσεις στα αριστερά

en: The leading post in the right, 4 posts in the left
el: Η κύρια ανάρτηση στα δεξιά, 4 αναρτήσεις στα αριστερά

en: The leading post in the right, 5 posts in the left
el: Η κύρια ανάρτηση στα δεξιά, 5 αναρτήσεις στα αριστερά

en: The leading post on top, the rest of posts below
el: Η κύρια ανάρτηση στην κορυφή, οι υπόλοιπες αναρτήσεις από κάτω

en: The leading post on top, below 2 columns with 1 post in the left and 1 post in the right
el: Η κύρια ανάρτηση στην κορυφή, από κάτω 2 στήλες με 1 ανάρτηση στα αριστερά και 1 ανάρτηση στα δεξιά

en: The leading post on top, below 2 columns with 1 post in the left and 2 posts in the right
el: Η κύρια ανάρτηση στην κορυφή, από κάτω 2 στήλες με 1 ανάρτηση στα αριστερά και 2 αναρτήσεις στα δεξιά

en: The leading post on top, below 2 columns with 1 post in the left and 3 posts in the right
el: Η κύρια ανάρτηση στην κορυφή, από κάτω 2 στήλες με 1 ανάρτηση στα αριστερά και 3 αναρτήσεις στα δεξιά

en: For all posts
el: Για όλες τις αναρτήσεις

en: For the first post
el: Για την πρώτη ανάρτηση

en: For the first 2 posts
el: Για τις πρώτες 2 αναρτήσεις

en: For the first 3 posts
el: Για τις πρώτες 3 αναρτήσεις

en: For the first 4 posts
el: Για τις πρώτες 4 αναρτήσεις

en: For the first 5 posts
el: Για τις πρώτες 5 αναρτήσεις

en: Slider View Settings
el: Ρυθμίσεις Προβολής Slider

en: Headline
el: Τίτλος

en: Frontpage View Settings
el: Ρυθμίσεις Προβολής Αρχικής Σελίδας

en: Boxed
el: Με πλαίσιο

en: Space between columns and rows
el: Διάστημα μεταξύ στηλών και γραμμών

en: Newspaper View Settings
el: Ρυθμίσεις Προβολής Εφημερίδας

en: Masonry View Settings
el: Ρυθμίσεις Προβολής Μάσονι

en: Post Settings
el: Ρυθμίσεις Δημοσίευσης

en: Post Type
el: post type

en: Filters
el: Φίλτρα

en: To enable filters, clear Advanced Filters > Display these posts only
el: Για να ενεργοποιήσετε τα φίλτρα, καθαρίστε τα Προηγμένα Φίλτρα > Εμφάνιση αυτών των δημοσιεύσεων μόνο

en: Show content with these Categories
el: Εμφάνιση περιεχομένου με αυτές τις Κατηγορίες

en: Show content with these Tags
el: Εμφάνιση περιεχομένου με αυτές τις Ετικέτες

en: Type a tag
el: Πληκτρολογήστε μια ετικέτα

en: Show content with these
el: Εμφάνιση περιεχομένου με αυτές τις

en: Author
el: Συγγραφέας

en: All
el: Όλα

en: Only shows posts written by the user viewing the block
el: Εμφανίζει μόνο τις δημοσιεύσεις που έχουν γραφτεί από τον χρήστη που βλέπει το μπλοκ

en: Exclude current post
el: Εξαίρεση τρέχουσας δημοσίευσης

en: If this post is listed in the block, you can exclude it.
el: Εάν αυτή η δημοσίευση είναι καταχωρημένη στο μπλοκ, μπορείτε να την εξαιρέσετε.

en: Exclude these posts
el: Εξαίρεση αυτών των δημοσιεύσεων

en: Search by title
el: Αναζήτηση κατά τίτλο

en: Offset the first posts
el: Απόκλιση από τις πρώτες δημοσιεύσεις

en: Advanced Filters
el: Προηγμένα Φίλτρα

en: Display these posts only
el: Εμφάνιση αυτών των δημοσιεύσεων μόνο

en: Search Posts
el: Αναζητήστε Δημοσιεύσεις

en: Enter Post IDs
el: Εισάγετε ID Δημοσιεύσεων

en: Enter post IDs separated by commas (e.g., 123, 456, 789)
el: Εισάγετε τα ID των δημοσιεύσεων διαχωρισμένα με κόμματα (π.χ., 123, 456, 789)

en: PublishPress Blocks Pro supports filters for content.
el: Η PublishPress Blocks Pro υποστηρίζει φίλτρα για περιεχόμενο.

en: Display Settings
el: Ρυθμίσεις Εμφάνισης

en: Columns (Tablet)
el: Στήλες (Ταμπλέτα)

en: Columns (Mobile)
el: Στήλες (Κινητό)

en: Display Featured Image
el: Εμφάνιση Εξώφυλλου

en: Enable Placeholder Image
el: Ενεργοποίηση Εικόνας Θέσης

en: If a post doesn't have a featured image, the placeholder image will be displayed instead
el: Εάν μια δημοσίευση δεν έχει εξώφυλλο, θα εμφανίζεται η εικόνα θέσης αντί αυτής

en: Image opacity
el: Αδιαφάνεια εικόνας

en: Display Caption
el: Εμφάνιση Λεζάντας

en: Display Post Author
el: Εμφάνιση Συγγραφέα Δημοσίευσης

en: Display Post Date
el: Εμφάνιση Ημερομηνίας Δημοσίευσης

en: Created Date
el: Ημερομηνία Δημιουργίας

en: Updated Date
el: Ημερομηνία Ενημέρωσης

en: Post Date Format
el: Μορφή Ημερομηνίας Δημοσίευσης

en: Display Post Time
el: Εμφάνιση Ώρας Δημοσίευσης

en: Custom Date Format
el: Προσαρμοσμένη Μορφή Ημερομηνίας

en: e.g., j F (for "9 July")
el: π.χ., j F (για "9 Ιουλίου")

en: Use PHP date format. Leave empty for default.
el: Χρησιμοποιήστε τη μορφή ημερομηνίας PHP. Αφήστε κενό για προεπιλογή.

en: Show Date Prefix
el: Εμφάνιση Προθέματος Ημερομηνίας

en: Absolute Created Date Prefix
el: Απόλυτο Πρόθεμα Δημιουργημένης Ημερομηνίας

en: For absolute dates (e.g., "Posted on 9 July")
el: Για απόλυτες ημερομηνίες (π.χ., "Δημοσιεύθηκε στις 9 Ιουλίου")

en: Absolute Updated Date Prefix
el: Απόλυτο Πρόθεμα Ενημερωμένης Ημερομηνίας

en: For absolute dates (e.g., "Updated on 9 July")
el: Για απόλυτες ημερομηνίες (π.χ., "Ενημερώθηκε στις 9 Ιουλίου")

en: Relative Created Date Prefix
el: Σχετικό Πρόθεμα Δημιουργημένης Ημερομηνίας

en: For relative dates (e.g., "Posted 2 hours ago")
el: Για σχετικές ημερομηνίες (π.χ., "Δημοσιεύθηκε πριν 2 ώρες")

en: Relative Updated Date Prefix
el: Σχετικό Πρόθεμα Ενημερωμένης Ημερομηνίας

en: For relative dates (e.g., "Updated 2 hours ago")
el: Για σχετικές ημερομηνίες (π.χ., "Ενημερώθηκε πριν 2 ώρες")

en: PublishPress Blocks Pro supports changing date prefix, and setting Custom Date Format.
el: Η PublishPress Blocks Pro υποστηρίζει την αλλαγή του προθέματος ημερομηνίας και την ρύθμιση της Προσαρμοσμένης Μορφής Ημερομηνίας.

en: Display Comment Counts
el: Εμφάνιση Μετρήσεων Σχολίων

en: Display Category
el: Εμφάνιση Κατηγορίας

en: Show
el: Εμφάνιση

en: Show & Link
el: Εμφάνιση & Σύνδεσμος

en: Display Tags
el: Εμφάνιση Ετικετών

en: Display these taxonomies
el: Εμφάνιση αυτών των taxonomies

en: Link above taxonomies
el: Σύνδεσμος παραπάνω taxonomies

en: Display Read More Link
el: Εμφάνιση Συνδέσμου Διαβάστε Περισσότερα

en: Read more text
el: Διαβάστε περισσότερα κείμενα

en: Display Post Excerpt
el: Εμφάνιση αποσπάσματος ανάρτησης

en: First Post text as Excerpt
el: Κείμενο πρώτης ανάρτησης ως απόσπασμα

en: Display some part of first text found in post as excerpt.
el: Εμφάνιση μέρους του πρώτου κειμένου που βρέθηκε στην ανάρτηση ως απόσπασμα.

en: Post Text Excerpt length
el: Μήκος αποσπάσματος κειμένου ανάρτησης

en: Text after title
el: Κείμενο μετά τον τίτλο

en: Include text/HTML after title
el: Συμπερίληψη κειμένου/HTML μετά τον τίτλο

en: Text before read more
el: Κείμενο πριν από το διαβάστε περισσότερα

en: Include text/HTML before read more
el: Συμπερίληψη κειμένου/HTML πριν από το διαβάστε περισσότερα

en: Info Section Layout
el: Διάταξη ενότητας πληροφοριών

en: Info Section Order
el: Σειρά ενότητας πληροφοριών

en: Author, Date, Comments
el: Συγγραφέας, Ημερομηνία, Σχόλια

en: Date, Author, Comments
el: Ημερομηνία, Συγγραφέας, Σχόλια

en: Author, Comments, Date
el: Συγγραφέας, Σχόλια, Ημερομηνία

en: Date, Comments, Author
el: Ημερομηνία, Σχόλια, Συγγραφέας

en: Comments, Author, Date
el: Σχόλια, Συγγραφέας, Ημερομηνία

en: Comments, Date, Author
el: Σχόλια, Ημερομηνία, Συγγραφέας

en: Info Separator
el: Διαχωριστής πληροφοριών

en: Space
el: Χώρος

en: Character(s) to separate info items
el: Χαρακτήρας(ες) για διαχωρισμό στοιχείων πληροφοριών

en: Hide Separators
el: Απόκρυψη Διαχωριστικών

en: Remove Date Separator
el: Αφαίρεση Διαχωριστικού Ημερομηνίας

en: Removes the automatic dash before date when not first element
el: Αφαιρεί την αυτόματη παύλα πριν από την ημερομηνία όταν δεν είναι το πρώτο στοιχείο

en: PublishPress Blocks Pro supports reorder of Author, Date, Comments, changing or hidding their separators.
el: Το PublishPress Blocks Pro υποστηρίζει την αναδιάταξη του Συγγραφέα, Ημερομηνίας, Σχολίων, αλλάζοντας ή αποκρύπτοντας τους διαχωριστές τους.

en: Reorder Sections
el: Αναδιάταξη Ενοτήτων

en: Sections order
el: Διαταγή Ενοτήτων

en: When the image in desktop floats next to the content, or is displayed as background, the image order is ignored. Also the image order in mobile can be ignored for some views.
el: Όταν η εικόνα στην επιφάνεια εργασίας επιπλέει δίπλα από το περιεχόμενο ή εμφανίζεται ως φόντο, η διαταγή της εικόνας αγνοείται. Επίσης, η διαταγή της εικόνας σε κινητές συσκευές μπορεί να αγνοηθεί για ορισμένες προβολές.

en: PublishPress Blocks Pro supports reordering the items in the display.
el: Το PublishPress Blocks Pro υποστηρίζει την αναδιάταξη των στοιχείων στην εμφάνιση.

en: Content Display Block
el: Εμφάνιση Περιεχομένου

en: No posts found! Try to change filters or publish posts.
el: Δεν βρέθηκαν αναρτήσεις! Δοκιμάστε να αλλάξετε τα φίλτρα ή να δημοσιεύσετε αναρτήσεις.

en: Grid View
el: Προβολή Πλέγματος

en: List View
el: Προβολή Λίστας

en: Slider View
el: Προβολή Διαφάνειας

en: Frontpage View
el: Προβολή Αρχικής Σελίδας

en: Newspaper View
el: Προβολή Εφημερίδας

en: Masonry View
el: Προβολή Μάζας

en: Post Image
el: Εικόνα Ανάρτησης

en: Content Display - PublishPress
el: Εμφάνιση Περιεχομένου - PublishPress

en: Displays your content in grid, list, slider, frontpage, newspaper, and masonry views with beautiful layouts and styles.
el: Εμφανίζει το περιεχόμενό σας σε πλέγμα, λίστα, διαφάνεια, αρχική σελίδα, εφημερίδα και μάζα με όμορφες διατάξεις και στυλ.

en: recent posts
el: πρόσφατες αναρτήσεις

en: latest posts
el: τελευταίες δημοσιεύσεις

en: posts slide
el: διαφάνεια δημοσιεύσεων

en: posts grid
el: πλέγμα δημοσιεύσεων

en: posts
el: δημοσιεύσεις

en: pages
el: σελίδες

en: Created: Newest to oldest
el: Δημιουργήθηκε: Νεότερες προς παλαιότερες

en: Created: Oldest to newest
el: Δημιουργήθηκε: Παλαιότερες προς νεότερες

note: translators: label for ordering posts by title in ascending order
en: A → Z
el: Α → Ζ

note: translators: label for ordering posts by title in descending order
en: Z → A
el: Ζ → Α

en: Modified: Newest to oldest
el: Τροποποιήθηκε: Νεότερες προς παλαιότερες

en: Modified: Oldest to newest
el: Τροποποιήθηκε: Παλαιότερες προς νεότερες

en: Post ID Descending
el: Ταυτότητα Δημοσίευσης Φθίνουσα

en: Post ID Ascending
el: Ταυτότητα Δημοσίευσης Άνοδος

en: Randomize
el: Τυχαία

en: Comments, decreasing order
el: Σχόλια, φθίνουσα σειρά

en: Comments, increasing order
el: Σχόλια, αύξουσα σειρά

en: Series order
el: Σειρά σειράς

en: Order by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Category
el: Κατηγορία

en: Number of items
el: Αριθμός στοιχείων

en: Search Bar
el: Μπάρα Αναζήτησης

en: Search Bar State
el: Κατάσταση Μπάρας Αναζήτησης

en: Search Icon Settings
el: Ρυθμίσεις Εικονιδίου Αναζήτησης

en: Search icon on the right
el: Εικονίδιο Αναζήτησης στα δεξιά

en: Search icon
el: Εικονίδιο Αναζήτησης

en: Search Input Settings
el: Ρυθμίσεις Εισόδου Αναζήτησης

en: Search placeholder
el: Δηλωτικό Αναζήτησης

en: Search Button Settings
el: Ρυθμίσεις Κουμπιού Αναζήτησης

en: Show submit button
el: Εμφάνιση κουμπιού υποβολής

en: Search button on the left
el: Κουμπί Αναζήτησης στα αριστερά

en: Affect both input and button.
el: Επηρεάζει τόσο την είσοδο όσο και το κουμπί.

en: Search Bar - PublishPress
el: Μπάρα Αναζήτησης - PublishPress

en: Easy to create a search bar for your site.
el: Εύκολο να δημιουργήσετε μια μπάρα αναζήτησης για την ιστοσελίδα σας.

en: Classic
el: Κλασικό

en: Social Links
el: Κοινωνικοί Σύνδεσμοι

en: Add item
el: Προσθήκη αντικειμένου

en: Remove selected item
el: Αφαίρεση επιλεγμένου αντικειμένου

en: Preset Icons
el: Προκαθορισμένα Εικονίδια

en: Type here to search…
el: Πληκτρολογήστε εδώ για αναζήτηση…

en: Custom icon
el: Προσαρμοσμένο εικονίδιο

en: Upload/Choose
el: Ανέβασμα/Επιλογή

en: Preset Icon Color
el: Χρώμα εικονιδίου προεπιλογής

en: Icons settings
el: Ρυθμίσεις εικονιδίων

en: Icon space
el: Χώρος εικονιδίου

en: Social link icon
el: Εικονίδιο κοινωνικού συνδέσμου

en: Social link:
el: Κοινωνικός σύνδεσμος:

en: Enter social link…
el: Εισάγετε κοινωνικό σύνδεσμο…

en: Create a styling display of links to your social media profiles.
el: Δημιουργήστε μια στυλιστική εμφάνιση συνδέσμων προς τα προφίλ σας στα κοινωνικά δίκτυα.

en: social icons
el: κοινωνικά εικονίδια

en: shares
el: κοινές χρήσεις

en: icon link
el: σύνδεσμος εικονιδίου

en: Insert Table of Contents
el: Εισαγωγή Πίνακα Περιεχομένων

en: After manually changing the anchor, remember to refresh Table of Contents block to make the links work!
el: Μετά την αλλαγή του άγκιστρου χειροκίνητα, θυμηθείτε να ανανεώσετε το μπλοκ Πίνακα Περιεχομένων για να λειτουργήσουν οι σύνδεσμοι!

en: Table of Contents
el: Πίνακας Περιεχομένων

en: Your current post/page has no headings. Try add some headings and update this block later
el: Η τρέχουσα δημοσίευση/σελίδα σας δεν έχει τίτλους. Δοκιμάστε να προσθέσετε μερικούς τίτλους και να ενημερώσετε αυτό το μπλοκ αργότερα

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Update Table of Contents
el: Ενημέρωση Πίνακα Περιεχομένων

en: Table of Contents settings
el: Ρυθμίσεις Πίνακα Περιεχομένων

en: Anchor Color
el: Χρώμα Άγκιστρου

en: Show the table of contents of current post/page.
el: Εμφάνιση του πίνακα περιεχομένων της τρέχουσας δημοσίευσης/σελίδας.

en: summary
el: σύνοψη

en: table of content
el: πίνακας περιεχομένων

en: table of contents
el: πίνακας περιεχομένων

en: New Tab
el: Νέα Καρτέλα

en: Enter your content.
el: Εισάγετε το περιεχόμενό σας.

en: Filler text (also placeholder text or dummy text) is text that shares some characteristics of a real written text, but is random or otherwise generated.
el: Κείμενο πλήρωσης (επίσης κείμενο θέσης ή ψευδές κείμενο) είναι κείμενο που μοιράζεται ορισμένα χαρακτηριστικά ενός πραγματικού γραπτού κειμένου, αλλά είναι τυχαίο ή αλλιώς παραγόμενο.

en: Tabs (deprecated) - PublishPress
el: Καρτέλες (παρωχημένο) - PublishPress

en: Testimonial Settings
el: Ρυθμίσεις Μαρτυρίας

en: Slider view
el: Προβολή διαφάνειας

en: Range in Normal view is 1-3, and in Slider view is 4-10.
el: Η εμβέλεια στην κανονική προβολή είναι 1-3, και στην προβολή διαφάνειας είναι 4-10.

en: Items to show
el: Αντικείμενα προς εμφάνιση

en: Items to scroll
el: Αντικείμενα προς κύλιση

en: Slider Settings
el: Ρυθμίσεις Διαφάνειας

en: Center mode
el: Λειτουργία κέντρου

en: Pause on hover
el: Παύση σε κύλιση

en: Auto play
el: Αυτόματη αναπαραγωγή

en: Autoplay speed (ms)
el: Ταχύτητα αυτόματης αναπαραγωγής (ms)

en: Infinite Loop
el: Άπειρη επανάληψη

en: Show dots
el: Εμφάνιση κουκίδων

en: Show arrows
el: Εμφάνιση βελών

en: Arrow size
el: Μέγεθος βέλους

en: Arrow border size
el: Μέγεθος περιγράμματος βέλους

en: Arrow border radius (%)
el: Ακτίνα περιγράμματος βέλους (%)

en: Slider Colors
el: Χρώματα ρυθμιστή

en: Arrow and Border Color
el: Χρώμα βέλους και περιγράμματος

en: Dots Color
el: Χρώμα κουκκίδων

en: Avatar
el: Αβατάρ

en: Display Avatar
el: Εμφάνιση αβατάρ

en: Avatar Colors
el: Χρώματα αβατάρ

en: Avatar Position
el: Θέση αβατάρ

en: right
el: δεξιά

en: Text Colors
el: Χρώματα κειμένου

en: Click to change avatar
el: Κάντε κλικ για να αλλάξετε το αβατάρ

en: Show default avatar
el: Εμφάνιση προεπιλεγμένου αβατάρ

en: Block for creating personal or team/group information.
el: Μπλοκ για τη δημιουργία προσωπικών ή ομαδικών πληροφοριών.

en: testimonial
el: μαρτυρία

en: personal
el: προσωπικό

en: about
el: σχετικά

en: Normal View
el: Κανονική προβολή

en: Woo Products
el: Προϊόντα Woo

en: Products Settings
el: Ρυθμίσεις προϊόντων

en: Product Status
el: Κατάσταση προϊόντος

en: Featured
el: Επιλεγμένα

en: On Sale
el: Σε προσφορά

en: Selected
el: Επιλεγμένο

en: Order
el: Παραγγελία

en: Newest to oldest
el: Πιο καινούργια προς πιο παλιά

en: Oldest to newest
el: Πιο παλιά προς πιο καινούργια

en: Price: high to low
el: Τιμή: από υψηλή σε χαμηλή

en: Price: low to high
el: Τιμή: από χαμηλή σε υψηλή

en: Highest Rating first
el: Υψηλότερη αξιολόγηση πρώτα

en: Most sale first
el: Περισσότερες πωλήσεις πρώτα

en: Title: Alphabetical
el: Τίτλος: Αλφαβητικά

en: Title: Alphabetical reversed
el: Τίτλος: Αντίστροφα αλφαβητικά

en: Add to cart
el: Προσθήκη στο καλάθι

en: No products found.
el: Δεν βρέθηκαν προϊόντα.

en: Loading
el: Φόρτωση

en: Woo Products Block
el: Μπλοκ προϊόντων Woo

en: WooCommerce has not been detected, make sure WooCommerce is installed and activated.
el: Δεν ανιχνεύθηκε το WooCommerce, βεβαιωθείτε ότι το WooCommerce είναι εγκατεστημένο και ενεργοποιημένο.

en: Try again
el: Δοκιμάστε ξανά

en: Listing your products in a easy way.
el: Καταχώρηση των προϊόντων σας με εύκολο τρόπο.

en: products list
el: λίστα προϊόντων

en: price list
el: λίστα τιμών

en: Select a block style
el: Επιλέξτε στυλ μπλοκ

en: Block styles
el: Στυλ μπλοκ

en: This option let you add custom styles for the current block.
el: Αυτή η επιλογή σας επιτρέπει να προσθέσετε προσαρμοσμένα στυλ για το τρέχον μπλοκ.

en: PublishPress Blocks Settings
el: Ρυθμίσεις PublishPress Blocks

en: Inherit from global settings
el: Κληρονομήστε από τις παγκόσμιες ρυθμίσεις

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: Original
el: Αρχικό

en: These settings will override the PublishPress Blocks global settings.
el: Αυτές οι ρυθμίσεις θα παρακάμψουν τις παγκόσμιες ρυθμίσεις του PublishPress Blocks.

en: Editor width
el: Πλάτος επεξεργαστή

en: Change your editor width
el: Αλλάξτε το πλάτος του επεξεργαστή σας

en: Columns Visual Guide
el: Οπτικός οδηγός στηλών

en: Border to materialize PublishPress Blocks Column block
el: Περίγραμμα για να υλοποιηθεί η στήλη του PublishPress Blocks

en: You need to fill all fields!
el: Πρέπει να συμπληρώσετε όλα τα πεδία!

en: Email is valid.
el: Το email είναι έγκυρο.

en: Use a valid email address!
el: Χρησιμοποιήστε μια έγκυρη διεύθυνση email!

en: Submitted with success!
el: Υποβλήθηκε με επιτυχία!

en: Theme Settings
el: Ρυθμίσεις Θέματος

en: Preset
el: Προκαθορισμένο

en: Selecting or resetting a preset will override your current design configuration.
el: Επιλέγοντας ή επαναφέροντας μια προκαθορισμένη ρύθμιση θα αντικαταστήσει τη τρέχουσα διαμόρφωση σχεδίασής σας.

en: PublishPress Blocks Pro supports several pre-built designs for accordions.
el: Το PublishPress Blocks Pro υποστηρίζει πολλές προ-κατασκευασμένες σχεδίες για ακορντεόν.

en: PublishPress Blocks Pro supports Google Fonts in accordions.
el: Το PublishPress Blocks Pro υποστηρίζει Γραμματοσειρές Google σε ακορντεόν.

en: PublishPress Blocks Pro supports Google Fonts in buttons.
el: Το PublishPress Blocks Pro υποστηρίζει Γραμματοσειρές Google σε κουμπιά.

en: Link rel
el: Σύνδεσμος rel

en: PublishPress Blocks Pro includes nofollow and noreferrer support.
el: Το PublishPress Blocks Pro περιλαμβάνει υποστήριξη nofollow και noreferrer.

en: Font Settings
el: Ρυθμίσεις γραμματοσειράς

en: Force styling
el: Επιβολή στυλ

en: This adds !important to CSS in frontend to avoid your font being overridden
el: Αυτό προσθέτει !important στο CSS στο frontend για να αποφευχθεί η αντικατάσταση της γραμματοσειράς σας

en: PublishPress Blocks Pro supports Google Fonts for paragraphs and headings.
el: Το PublishPress Blocks Pro υποστηρίζει Γραμματοσειρές Google για παραγράφους και επικεφαλίδες.

en: PublishPress Blocks Pro support Text alignment for Count Up block.
el: Το PublishPress Blocks Pro υποστηρίζει Ευθυγράμμιση κειμένου για το μπλοκ Count Up.

en: Header & Description
el: Επικεφαλίδα & Περιγραφή

en: Header size
el: Μέγεθος επικεφαλίδας

en: Description size
el: Μέγεθος περιγραφής

en: PublishPress Blocks Pro supports Custom header and description size for Count Up block.
el: Το PublishPress Blocks Pro υποστηρίζει προσαρμοσμένο μέγεθος επικεφαλίδας και περιγραφής για το μπλοκ Count Up.

en: Want more features in your %s blocks?
el: Θέλετε περισσότερες δυνατότητες στα μπλοκ %s σας;

en: PublishPress Blocks Pro supports different heading sizes for the image text.
el: Το PublishPress Blocks Pro υποστηρίζει διαφορετικά μεγέθη επικεφαλίδων για το κείμενο εικόνας.

en: Autoplay Speed
el: Ταχύτητα αυτόματης αναπαραγωγής

en: Change interval between slides in miliseconds.
el: Αλλάξτε το διάστημα μεταξύ των διαφανειών σε χιλιοστά του δευτερολέπτου.

en: PublishPress Blocks Pro supports AutoPlay and custom speed for slides.
el: Το PublishPress Blocks Pro υποστηρίζει την Αυτόματη Αναπαραγωγή και την προσαρμοσμένη ταχύτητα για τις διαφάνειες.

en: Tag
el: Ετικέτα

en: Disable this if you want to include the Title as alt attribute without displaying the title over the image.
el: Απενεργοποιήστε αυτό αν θέλετε να συμπεριλάβετε τον Τίτλο ως εναλλακτικό χαρακτηριστικό χωρίς να εμφανίζεται ο τίτλος πάνω στην εικόνα.

en: PublishPress Blocks Pro supports multiple style options for slide titles.
el: Το PublishPress Blocks Pro υποστηρίζει πολλές επιλογές στυλ για τους τίτλους των διαφανειών.

en: PublishPress Blocks Pro supports multiple style options for slide text.
el: Το PublishPress Blocks Pro υποστηρίζει πολλές επιλογές στυλ για το κείμενο των διαφανειών.

en: PublishPress Blocks Pro supports custom colors for the list text.
el: Το PublishPress Blocks Pro υποστηρίζει προσαρμοσμένα χρώματα για το κείμενο της λίστας.

en: Slider View Autoplay
el: Αυτόματη Αναπαραγωγή Προβολής Διαφάνειας

en: PublishPress Blocks Pro supports autoplay speed control for the slider view.
el: Το PublishPress Blocks Pro υποστηρίζει έλεγχο ταχύτητας αυτόματης αναπαραγωγής για την προβολή διαφάνειας.

en: Line height (em)
el: Ύψος γραμμής (em)

en: Color (hover)
el: Χρώμα (hover)

en: PublishPress Blocks Pro supports multiple style options for the content display.
el: Το PublishPress Blocks Pro υποστηρίζει πολλές επιλογές στυλ για την εμφάνιση περιεχομένου.

en: Featured Image
el: Επιλεγμένη Εικόνα

en: Custom image size
el: Προσαρμοσμένο μέγεθος εικόνας

en: auto
el: αυτόματα

en: Image width
el: Πλάτος εικόνας

en: Uncheck "auto" to set a custom width
el: Απενεργοποιήστε το "αυτόματα" για να ορίσετε ένα προσαρμοσμένο πλάτος

en: Image height
el: Ύψος εικόνας

en: Uncheck "auto" to set a custom height
el: Απενεργοποιήστε το "αυτόματα" για να ορίσετε ένα προσαρμοσμένο ύψος

en: Force custom size
el: Επιβολή προσαρμοσμένου μεγέθους

en: This adds !important to CSS in frontend to avoid custom size being overridden. Disable if breaks the layout.
el: Αυτό προσθέτει !important στο CSS στο frontend για να αποτρέψει την αντικατάσταση του προσαρμοσμένου μεγέθους. Απενεργοποιήστε το αν σπάει τη διάταξη.

en: PublishPress Blocks Pro supports custom image options.
el: Το PublishPress Blocks Pro υποστηρίζει προσαρμοσμένες επιλογές εικόνας.

en: PublishPress Blocks Pro supports multiple style options for the info display.
el: Το PublishPress Blocks Pro υποστηρίζει πολλές επιλογές στυλ για την εμφάνιση πληροφοριών.

en: Color for links
el: Χρώμα για συνδέσμους

en: Color for links (hover)
el: Χρώμα για συνδέσμους (hover)

en: Tags and Categories
el: Ετικέτες και Κατηγορίες

en: PublishPress Blocks Pro supports multiple style options for the taxonomy display.
el: Το PublishPress Blocks Pro υποστηρίζει πολλές επιλογές στυλ για την εμφάνιση της taxonomy.

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Read more link
el: Σύνδεσμος για περισσότερα

en: Text Decoration (hover)
el: Διακόσμηση Κειμένου (hover)

en: Text Color (hover)
el: Χρώμα Κειμένου (hover)

en: Background Color (hover)
el: Χρώμα Φόντου (hover)

en: PublishPress Blocks Pro supports multiple style options for the read more display.
el: Το PublishPress Blocks Pro υποστηρίζει πολλές επιλογές στυλ για την εμφάνιση του "διαβάστε περισσότερα".

en: Border Color (hover)
el: Χρώμα Περιγράμματος (hover)

en: Enable padding
el: Ενεργοποίηση περιθωρίου

en: PublishPress Blocks Pro supports several pre-built designs for tabs.
el: Το PublishPress Blocks Pro υποστηρίζει αρκετά προ-κατασκευασμένα σχέδια για καρτέλες.

en: Spacing below
el: Κενό από κάτω

en: You can set a negative spacing below that depends on border width
el: Μπορείτε να ορίσετε ένα αρνητικό κενό από κάτω που εξαρτάται από το πλάτος του περιγράμματος

en: Spacing on the right
el: Κενό στα δεξιά

en: PublishPress Blocks Pro supports Google Fonts in tabs.
el: Το PublishPress Blocks Pro υποστηρίζει τις γραμματοσειρές Google στις καρτέλες.

en: PublishPress Blocks Pro supports text alignment for testimonials.
el: Το PublishPress Blocks Pro υποστηρίζει την ευθυγράμμιση κειμένου για μαρτυρίες.

en: PublishPress Blocks Pro supports custom sizes for names, job positions, and descriptions.
el: Το PublishPress Blocks Pro υποστηρίζει προσαρμοσμένα μεγέθη για ονόματα, θέσεις εργασίας και περιγραφές.

en: Changes saved!
el: Αλλαγές αποθηκεύτηκαν!

en:  Error: changes can't be saved.
el: Σφάλμα: οι αλλαγές δεν μπορούν να αποθηκευτούν.

en: Edit block
el: Επεξεργασία μπλοκ

en: default config
el: προεπιλεγμένη διαμόρφωση

en: Schedule #%d
el: Πρόγραμμα #%d

en: Now
el: Τώρα

en: Start showing
el: Ξεκινήστε την εμφάνιση

en: Never
el: Ποτέ

en: Stop showing
el: Σταματήστε την εμφάνιση

en: Recurring
el: Επαναλαμβανόμενο

en: If Recurring is enabled, this block will be displayed every year between the selected dates.
el: Εάν είναι ενεργοποιημένο το Επαναλαμβανόμενο, αυτό το μπλοκ θα εμφανίζεται κάθε χρόνο μεταξύ των επιλεγμένων ημερομηνιών.

en: On these days (optional)
el: Σε αυτές τις ημέρες (προαιρετικό)

en: Between these times (optional)
el: Μεταξύ αυτών των ωρών (προαιρετικό)

en: From
el: Από

en: To
el: Έως

en: "To" time should be after "From" time!
el: "Η ώρα "Έως" πρέπει να είναι μετά την ώρα "Από"!

en: Timezone
el: Ζώνη ώρας

en: All %s terms
el: Όροι %s

en: Selected %s terms
el: Επιλεγμένοι όροι %s

en: WordPress settings timezone
el: Ρυθμίσεις WordPress ζώνης ώρας

en: Choose when to start showing and/or stop showing this block.
el: Επιλέξτε πότε να αρχίσετε να εμφανίζετε και/ή να σταματήσετε να εμφανίζετε αυτό το μπλοκ.

en: Add Another Schedule
el: Προσθήκη άλλου προγράμματος

en: Choose which users can see this block.
el: Επιλέξτε ποιοι χρήστες μπορούν να δουν αυτό το μπλοκ.

en: Show to everyone
el: Εμφάνιση σε όλους

en: Hide from everyone
el: Απόκρυψη από όλους

en: Show to logged in users
el: Εμφάνιση σε συνδεδεμένους χρήστες

en: Show to logged out users
el: Εμφάνιση σε αποσυνδεδεμένους χρήστες

en: Show to the selected user roles
el: Εμφάνιση στους επιλεγμένους ρόλους χρηστών

en: Hide from the selected user roles
el: Απόκρυψη από τους επιλεγμένους ρόλους χρηστών

en: Select user roles
el: Επιλέξτε ρόλους χρηστών

en: Please select at least one user role.
el: Παρακαλώ επιλέξτε τουλάχιστον έναν ρόλο χρήστη.

en: Set minimum and maximum screen widths for this block to display.
el: Ορίστε ελάχιστο και μέγιστο πλάτος οθόνης για να εμφανιστεί αυτό το μπλοκ.

en: Minimum width (px)
el: Ελάχιστο πλάτος (px)

en: No minimum
el: Όχι ελάχιστο

en: Maximum width (px)
el: Μέγιστο πλάτος (px)

en: No maximum
el: Όχι μέγιστο

en: Choose which devices this block should be visible on.
el: Επιλέξτε σε ποιες συσκευές θα είναι ορατό αυτό το μπλοκ.

en: Desktop
el: Επιτραπέζιος υπολογιστής

en: Tablet
el: Ταμπλέτα

en: Mobile
el: Κινητό

en: Browser
el: Περιηγητής

en: Choose which browsers can see this block.
el: Επιλέξτε ποιους περιηγητές μπορούν να δουν αυτό το μπλοκ.

en: Select Browsers
el: Επιλογή Περιηγητών

en: Search browsers
el: Αναζητήστε περιηγητές

en: Approach
el: Προσέγγιση

en: Show to selected browsers
el: Εμφάνιση στους επιλεγμένους περιηγητές

en: Hide from selected browsers
el: Απόκρυψη από τους επιλεγμένους περιηγητές

en: Choose which operating systems can see this block.
el: Επιλέξτε ποια λειτουργικά συστήματα μπορούν να δουν αυτό το μπλοκ.

en: Select Operating Systems
el: Επιλογή Λειτουργικών Συστημάτων

en: Search operating systems
el: Αναζητήστε λειτουργικά συστήματα

en: Show to selected OS
el: Εμφάνιση στους επιλεγμένους ΛΣ

en: Hide from selected OS
el: Απόκρυψη από τους επιλεγμένους ΛΣ

en: Show or hide block based on cookie values.
el: Εμφάνιση ή απόκρυψη του μπλοκ με βάση τις τιμές cookie.

en: Cookie Name
el: Όνομα Cookie

en: Condition
el: Συνθήκη

en: Value
el: Τιμή

en: Show block when condition matches
el: Εμφάνιση μπλοκ όταν η συνθήκη ταιριάζει

en: Hide block when condition matches
el: Απόκρυψη μπλοκ όταν η συνθήκη ταιριάζει

en: Show or hide block based on user meta values.
el: Εμφάνιση ή απόκρυψη μπλοκ με βάση τις μεταδεδομένες τιμές του χρήστη.

en: Meta Key
el: Κλειδί Μεταδεδομένων

en: Show or hide block based on post meta values.
el: Εμφάνιση ή απόκρυψη μπλοκ με βάση τις μεταδεδομένες τιμές της ανάρτησης.

en: Show or hide block based on URL query parameters.
el: Εμφάνιση ή απόκρυψη μπλοκ με βάση τις παραμέτρους ερωτήματος URL.

en: Query Parameters
el: Παράμετροι Ερωτήματος

en: Enter query parameter names, one per line
el: Εισάγετε ονόματα παραμέτρων ερωτήματος, μία ανά γραμμή

en: Logic
el: Λογική

en: All parameters must be present
el: Όλες οι παράμετροι πρέπει να είναι παρούσες

en: Any parameter must be present
el: Οποιαδήποτε παράμετρος πρέπει να είναι παρούσα

en: Show or hide block based on user capabilities.
el: Εμφάνιση ή απόκρυψη μπλοκ με βάση τις δυνατότητες του χρήστη.

en: Select Capabilities
el: Επιλογή Δυνατοτήτων

en: Search capabilities
el: Αναζήτηση δυνατοτήτων

en: Show to users with selected capabilities
el: Εμφάνιση στους χρήστες με επιλεγμένες δυνατότητες

en: Hide from users with selected capabilities
el: Απόκρυψη από τους χρήστες με επιλεγμένες δυνατότητες

en: Show for selected terms
el: Εμφάνιση για επιλεγμένους όρους

en: Hide for selected terms
el: Απόκρυψη για επιλεγμένους όρους

en: Select taxonomies
el: Επιλέξτε taxonomies

en: Search taxonomies
el: Αναζητήστε taxonomies

en: Filter terms
el: Φιλτράρετε όρους

en: Search terms
el: Αναζητήστε όρους

en: Use this filter to apply only to some terms.
el: Χρησιμοποιήστε αυτό το φίλτρο για να εφαρμοστεί μόνο σε ορισμένους όρους.

en: Choose in which pages this block can be displayed.
el: Επιλέξτε σε ποιες σελίδες μπορεί να εμφανιστεί αυτό το μπλοκ.

en: Show on the selected pages
el: Εμφάνιση στις επιλεγμένες σελίδες

en: Hide on the selected pages
el: Απόκρυψη στις επιλεγμένες σελίδες

en: Select pages
el: Επιλέξτε σελίδες

en: Manage Presets
el: Διαχείριση Προεπιλογών

en: Select Presets
el: Επιλέξτε Προεπιλογές

en: Search presets
el: Αναζητήστε προεπιλογές

en: Preset Logic
el: Λογική Προεπιλογών

en: Show if ANY preset matches
el: Εμφάνιση αν ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ μία προεπιλογή ταιριάζει

en: Show if ALL presets match
el: Εμφάνιση αν ΟΛΕΣ οι προεπιλογές ταιριάζουν

en: Custom Rules
el: Προσαρμοσμένοι Κανόνες

en: Failed to create sample presets
el: Αποτυχία δημιουργίας δειγματικών προεπιλογών

en: Failed to load presets
el: Αποτυχία φόρτωσης προεπιλογών

en: User Roles
el: Ρόλοι Χρηστών

en: Page
el: Σελίδα

en: Never modified
el: Ποτέ δεν έχει τροποποιηθεί

en: Invalid date
el: Μη έγκυρη ημερομηνία

en: No presets yet
el: Δεν υπάρχουν προκαθορισμένα ακόμη

en: You have not created any preset.
el: Δεν έχετε δημιουργήσει κανένα προκαθορισμένο.

en: Preset Title
el: Τίτλος Προκαθορισμένου

en: Enter preset name
el: Εισάγετε το όνομα του προκαθορισμένου

en: Control Sets
el: Σύνολα Ελέγχου

en: Show the block if any control set applies. Each set can contain multiple rules.
el: Εμφανίστε το μπλοκ αν ισχύει κάποιο σύνολο ελέγχου. Κάθε σύνολο μπορεί να περιέχει πολλούς κανόνες.

en: Add Control Set
el: Προσθήκη Συνόλου Ελέγχου

en: Deleting...
el: Διαγραφή...

en: Delete Preset
el: Διαγραφή Προκαθορισμένου

en: Are you sure you want to delete preset?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε το προκαθορισμένο;

en: Yes, Delete Preset.
el: Ναι, Διαγράψτε το Προκαθορισμένο.

en: No, Cancel
el: Όχι, Ακύρωση

en: No, Cancel.
el: Όχι, Ακύρωση.

en: Saving...
el: Αποθήκευση...

en: Save Preset
el: Αποθήκευση Προκαθορισμένου

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Control Set
el: Σύνολο Ελέγχου

en: Show the block if any rule applies. Rules are evaluated with AND logic.
el: Εμφανίστε το μπλοκ αν ισχύει κάποιος κανόνας. Οι κανόνες αξιολογούνται με λογική ΚΑΙ.

en: Add Rule
el: Προσθήκη Κανόνα

en: Delete Set
el: Διαγραφή Συνόλου

en: Are you sure you want to delete set?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε το σύνολο;

en: Yes, Delete Set.
el: Ναι, Διαγραφή Συνόλου.

en: AND
el: ΚΑΙ

en: No rules added yet. Add rules to define when this block should be visible.
el: Δεν έχουν προστεθεί κανόνες ακόμη. Προσθέστε κανόνες για να καθορίσετε πότε θα πρέπει να είναι ορατό αυτό το μπλοκ.

en: Remove Rule
el: Αφαίρεση Κανόνα

en: Are you sure you want to remove rule?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να αφαιρέσετε τον κανόνα;

en: Yes, Remove Rule.
el: Ναι, Αφαίρεση Κανόνα.

en: Configuration for this rule type is missing.
el: Λείπει η ρύθμιση για αυτόν τον τύπο κανόνα.

en: Show to selected user roles
el: Εμφάνιση στους επιλεγμένους ρόλους χρηστών

en: Hide from selected user roles
el: Απόκρυψη από τους επιλεγμένους ρόλους χρηστών

en: Search roles
el: Αναζήτηση ρόλων

en: Show when condition matches
el: Εμφάνιση όταν η συνθήκη ταιριάζει

en: Hide when condition matches
el: Απόκρυψη όταν η συνθήκη ταιριάζει

en: Select Archive Types
el: Επιλογή Τύπων Αρχείων

en: Search archive types
el: Αναζήτηση τύπων αρχείων

en: Show on selected archives
el: Εμφάνιση σε επιλεγμένα αρχεία

en: Hide from selected archives
el: Απόκρυψη από τα επιλεγμένα αρχεία

en: Select Pages
el: Επιλογή Σελίδων

en: Search pages
el: Αναζήτηση σελίδων

en: Show on selected pages
el: Εμφάνιση στις επιλεγμένες σελίδες

en: Hide from selected pages
el: Απόκρυψη από τις επιλεγμένες σελίδες

en: Category Archives
el: Αρχεία Κατηγορίας

en: Tag Archives
el: Αρχεία Ετικετών

en: Date Archives
el: Αρχεία Ημερομηνίας

en: Author Archives
el: Αρχεία Συγγραφέα

en: Edit Cancelled
el: Επεξεργασία Ακυρώθηκε

en: Edit cancelled. Select another preset to edit or create a new one.
el: Η επεξεργασία ακυρώθηκε. Επιλέξτε ένα άλλο προεπιλεγμένο για επεξεργασία ή δημιουργήστε ένα νέο.

en: Preset Saved!
el: Η προεπιλογή αποθηκεύτηκε!

en: Preset saved successfully! Choose another preset to edit or create a new one.
el: Η προεπιλογή αποθηκεύτηκε με επιτυχία! Επιλέξτε μια άλλη προεπιλογή για επεξεργασία ή δημιουργήστε μια νέα.

en: Preset Deleted
el: Η προεπιλογή διαγράφηκε

en: Preset deleted. Select another preset to edit or create a new one.
el: Η προεπιλογή διαγράφηκε. Επιλέξτε μια άλλη προεπιλογή για επεξεργασία ή δημιουργήστε μια νέα.

en: Action Completed
el: Η ενέργεια ολοκληρώθηκε

en: Operation completed. You can continue editing presets or create new ones.
el: Η λειτουργία ολοκληρώθηκε. Μπορείτε να συνεχίσετε την επεξεργασία προεπιλογών ή να δημιουργήσετε νέες.

en: Select a Preset to Edit
el: Επιλέξτε μια προεπιλογή για επεξεργασία

en: Choose a preset from the list to edit its rules, or create a new preset to get started.
el: Επιλέξτε μια προεπιλογή από τη λίστα για να επεξεργαστείτε τους κανόνες της ή δημιουργήστε μια νέα προεπιλογή για να ξεκινήσετε.

en: No Presets Yet
el: Δεν υπάρχουν προεπιλογές ακόμα

en: Create your first preset to start managing block visibility rules.
el: Δημιουργήστε την πρώτη σας προεπιλογή για να αρχίσετε να διαχειρίζεστε τους κανόνες ορατότητας μπλοκ.

en: Samples Created!
el: Δείγματα Δημιουργήθηκαν!

en: Preset samples created successfully! Choose a preset to edit or create a new one.
el: Οι πρότυπες δειγματοληψίες δημιουργήθηκαν με επιτυχία! Επιλέξτε ένα πρότυπο για να το επεξεργαστείτε ή δημιουργήστε ένα νέο.

en: Manage Your Presets
el: Διαχείριση Προτύπων

en: Select a preset to edit or create a new one to control block visibility.
el: Επιλέξτε ένα πρότυπο για να το επεξεργαστείτε ή δημιουργήστε ένα νέο για να ελέγξετε την ορατότητα των μπλοκ.

en: Create New Preset
el: Δημιουργία Νέου Προτύπου

en: Generate Samples
el: Δημιουργία Δειγμάτων

en: Total Presets
el: Συνολικά Πρότυπα

en: Rules Created
el: Κανόνες Δημιουργήθηκαν

en: Conditional Visibility
el: Υποκειμενική Ορατότητα

en: Control when blocks appear based on user roles, devices, schedules, and more
el: Ελέγξτε πότε εμφανίζονται τα μπλοκ με βάση τους ρόλους χρηστών, τις συσκευές, τα προγράμματα και άλλα

en: User Targeting
el: Στοχοθέτηση Χρηστών

en: Show or hide content to specific user roles, logged-in status, or capabilities
el: Εμφάνιση ή απόκρυψη περιεχομένου για συγκεκριμένους ρόλους χρηστών, κατάσταση σύνδεσης ή δυνατότητες

en: Scheduling
el: Προγραμματισμός

en: Set time-based rules to display content only during specific periods
el: Ορίστε κανόνες με βάση τον χρόνο για να εμφανίζεται περιεχόμενο μόνο κατά συγκεκριμένες περιόδους

en: Add New Preset
el: Προσθήκη Νέου Προτύπου

en: Generate Sample Preset
el: Δημιουργία Δείγματος Προτύπου

en: Welcome to Block Control Presets
el: Καλώς ήρθατε στους Ελέγχους Ορατότητας Μπλοκ

en: This screen allows you to create powerful visibility rules for your blocks.
el: Αυτή η οθόνη σας επιτρέπει να δημιουργείτε ισχυρούς κανόνες ορατότητας για τα μπλοκ σας.

en: These preset rules are available when you're writing posts.
el: Αυτοί οι προεπιλεγμένοι κανόνες είναι διαθέσιμοι όταν γράφετε αναρτήσεις.

en: Create Your First Preset
el: Δημιουργήστε το Πρώτο Σας Πρότυπο

en: Generate Sample Presets
el: Δημιουργία Δειγμάτων Προτύπων

en: Block Control Presets
el: Προεπιλογές Ελέγχου Μπλοκ

en: Welcome to Block Usage
el: Καλώς ήρθατε στη Χρήση Μπλοκ

en: This screen allows you to search for and find any usage of blocks on your site.
el: Αυτή η οθόνη σας επιτρέπει να αναζητήσετε και να βρείτε οποιαδήποτε χρήση μπλοκ στον ιστότοπό σας.

en: Blocks Found
el: Μπλοκ που Βρέθηκαν

en: Posts Scanned
el: Αναρτήσεις που Σαρώθηκαν

en: Last Scan
el: Τελευταία Σάρωση

en: Scan Content
el: Σάρωση Περιεχομένου

en: Find all blocks used across your posts, pages, and custom post types
el: Βρείτε όλα τα μπλοκ που χρησιμοποιούνται στις αναρτήσεις, τις σελίδες και τους προσαρμοσμένους τύπους ανάρτησης σας

en: Usage Analytics
el: Αναλύσεις Χρήσης

en: See detailed statistics about block usage and locations
el: Δείτε λεπτομερή στατιστικά σχετικά με τη χρήση μπλοκ και τις τοποθεσίες

en: Quick Navigation
el: Γρήγορη Πλοήγηση

en: Jump directly to posts containing specific blocks for editing
el: Μεταβείτε απευθείας σε αναρτήσεις που περιέχουν συγκεκριμένα μπλοκ για επεξεργασία

en: locations
el: τοποθεσίες

en: instances
el: περιπτώσεις

en: Name:
el: Όνομα:

en: Description:
el: Περιγραφή:

en: Category:
el: Κατηγορία:

en: Locations:
el: Τοποθεσίες:

en: Total instances:
el: Συνολικές περιπτώσεις:

en: Edit Post
el: Επεξεργασία Ανάρτησης

en: View Post
el: Δείτε την ανάρτηση

en: Blocks in this post:
el: Μπλοκ σε αυτή την ανάρτηση:

en: No blocks found in this post.
el: Δεν βρέθηκαν μπλοκ σε αυτή την ανάρτηση.

en: This block was not found in any posts.
el: Αυτό το μπλοκ δεν βρέθηκε σε καμία ανάρτηση.

en: Last scan:
el: Τελευταία σάρωση:

en: No scan history available for this block.
el: Δεν είναι διαθέσιμο ιστορικό σάρωσης για αυτό το μπλοκ.

en: Click the Scan button to check for usage.
el: Κάντε κλικ στο κουμπί Σάρωση για να ελέγξετε τη χρήση.

en: Failed to load data from local storage. Please refresh the page.
el: Αποτυχία φόρτωσης δεδομένων από την τοπική αποθήκευση. Παρακαλώ ανανεώστε τη σελίδα.

en: Initializing scan...
el: Αρχικοποίηση σάρωσης...

en: Processing posts (%1$s/%2$s)
el: Επεξεργασία αναρτήσεων (%1$s/%2$s)

en: Batch scan failed
el: Αποτυχία σάρωσης παρτίδας

en: Scan completed successfully!
el: Η σάρωση ολοκληρώθηκε με επιτυχία!

en: Scan failed:
el: Η σάρωση απέτυχε:

en: Failed to clear data. Please try again.
el: Αποτυχία εκκαθάρισης δεδομένων. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά.

en: Limit Scan to Post Types:
el: Περιορίστε τη σάρωση στους τύπους αναρτήσεων:

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Show Empty Blocks
el: Εμφάνιση κενών μπλοκ

en: Clear All Data
el: Εκκαθάριση όλων των δεδομένων

en: Scan data is stored in your browser to improve performance and handle large datasets. This keeps your WordPress database clean. Click to permanently delete all stored data.
el: Τα δεδομένα σάρωσης αποθηκεύονται στον περιηγητή σας για να βελτιώσουν την απόδοση και να διαχειριστούν μεγάλα σύνολα δεδομένων. Αυτό διατηρεί τη βάση δεδομένων WordPress σας καθαρή. Κάντε κλικ για να διαγράψετε μόνιμα όλα τα αποθηκευμένα δεδομένα.

en: blocks
el: μπλοκ

en: instance
el: παράδειγμα

en: Instances:
el: Παραδείγματα:

en: Not found in any posts
el: Δεν βρέθηκε σε καμία ανάρτηση

en: No scan history
el: Χωρίς ιστορικό σάρωσης

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Error Loading blocks data...
el: Σφάλμα κατά τη φόρτωση των δεδομένων μπλοκ...
